VYŘEŠENO Hledání matriky v SOA Praha

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

VYŘEŠENO Hledání matriky v SOA Praha

Příspěvekod Mošna » sob lis 20, 2021 3:48

Dobrý den.
Nevím, jestli zařazuji svoji prosbu do správné kategorie, ale zkusím to. Nevím si totiž rady.
Hledám matriku zemřelých obce Nahoruby a v ní jméno Kaprálek z čp.15
Nalezl jsem záznam v indexu:
https://ebadatelna.soapraha.cz/d/10052/133
kde třetí, třináctý a sedmnáctý zápis odshora okazuje na stranu 150 knihy č.14.
Našel jsem si knihu Živohošť 5 (původně 14)https://ebadatelna.soapraha.cz/d/10051/1
Tato kniha začíná společnými zápisy pro celou farnost Živohošť, kde jsem bez problémů nalezl další dva zemřelé na stranách 8 a 15 (také dle výše uvedeného rejstříku 8/14 a 15/14) z roku 1776 a 1782. Společný zápis pro celou farnost ale končí v květnu 1783 a dále pokračují zápisy pro jednotlivé vsi zvlášť. Zde už jsem Nahoruby ale nenalezl a strana 150 ve skenech vůbec není i když podle rejstříku by to měla být stejná kniha. Popis matriky říká, že matrika je kompletní a žádné poznámky o chybějících stranách tam také nejsou.
Přesunul jsem se do matriky Křečovice 06 https://ebadatelna.soapraha.cz/d/7315/1. Tato kniha sice začíná v květnu 1774, ale Zde ale první zápis pro mé čp.15 z Nahorub je až v roce 1805.
Ještě jsem prošel matriku Neveklov 11, kde je také pár záznamů z Nahorub, ale pro mne nic.
Tedy se mi ztratilo období od r.1783 do 1805. Co dělám špatně?
Děkuji předem
Naposledy upravil Mošna dne stř pro 01, 2021 21:44, celkově upraveno 1
Mošna
 
Příspěvky: 276
Registrován: stř bře 08, 2017 11:15
Oblast pátrání: Středočeský kraj

Re: Hledání matriky v SOA Praha

Příspěvekod Mošna » sob lis 20, 2021 21:27

Zkusil jsem napsat e-mail v tomto duchu na badatelnu SOA. Uvidím, jestli mi něco poradí. Požádal jsem je i o fyzickou prohlídku dotčené matriky a sdělení, zda strana 150 úplně chybí, nebo pouze nebyla skenována, protože je prázdná.
Mošna
 
Příspěvky: 276
Registrován: stř bře 08, 2017 11:15
Oblast pátrání: Středočeský kraj

Re: Hledání matriky v SOA Praha

Příspěvekod Mošna » stř pro 01, 2021 21:43

Abych toto téma uzavřel, tak vám chci sdělit, že to dopadlo dobře. V badatelně SOA provedli fyzickou kontrolu matriky a zjistili, že chybějící stránky opravdu nebyly naskenovány. Ofotili mi je a poslali. Budou prý doplněny do skenované matriky.
Závěr je tedy takový, že i v archivu jsou lidé chybující a když nemůžete najít svůj záznam, nemusí to být vaše chyba ;-)
Mošna
 
Příspěvky: 276
Registrován: stř bře 08, 2017 11:15
Oblast pátrání: Středočeský kraj


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků