Příjmení Kuchynka, Kuchinka, event s "ň" kolem r. 1780

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Příjmení Kuchynka, Kuchinka, event s "ň" kolem r. 1780

Příspěvekod Zora » stř říj 27, 2021 14:41

Hledám Matěje (Mathiase, Mathause. a pod) Kuchynku, který se v r. 1806 přiženil na mlýn v Horních Dunajovicích. V matrice není žádná podrobnost uvedena. Jen jméno a příjmení.

U svatby má uvedený věk 18 r., manželka (vdova po předchozím majiteli tohoto mlýna ) má uvedený věk 36 r.
Rok narození by vycházel na období cca 1787-88, ale nemohla jsem ho ověřit, nenašla jsem ani úmrtí.
Nevím ani, zda Matěj pocházel po otci z mlynářského rodu.
Bohužel v žádném navazujícím zápise (děti, vnuci... ) není uvedena obec jeho původu nebo kř. jméno otce.

Prohledávám Jižní Moravu, (MZA) okres Znojmo, Břeclav, Brno-venkov.
Hledám jakékoliv výskyty tohoto příjmení, nejen v uvedeném období.
Matriky místa s výskytem uvedeného příjmení v jiném období (nebo v jiném archivu) si propátrám. Stačí jen upozornit.

Hledala jsem podle vodních mlýnů, podle znalosti mlýnů v širokém okolí, podle svých znalostí výskytů Kuchynka v konkr. farnostech, podle diplomek, zmínek na netu, VHA, zatím bez úspěchu. Sčítání pro okres Znojmo a Břeclav se nedochovalo, až r. 1921 (v badatelně)

Je také možné, že se uvedený Matěj Kuchynka po roce 1824 znovu oženil, v uvedeném roce mu zemřela manželka v Horních Dunajovicích, ale event děti s další manželkou, nebo Matějovo úmrtí jsem v H. Dunajovicích nenašla.
Budu moc ráda za jakékoliv postrčení.

Pozn. mlynář Matěj Kuchynka měl syna Matěje ml,
ten převzal mlynářské řemeslo po otci a bydlel tedy v H. Dunajovicích. První žena Matěje ml. Františka, druhá Antonie, oba sňatky mám dohledané.
Další syn byl Antonin, mlynář v Domčicích.

Moc děkuji za jakoukoliv indícii, byť sebedrobnější. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Příjmení Kuchynka, Kuchinka, event s "ň" kolem r. 1780

Příspěvekod L.V. » stř říj 27, 2021 19:46

Není to tedy úplně v okolí Dunajovic , ale na FamilySearch
Tomáš Kuchyňka Male Birth 21 January 1817
Bořetice, Hustopeč, Morava, Rakousko
Spouse Marie Hanzlíček
Parents
Tomáš Kuchyňka
Apolonia Šťavík
V matrice Bořetice se Kuchynka stále vyskytuje

Dále je na FS příjmení Kuchyňka, Kuchynka s výskytem Sivice, Šardice
L.
L.V.
 
Příspěvky: 121
Registrován: pát pro 01, 2017 20:37

Re: Příjmení Kuchynka, Kuchinka, event s "ň" kolem r. 1780

Příspěvekod Zora » stř říj 27, 2021 19:53

Šardice mám propátrány,
Bořetice projedu raději ještě jednou a Hustopeče jdu na ně.

Moc a moc a moc děkuji. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Příjmení Kuchynka, Kuchinka, event s "ň" kolem r. 1780

Příspěvekod Miloš Šťastný » pon lis 29, 2021 10:40

Zoro,

- Na kole jsem narazil mezi "přehradou" u Horních Dunajovic a obcí HD na svaté místo (kopie P.M. Lurdské), které vystavěla paní Kuchyňková. Kuchyňka byl po řadě významných funkcí na Moravskokrumlovsku vládním radou v Praze a starostou HD. Jinak mlýn mezi Tulešicemi a Vémyslicemi je Kuchyňkův
Miloš Šťastný
 
Příspěvky: 30
Registrován: sob pro 13, 2014 14:47
Oblast pátrání: Rouchovany a okolí

Re: Příjmení Kuchynka, Kuchinka, event s "ň" kolem r. 1780

Příspěvekod Zora » pon lis 29, 2021 10:53

Hledám Matěje (Mathiase, Mathause. a pod) Kuchynku, který se v r. 1806 přiženil na mlýn v Horních Dunajovicích. Jde o období před r. 1780.

Tohle všechno asi vím, potomky mám propátrané, vím o jejich činnostech, působení......ale bohužel, odkud rod přišel, to jsem zatím nedohledala...

Moc děkuji, Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků