Auerwek/Auervek Plzeňsko

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Auerwek/Auervek Plzeňsko

Příspěvekod PavelD » pát srp 06, 2021 7:37

Dobrý den,

narazil jsem při tvorbě rodokmenu na linii z babičiny strany. Bohužel už nemám možnost získat více informací.

Mělo by se jednat o příjmení Auerwek/Auervek z Plzeňska. Konkrétně Josef Auervek narozený kolem roku 1900 v Přešticích. Procházím slepě rejstříky matrik z okolí, ale takové příjmení jsem ještě nezahlédl.

Pokud by někdo z Vás narazil na toto neobvyklé příjmení kdekoliv, budu rád za info.

Díky moc,

Pavel
PavelD
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát srp 06, 2021 7:29

Re: Auerwek/Auervek Plzeňsko

Příspěvekod Zora » pát srp 06, 2021 8:00

Vložte poslední nalezený záznam,. nebo jiný zdroj, kde se příjmení vyskytuje.
Vždy to hodně pomůže. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Auerwek/Auervek Plzeňsko

Příspěvekod PavelD » pát srp 06, 2021 8:02

Bohužel nemám vůbec nic. Pouze ústní sdělení. Josef Auervek narozený kolem roku 1900 v Přešticích
PavelD
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát srp 06, 2021 7:29

Re: Auerwek/Auervek Plzeňsko

Příspěvekod Zora » pát srp 06, 2021 8:23

Je dobré si ústní sdělení ověřovat.

Nevím, bohužel, který jste ročník, ale v dokladech potomků hledané osoby se dá najít jméno a původ i třetí generace. Zkoušel jste se podívat třeba na doklady někoho ( neznám generace) , kdo se z této rodiny ženil kolem r. 1950?
Zkuste vypsat, kdo by měl být vzhledem k Vám onen hledaný, třeba se dopídíme toho, ve kterých dokladech hledat.
V běžných zdrojích jsme příjmení Auerw(v)erk našla zatím pouze v Uhrách (buď dnešní Slovensko, nebo Maďarsko). Vyskytuje se také Auerwerth.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Auerwek/Auervek Plzeňsko

Příspěvekod ATUM » pát srp 06, 2021 8:30

Podívejte se na výskyt příjmení Auervek na stránkách www.kdejsme.cz
ATUM
 
Příspěvky: 676
Registrován: čtv úno 06, 2014 9:49
Oblast pátrání: Okolí Brtnice, Dolní Cerekve, Batelova, Třeště, Telče, Dačic, Kunžaku,
Žirovnice, Písku

Re: Auerwek/Auervek Plzeňsko

Příspěvekod PavelD » stř srp 11, 2021 14:02

Jsem ročník 90. Zkusím prohledat nějaké doklady, bohužel se údajně vše vyhodilo.

Stranky kdejsme.cz jsem použil, ty mě právě utvrdily v tom, že bych měl pátrat v okolí Plzně.

Díky za info, pokud budu v hledání úspěšný, dám vědět.
PavelD
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát srp 06, 2021 7:29

Re: Auerwek/Auervek Plzeňsko

Příspěvekod PavelD » pát říj 22, 2021 8:55

Tak se mi podařilo dopátrat oddacího listu a ten mě výrazně posunul.

Josef Auervek 23.11.1911 Strýčkovice okres Přeštice
Josef Auervek, jeho otec ze Zdaslav/Zdeslav - Klatovy
Lukáš Auerwek, Zdeslav 6, zemřel 22.5.1891. V matrice jsem našel, že se oženil v roce 1851
Wavřinec Auerwek, pravděpodobně se narodil kolem roku 1800, bohužel nemůžu přečíst název vesnice. Mohl bych někoho z Vás požádat? https://ibb.co/N76dp0D
PavelD
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát srp 06, 2021 7:29

Re: Auerwek/Auervek Plzeňsko

Příspěvekod Boza » pát říj 22, 2021 9:15

Na čtení je zde sekce Čtení starých materiálů, věnujte prosím pozornost tamním pravidlům: viewforum.php?f=41

Zde vám pouze doporučím kouknout se na farnost Kdyně (a Slavíkovice).
Romani ite domum!
Boza
 
Příspěvky: 1949
Registrován: úte říj 13, 2015 12:56
Oblast pátrání: Převážně východní Čechy


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků