VYŘEŠENO IxN Hodkovice n. Mohelkou

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

VYŘEŠENO IxN Hodkovice n. Mohelkou

Příspěvekod Boza » stř zář 22, 2021 8:59

Nemyslel jsem že se budu muset veřejně ptát, ale holt nevím jak dál. Něvěděl by někdo, jak interpretovat, resp. použít iN, iO, iZ z farnosti Hodkovice nad Mohelkou?

Permalink: http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... 29542f59aa a následující folia

Jde mi o tři sloupce za jménem. První je jasný (B)aptisati, (C)opulati, (M)ortui. Třetí taky, to je odkazované folio. Ale vůbec si nedokážu poradit s druhým sloupcem: tam vidím celou řadu hodnot typu (Aa, Bb, Cc, Dd, Ee, Ff, G, H) a vůbec netuším, jak je namapovat na reálné signatury.

Věděl by někdo jak mapování najít? Obvykle bývá "někde" v indexu nebo matrice klíč. Pochopitelně jsem zkoušel dojít ke klíči heuristicky, najít konkrétní narození v matrice a pak v indexu (případně obráceně), ale ani prd, nepřišel jsem na to :roll:
Naposledy upravil Boza dne stř zář 22, 2021 14:48, celkově upraveno 1
Romani ite domum!
Boza
 
Příspěvky: 1950
Registrován: úte říj 13, 2015 12:56
Oblast pátrání: Převážně východní Čechy

Re: IxN Hodkovice n. Mohelkou

Příspěvekod ATUM » stř zář 22, 2021 9:59

Je to označení matriky písmem, je na prvním nebo druhém snímku matriky.
ATUM
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv úno 06, 2014 9:49
Oblast pátrání: Okolí Brtnice, Dolní Cerekve, Batelova, Třeště, Telče, Dačic, Kunžaku,
Žirovnice, Písku

Re: IxN Hodkovice n. Mohelkou

Příspěvekod jano » stř zář 22, 2021 11:22

V abecedním seznamu signatur původců je na str. 101 zoznam matrík s novou a pôvodnou signatúrou pre Vami hľadanú farnosť. Pod názvom farnosti je signatúra L41 a k nej pripojíte poradové číslo pôvodnej signatúry. Napr. pre pôvodnú signatúru A je to poradové číslo 1. Potom stačí do vyhľadávača matrík zadať prvú a druhú časť signatúry oddelené medzerou, napr. L41 1. V popise matriky je signatúra uvedená s lomítkom, napr. sig. L41/1.
jano
 
Příspěvky: 177
Registrován: pon zář 15, 2014 16:45

Re: IxN Hodkovice n. Mohelkou

Příspěvekod Boza » stř zář 22, 2021 14:47

Bingo, to je přesně co jsem hledal, děkuji Jano!

Normálně se pohybuju v Zámrsku, AHMP nebo SoA Praha, a tak mě tohle zkusit ani nenapadlo :D
Romani ite domum!
Boza
 
Příspěvky: 1950
Registrován: úte říj 13, 2015 12:56
Oblast pátrání: Převážně východní Čechy


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků