vojenská nemocnice brno

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

vojenská nemocnice brno

Příspěvekod makke » čtv dub 02, 2020 20:27

Dobrý den,

hledám záznam úmrtí vojáka jménem Raymund Patzelt, zemřel 17.3.1918 v posádkové nemocnici č.5 v Brně, uložené u 6. divize, kniha X., folio 256. Vím, že je to dnešní vojenská nemocnice a vím, že vojenské matriky najdu na Krameriovi, ale ať hledám, jak hledám, tak se mi to nepodařilo. Nehledal jste ve vojenské nemocnici již náhodou někdo, potřebovala bych poradit kde konkrétně ?

Děkuji

S pozdravem

Markéta Burešová
makke
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob pro 11, 2010 0:58
Bydliště: Březka
Oblast pátrání: Březka, Březí (ZR), Březské,Hluboké (TR), Kamenná, Košíkov, Krokočín
obecně panství Náměšť nad Oslavou

Re: vojenská nemocnice brno

Příspěvekod Zora » pát dub 03, 2020 3:15

http://www.vuapraha.cz/node/109

Voj. matriky jsou přístupné na VUA (VHA), ale obávám se, že onen popis názvu matriky neumím rozklíčovat.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29144
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: vojenská nemocnice brno

Příspěvekod makke » pát dub 03, 2020 14:23

Na stránkách VUA jsem hledala, ale právě proto, že se mi záznamy nepodařilo nalézt, tak jsem zkusila štěstí zde.

M.
makke
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob pro 11, 2010 0:58
Bydliště: Březka
Oblast pátrání: Březka, Březí (ZR), Březské,Hluboké (TR), Kamenná, Košíkov, Krokočín
obecně panství Náměšť nad Oslavou

Re: vojenská nemocnice brno

Příspěvekod Zora » pát dub 03, 2020 14:32

Já jsem nedávno dohledávala úmrtí, podle kartotečního lístku z VHU, a v matrikách jsem ho dohledávala (úmrtí 1, sv. válka v Rusku)
Ale orientovala jsem se podle vojenské jednotky, která korespondovala s názvem matriky.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29144
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků