odpadl k sektě

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

odpadl k sektě

Příspěvekod vrbik » pon úno 17, 2020 11:08

Dobrý den,

chtěl bych se s vámi poradit. Jeden můj předem - Antonín Vrba, rodičů Antonína a Anny (v odkazu úplně dole) odpadl k sektě, rozumím tomu, že přešel z katolické do československé církve. Podle poznámky na Smíchově, ale když jsem hledal v matrice Církev československá - Smíchov v oddaných jsem ho nenašel. Poradíte mi, kde bych ho měl hledat?

Díky

https://ebadatelna.soapraha.cz/d/5498/35
vrbik
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon úno 03, 2020 14:36
Rodokmen online: MyHeritage

Re: odpadl k sektě

Příspěvekod zburget » pon úno 17, 2020 12:45

Ano, přestoupil k CČS. Tou dobou mu bylo 26 let. Neženil se ještě jako katolík? Zkuste civilní matriky, pokud není v matrikách CČS.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12591
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: odpadl k sektě

Příspěvekod vrbik » úte úno 18, 2020 8:20

Takže když nevím koho si vzal, tak nemám šanci zjistit, kde se ženil, případne kam se odstěhoval. Myslel jsem si, že to datum něco znamená, resp. že se podle něj dá dohledat ta osoba. Jsou někde záznamy o přestupech?

Díky za rady.
vrbik
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon úno 03, 2020 14:36
Rodokmen online: MyHeritage

Re: odpadl k sektě

Příspěvekod artepa » čtv úno 27, 2020 14:37

Dle mého názoru to neznamená, že žil na Smíchově. Je tam napsáno hejtmanství Smíchov, to mohl žít pořád i v těch Mokropsech. Tam se neženil?
Zkusit sčítání obyvatel, zda byl v Mokropsech, pak soupisy obyvatel v Praze, na stránkách ahmp a NA.
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 33 návštevníků