Narození 1842,1845 Smolná, němčina

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Narození 1842,1845 Smolná, němčina

Příspěvekod mikkix » stř bře 20, 2019 12:02

Dobrý den,
prosím mohl by mi někdo pomoct objasnit tyto záznamy a souvislost spolu?
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=189
záznam na stránce 189.
29.-30.dubna 1842 Františka - otec georg Reda, matka anna dcera martina mrwy to mám jasné to už jsem zde dávala ,
ale dále čtu na stejné straně což mě zaujalo dole rok 1843 dole 12./12. asi januar č.p.9 asi Georg ale nemohu přečíst otce ani matku, myslím že to je Jakob Hladil nebo Georg?
Pak je na protější straně druhý zápis 4./5..dubna 1843 č.p.10 Philipp otec Franz Hladil...? matka Agnes dcera po Janu Chlupovi..?

a pak na straně 190.
rok 1845 vpravo dole zápis 26./27. august č.p.10 narození Mariany otec čtu Franz Hladil syn georga Hladila...?, a matka agnes dcera jana chlupa....?
prosím může se jednat o ty samé rodiče nebo je zde nějaká souvislost?

Mám totiž záznam o narození France Hladila 25.1.1838 č.p.10 a jeho další bratři naro. v letech 1839 a 1841 a jejich rodiče Franz Hladil ( asi 1811) a matka Agnes roz. Jana Chlupa. Takže může být možné že měli ještě další děti? a jsou v těchto záznamech které zde uvádím psaní stejní rodiče? ptám se protože mi taky není jasné to že vlastně na stránce v roce 1842 je zápis Františky což byla ženou Fran. Hladila nar. 25.1.1838. ( tyto záznamy mám z archivu Zámrsk) takže jak je možné že jsem dotazované záznamy našla i v actapublica brno...
Asi je v tom zmatek ale přesto díky za nějakou pomoc a objasnění.
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota

Re: Narození 1842,1845 Smolná, němčina

Příspěvekod Zora » stř bře 20, 2019 12:36

Vlastní zpráva. Postupně vkládejte a pamatujte na:
a) odkaz na zápis, který chcete přečíst –
b) umístění zápisu na snímku (druhý vlevo odspodu)
c) vše, co sami přečtete, i když to bude chybně a torzovitě – bez vašeho snažení vám nikdo nepomůže a vaši snahu naopak oceníme a zápis doplníme a opravíme

Vůbec nic z pravidel jste nedodržela, přesunuji do sekce - Hledám pomoc, máte tak i nadepsanou vlastní zprávu.
V sekci čtení je třeba dodržet zásadu - přepis toho, co přečtete, třeba i torzovitě.
V této sekci Vám třeba nějaký kolega pomůže rozplést vazby, které uvádíte, ale rozhodně nebude nahrazovat Vaše čtení.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28993
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Narození 1842,1845 Smolná, němčina

Příspěvekod mikkix » stř bře 20, 2019 13:07

Děkuji,
paní Zoro,prošla jsem si celou matriku zpětně i dál a zjistila jsem že se pravděpodobně o sourozence č.p.10 - všude jsou stejní rodiče.
Ale zajímá mě jak je možné že všechny děti jsem našla v actapublica a tři děti v archivu zámrsk?Může být nějaké vysvětlení?Děkuji
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota

Re: Narození 1842,1845 Smolná, němčina

Příspěvekod Zora » stř bře 20, 2019 15:11

Dotazy je třeba vkládat do správné sekce, v každé jsou pravidla, je třeba je číst.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28993
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Narození 1842,1845 Smolná, němčina

Příspěvekod capjar » sob bře 23, 2019 5:14

mikkix píše:Děkuji,
paní Zoro,prošla jsem si celou matriku zpětně i dál a zjistila jsem že se pravděpodobně o sourozence č.p.10 - všude jsou stejní rodiče.
Ale zajímá mě jak je možné že všechny děti jsem našla v actapublica a tři děti v archivu zámrsk?Může být nějaké vysvětlení?Děkuji


Domnívám se, že vysvětlení bude patrně souviset se správními změnami, které v danou dobu se udály a byly zaznamenány. Ale to je na další studium.
capjar
 
Příspěvky: 90
Registrován: čtv dub 09, 2015 21:06
Oblast pátrání: okres Náchod


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků