VYŘEŠENO Svatba1861, latina, Samobor, Chorvatsko

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!

Re: Svatba1861, latina, Samobor, Chorvatsko

Příspěvekod janamic » pát led 11, 2019 8:36

Věra Mátlová píše:Já bych brala v úvahu i možnost, kterou často vídáme v našich matrikách - že totiž zápis byl na základě toho, co zapisující sylšel

Podobně mne napadla další možná záměna: Schwarzesfeld ev. Schwarzefeld.
Jako další možnost bych zkusila pročíst podrobnosti k zápisům u jména Greiner na www.genteam.at. Greinerů je tam několik stránek a třeba by se našlo vodítko.
Miana
janamic

Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Příspěvekod domorodecz » sob led 12, 2019 10:59

Teď se musím omluvit, trošku jsem pozapomněl na zápis o úmrtí, kterému jsem nepřikládal takovou váhu a nakonec na něj úplně zapomněl. Bral jsem to tak, že je informace o narození ze zápisu o svatbě blíže k narození a tudíž pravdivější.
Jak mi bylo právě připomenuto, odkud je rok narození 1844...
- svatba byla 1861, zde bylo nevěstě 17 let = 1844
- úmrtí 1914, zemřela v 70ti letech = 1844, mimo jiné je zde i napsán rok narození 1844 a jakási zmíňka o místě narození (Geborn in Podworeb, Bezirk Samobor Kroatien am 1844), na kterou jsem úplně zapomněl - omlouvám se
Nicméně místo "Podworeb okres Samobor" zatím také nedohledané.

-------------------------------------------------------------------------------------------
Úmrtí zápis č.536:
https://drive.google.com/file/d/19TF6Q0ufcNTRDQbHkZuKqfZNzzfTR_28/view?usp=sharing

Svatba zápis č.34:
Google drive - stažený obrázek
https://drive.google.com/file/d/16_rtCs5WWcxZ7gVqeXapaIZMoxWrRKUB/view?usp=sharing
domorodecz

Oblast pátrání: Malé Přílepy, Nenačovice, Železná, Komárov Hořovice, Praha

Příspěvekod Věra Mátlová » pon led 14, 2019 17:44

To není Podworeb ale Podvorch = dnešní Podvrh/Bregana, nějakých 5km severo-severozápad od Somboru
kozulena
Věra Mátlová

Příspěvekod domorodecz » úte led 15, 2019 14:14

Podvrh jsem zkoušel hledat spadá pod Samobor, ale tam jsem nic nenašel.
Ještě mě napadlo, nevím, jak to v té době bylo s hranicemi se Slovinskem. Hned za hranicí je nějaká vesnice s kostelem, ale Slovinsko stejně vypadá, že není zdigitalizované.
Nemáte někdo zkušenosti se Slovinskem ?
domorodecz

Příspěvekod domorodecz » úte led 15, 2019 23:31

Děkuji všem za pomoc, zápis o narození dohledán.
Byl to nakonec Schwarzthal - Černé Údolí u Benešova nad Černou. Prohledal jsem záznamy již na začátku, ale unikla mi fara v Pohorské vsi. Dříve se jmenovala Terčí Ves a nemohl jsem ji proto najít.
domorodecz

Předchozí

Zpět na Hledám pomoc