Hledám záznam narození a úmrtí předka

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Re: Hledám záznam narození a úmrtí předka

Příspěvekod Zora » stř zář 20, 2017 5:05

Ještě drobnost

U křtu má Josef uvedenu obec původu Kunice.

U svatby má uvedenu obec původu Beroun-

Není možné, že se rodiče po narození přestěhovali?

Pak by teoreticky přicházela v úvahu i obec Mořina, kde jste našel jmenovce Neumana - možného dědečka matky Josefa (Davida)
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám záznam narození a úmrtí předka

Příspěvekod pvmedicus » stř zář 20, 2017 23:04

Dobrý den paní Zoro,
nejsem si jistý, zda se mi podařilo odeslat Vám odpověď na SZ. Proto sem stručně raději vypíši to podstatné z ní:
- děkuji za velmi zajímavé povídání o Vašem bádání
- rád bych více využíval zdejšího fóra než nástěnky Acta Publica
- zvažuji obrátit se na Židovské muzeum v Praze dle Vašeho doporučení
- děkuji za zaslání odkazů z My Heritage - jedná se o rodiče Josefovy manželky Petronilly, zbývající dva byli členy rodin potomků Josefa syna Antonína
Přeji Vám hezký den.
Petr
pvmedicus
 
Příspěvky: 42
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:49
Oblast pátrání: Bratřejov, Brno, Břeclav, Čáslav, Dolní Ves, Fryšták, Horní Ves, Lanžhot, Racková, Raková, Skuteč, Stará Břeclav, Starý Jičín, Vítová, Vizovice, Vyškov, Zlín

Re: Hledám záznam narození a úmrtí předka

Příspěvekod pvmedicus » úte zář 26, 2017 22:07

Dobrý den,
při pátrání po úmrtí Josefa Vyškovského jsem zjistil, že stejně tak nemohu najít úmrtí jeho dcery Apolonie, nar. 7. února 1837 ve Vyškově. Je samozřejmě možné, že se vdala (záznam její svatby jsem však nenašel), ale napadlo mě, že třeba mohla zemřít v dětském věku v podobnou dobu jako její otec.
Jinak jsem nalezl v matričních knihách pro město Vyškov sňatek Johanna Kuhna s Mariannou Proškovou - sign. 13295, str. 27 - tento Kuhn s mým předkem evidentně nijak nesouvisel, jednalo se o katolickou svatbu (v tomto záznamu snad Kuhns nebo Kühns, ale jeho děti už zapisovány jako Kuhn). Zda měl rovněž židovské kořeny, jsem ze záznamu nevyčetl (v matrice je ke sňatku ještě vložen papír s dalším textem).
P.
pvmedicus
 
Příspěvky: 42
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:49
Oblast pátrání: Bratřejov, Brno, Břeclav, Čáslav, Dolní Ves, Fryšták, Horní Ves, Lanžhot, Racková, Raková, Skuteč, Stará Břeclav, Starý Jičín, Vítová, Vizovice, Vyškov, Zlín

Re: Hledám záznam narození a úmrtí předka

Příspěvekod Zora » úte zář 26, 2017 22:27

dejte si to přečíst jako nový dotaz do sekce čtení, i když tam vidím, že rodiče ženicha byli z obce Gorlitz, ve Slezsku.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Předchozí

Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Jan Blažek a 3 návštevníků