evangelické matriky Rtenín

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

evangelické matriky Rtenín

Příspěvekod kikinecka » čtv lis 17, 2016 9:20

Dobré ráno,

jsem poměrně začátečník. Můj předej Josef Trojan se narodil 5.4.1911. Náboženství má v oddacím listu napsané českobratské evangelické.

Problém je, že nemůžu najít ani farnost pod kterou Rtenín patřil natož knihu.
Konrétně hledám zápis o narození.

Už mi to leze na mozek, hledám to hodinu a nic.

http://vychodoceskearchivy.cz/zamrsk/fi ... oprava.pdf
Zde jsou matriky co by měli být v zámrsku.
kikinecka
 
Příspěvky: 497
Registrován: úte kvě 24, 2016 18:01
Oblast pátrání: Zámrsk, okres rychnov nad kněžnou

Re: evangelické matriky Rtenín

Příspěvekod Zora » čtv lis 17, 2016 9:45

církev českobratrská evangelická vznikla po roce 1918, najdete to na wiki a současně zanikly protest. církve , které tady byly po tolerančním patentu.

pokud byl dědeček protestant, tak musíte hledat helvétskou nebo luteránskou víru, tahle dvě - jediná povolená vyznání -měla každé své matriční knihy.
Je ale dost možné, že k k bratrské církvi přestoupil předek po r 1918, kdy velké množství katolíků hledalo jinou alternativu než katolická církev.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29272
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: evangelické matriky Rtenín

Příspěvekod kikinecka » čtv lis 17, 2016 9:57

Zora píše:církev českobratrská evangelická vznikla po roce 1918, najdete to na wiki a současně zanikly protest. církve , které tady byly po tolerančním patentu.

pokud byl dědeček protestant, tak musíte hledat helvétskou nebo luteránskou víru, tahle dvě - jedině povolená vyznání -měla každé své matriční knihy.
Je ale dost možné, že k k bratrské církvi přestoupil předek po r 1918, kdy velké množství katolíků hledalo jinou alternativu než katolická církev.
Z


Tady je odkaz na oddací list, pokud nějak pomůže.

https://drive.google.com/open?id=0B5IUB ... l9fNXcwZ1E

Problém je, že když zadám do vyhledávače Rtenín tak mi vyběhnout jen katolické matriky a ty už jsem ze zoufalství taky prubla a není tam
kikinecka
 
Příspěvky: 497
Registrován: úte kvě 24, 2016 18:01
Oblast pátrání: Zámrsk, okres rychnov nad kněžnou

Re: evangelické matriky Rtenín

Příspěvekod Zora » čtv lis 17, 2016 10:05

dědeček je v katolické matrice,

10012 sign. 6928 matrika NOZ 1884-1912 ukn 10012
územní rozsah: Rtenín
29x44 cm, vazba: polokožená, 29 fol., čeština, poznámka: N V/1884-V/1912, O
V/1885-XI/1912, Z do XI/1912, původní signatura: E.
mikrofilm č. 3714
http://195.113.185.42:8083/000-06928.zip (odkaz ke stažení)

je to stránka ....016 podle skenů a str. 13 značení v matrice.
Z

Omlouvám se, ale Zámrsk jinak poslat neumím... Kdž tak jedině přes mail. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29272
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: evangelické matriky Rtenín

Příspěvekod Zora » čtv lis 17, 2016 10:07

oddán s Boženou Roubínkovou nebo tak nějak přibližně
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29272
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: evangelické matriky Rtenín

Příspěvekod Kašpar » čtv lis 17, 2016 10:08

Katolíci ve Rteníně spadali pod farnost Heřmanův Městec - seznam digitalizovaných matr.knih od str.432.
Případně farnost Vápenný Podol od str.2125, taktéž katolíci.
Evangelíci by mohli být pod Heřmanovým Městcem, farní úřad Dvakačovice, str. 2354
, farní úřad Chrudim str. 2364, str. 2423
, farní úřad Heřmanův Městec str. 2416
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: evangelické matriky Rtenín

Příspěvekod Zora » čtv lis 17, 2016 10:10

Kašpare, jak jsem odhadovala, byl narozený jako katolík, dávala jsem už i odkaz na nalezený list matriky s Josefovým narozením - musím se jednou ten Zámrsk naučit :-)))
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29272
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: evangelické matriky Rtenín

Příspěvekod kikinecka » čtv lis 17, 2016 10:12

Strašní moc děkuju :)
kikinecka
 
Příspěvky: 497
Registrován: úte kvě 24, 2016 18:01
Oblast pátrání: Zámrsk, okres rychnov nad kněžnou

Re: evangelické matriky Rtenín

Příspěvekod Zora » čtv lis 17, 2016 10:15

hlavně , že se našel, mám taky radost
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29272
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků