Čertyně-jiná víra,ztracená rodina ?!

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Čertyně-jiná víra,ztracená rodina ?!

Příspěvekod laca » pon říj 24, 2016 10:50

Dobrý den,
obracím se na Vás s velkou prosbou.
Pátrám po rodině Pěčenkova alias Koubova z obce Čertyně čp.10. Rodina na této adrese sídlí až od samotného začátku nicméně.....
Ze záznamu pátrám po Josefu Pečenkovi z Čertyně 10 nar. cca 1836 a manželce Magdaléně, roz. Smrtové.
V matrikách bohužel nemohu dohledat ani jednoho. Magdaléna roz. Smrtová se v indexech vůbec nevyskytuje, sňatek v celé farnosti také neproběhl.

Josef Pečenka se v knize vyskytuje jen jeden, ale datem narození by odpovídal až 1759, což se mi nezdá,že by plodil syna v 70 letech. Můžete mi poradit, jak z této patové situace? procházím všechny matriky farnosti, kde se Čertyně vyskytuje,ale nedaří se mi nalézt tyto osoby. Napadlo mě ještě, zda nebyli jiné víry?! Ale nepodařilo se mi na www nalézt, kde matriky s Čertyní nalézt. Poradíte mi prosím? Moc děkuji za pomoc, již si skutečně nevím rady!! :cry:
laca
 
Příspěvky: 543
Registrován: stř lis 13, 2013 20:28

Re: Čertyně-jiná víra,ztracená rodina ?!

Příspěvekod Zora » úte lis 01, 2016 16:59

vložte, prosím poslední nalezený záznam, ze kterého vycházíte.
Všeobecně platí - hledat v dalších obcích stejného panství, v dalších obcích se stejným majitelem.

Vaše formulace:
Pátrám po rodině Pěčenkova alias Koubova z obce Čertyně čp.10. Rodina na této adrese sídlí až od samotného začátku nicméně.....
je trošku zavádějící, netuším, kde je pro Vás začátek. jestli kolem roku 1900, kdy jste začal pátrat, nebo tím myslíte začátek matričních zápisů.

V oblasti se často měnilo příjmení po chalupě - příjmí, sám uvádíte bez upřesnění příjmení dvě. Pěčenka - Kouba.
Určitě se najdou kolegové, kteří oblast znají a mohou Vám pomoci nebo jen trochu posunout.
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29316
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků