Předkové v Polsku

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Předkové v Polsku

Příspěvekod pierotto » stř říj 05, 2016 16:08

Zdravím,

chci se zeptat zda má někdo zkušenost s hledáním předků v Polsku?
Jediné s čím se mi podařilo aspoň trošku pracovat bylo familysearch.org kde však nejsou informace o narození, ale jen o křtech.

Případně zda je tu někdo kdo má předky z "Dębno, Dębno, Kraków, Poland" - snažím se to na mapách rozluštit co by to mohlo být, asi už to neexistujte nebo mě mate to Debno.

Dále přemýšlím nad tím jaký důvod by měl přesun z Polska tedy asi okolí Krakowa do CZ ke Zlínu - datuji to kolem roku 1880-1900.

Děkuji za vaše názory a postřehy
pierotto
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon říj 03, 2016 6:38
Oblast pátrání: Březůvky, Zlín, Valtice, Polsko, Syrovice, Čejkovice

Re: Předkové v Polsku

Příspěvekod Karla55 » stř říj 05, 2016 16:37

Projděte si fórum, o Polsku se tu píše poměrně často. Např. viewtopic.php?f=8&t=1264
Nahoře je také tlačítko pro vyhledávání.
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Předkové v Polsku

Příspěvekod pierotto » pát říj 07, 2016 8:04

Jelikož zodpovězeno nebylo a mezitím jsem se posunul dál, tak sem doplním informace, které by se případně někomu mohli hodit kdyby pátral po podobných věcech.
Pokud hledáte v Polsku především v Malopolsku dobře poradí na fóru zde: http://genealodzy.pl/
Před a po začátku světové války se lidi z "Polska" stahovali do vnitrozemí.
pierotto
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon říj 03, 2016 6:38
Oblast pátrání: Březůvky, Zlín, Valtice, Polsko, Syrovice, Čejkovice


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků