Prosím, pomozte mi přeložit!

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Prosím, pomozte mi přeložit!

Příspěvekod kate.challis » čtv zář 22, 2016 22:59

Dobrý den,

Jsem hloupa amerikana, ale mám českého původu, a chtěla bých lépe porozumět.

Chtěla bych přečetl kniha, "Narozeni a smrt v české lidové kultuře," které je napsána Alexandra Navrátilová. Ve skutečnosti jsem pochopil správně přes pomoc překladatele...s výjimkou některých z obtížných archaických idiomů a frázi. Jen to jde velmi pomalu pro mě, a existuje mnoho nuancí jsem určitě chybět. Například: "Nošení do kouta" =/= v mé kultuře. A někdy mě google selže. Potřebuji pomoc od člověka.

Byl bych opravdu ráda nějakou pomoc. Pravděpodobně protože kniha má spoustu osobních informací, by bylo ideální mít pomoc od ženské kolegyně. Myslím, že bych se červenat mít některé z těchto eufemizmů mi vysvětlil muž, který není můj manžel. haha. Možná jsem puritánska.

Anyway, please please please pm me if you are interested in helping me. It's a really interesting book, very relevant for genealogists.
kate.challis
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř bře 27, 2013 20:43

Re: Prosím, pomozte mi přeložit!

Příspěvekod havlisovka » ned zář 25, 2016 11:41

You can send me a private message, if you feel you'd be blushing when discussing stuff publicly :) I'll try to help.
havlisovka
 
Příspěvky: 1038
Registrován: úte led 01, 2008 12:32
Bydliště: Praha


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků