Pomoc!

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Pomoc!

Příspěvekod alik83 » čtv kvě 26, 2016 10:55

Ahoj, prosím o pomoc. Sama jsem už v koncích, nemohu najít ani jedinou zmíňku o rodině Hock a Schwingler z Teplic. Mám jen sčítání obyvatel z roku 1921 ale bohužel jsem víc nedopátrala. Kdyby někdo věděl co a jak dál, budu ráda za rady. :oops:
alik83
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon kvě 13, 2013 11:51
Bydliště: Údolíčko

Re: Pomoc!

Příspěvekod Kašpar » čtv kvě 26, 2016 13:07

alik83 píše:Ahoj, prosím o pomoc. Sama jsem už v koncích, nemohu najít ani jedinou zmíňku o rodině Hock a Schwingler z Teplic. Mám jen sčítání obyvatel z roku 1921 ale bohužel jsem víc nedopátrala. Kdyby někdo věděl co a jak dál, budu ráda za rady. :oops:


◘ Zkuste navštívit tamní archiv,a optat se, zda nemají telefonní seznam starší než rok 1921.
Občas se vyskytnou i z r. 1900.
◘ Píšete o dvou příjmeních. Pak tedy, logicky, by měly existovat nějaké doklady ( křestní list, oddávací listiny, úmrtní list apod.),
dle kterých na těchto dvou příjmeních hledáte. Pokud takové doklady existují, pak může jít o chybné čtení příjmení.
Rovněž by tam měly být další údaje ( obec, rodné příjmení atd.).
◘ Rovněž by mohlo prospět,v tamním archivu, nahlédnout do inventáře fondu, zda není ve fondu Seznam obyvatel ( Mannschaftsbuch).
Naposledy upravil Kašpar dne čtv kvě 26, 2016 13:19, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Pomoc!

Příspěvekod Karolina Vernerova » čtv kvě 26, 2016 13:19

není to zdvojený dotaz?
to není propojené s tímto? tam Vám totiž kdosi dnes našel!
viewtopic.php?f=5&t=9007&p=138993&hilit=hocke#p138993
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků