knihy ohlášek

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

knihy ohlášek

Příspěvekod kikinecka » úte kvě 24, 2016 18:07

Zdravím všechny badatele
jsem úplný začátečník a četla jsem knihu Sestavte si rodokmen od Blanky Lednické a narazila jsem tam na knihy ohlášek, ale nevím, kde je sehnat.
Jsou uložené v oblastním archivu (v mém případě v Zámrsku). Jsou zdigitalizované?
Před všem moc děkuji za odpovědi
kikinecka
 
Příspěvky: 497
Registrován: úte kvě 24, 2016 18:01
Oblast pátrání: Zámrsk, okres rychnov nad kněžnou

Re: knihy ohlášek

Příspěvekod Dawid » úte kvě 24, 2016 18:21

Uložené budou zpravidla ve fondu dotyčné fary (fond se obvykle jmenuje "Farní úřad Horní Dolní" - obec si doplňte) v příslušném okresním (!) archivu. Několik se jich asi ještě může povalovat i přímo na farách, nepředáno do archivů.

Ale dochovaly se jen vzácně a když už, tak většinou z nejnovější doby.

Digitalizované jsem je já osobně zatím nepotkal.
Dawid
 
Příspěvky: 1431
Registrován: stř bře 04, 2015 14:57

Re: knihy ohlášek

Příspěvekod Kirvin » čtv čer 02, 2016 21:15

Podívejte se zde:

viewtopic.php?f=13&t=10732
Každý život má svou velikost. (Gorkij)

Ty Tomáš
Uživatelský avatar
Kirvin
 
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 04, 2013 16:35
Bydliště: Plzeňský kraj
Oblast pátrání: panství Šťáhlavy, Plasy, Radnice, Vsetínsko, Pardubicko, Klatovsko, Ostravsko.


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků