Vyřešeno-Georg Kuda-v indexu je, v matrice ne?

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Vyřešeno-Georg Kuda-v indexu je, v matrice ne?

Příspěvekod petra28 » pát dub 08, 2016 8:49

Dobrý den,
chtěla bych poprosit o pomoc s nalezením zápisu o narození Jiřího Kudy. V indexu záznam je, bohužel ale nemůžu najít nic v žádné z matrik. Vpravo dole, rok 1754, Kuda Georg, měla by to být strana 113 a obec Dalečín - http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=30 . Přišlo mi to spíš jako Dalešice, ale tam jsem taky nic nenašla. V matrice Dalečína strana 113 není anebo jsem ji prostě nenašla. Stojím na tom už skoro 4 dny, tak budu ráda za každou radu. Děkuji.
Naposledy upravil petra28 dne pát dub 08, 2016 9:54, celkově upraveno 1
petra28
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř zář 23, 2015 8:08
Bydliště: Heroltice u Tišnova

Re: Georg Kuda-v indexu je, v matrice ne?

Příspěvekod Zora » pát dub 08, 2016 9:10

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=62

snad vpravo 12. apr.
¨
radši mě ale zkontrolujte :-)))
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29272
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Georg Kuda-v indexu je, v matrice ne?

Příspěvekod petra28 » pát dub 08, 2016 9:30

Vypadá to, že je to on, děkuji moc :) Kde jste hledala? Pod Jimramovem? Hledala jsem tam taky a jsem teda slepoň :roll:
petra28
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř zář 23, 2015 8:08
Bydliště: Heroltice u Tišnova

Re: Georg Kuda-v indexu je, v matrice ne?

Příspěvekod Zora » pát dub 08, 2016 9:38

našla jsem si matriku N JImramov, kde byl zahrnut rok 1754, a zde jsem zkusila ozáložkovanou část "společně"
Ony se většinou zápisy prováděly napřed společně pro farnost, později se matriční kniha dělila na jednotlivé obce.

Pokud byl index psaný pro Jimramov, musela jsem hledat i matriku N pod Jimramovem.
Hlavně, že Vám to pomůže dostat se zase kousek dál do minulosti.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29272
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Georg Kuda-v indexu je, v matrice ne?

Příspěvekod petra28 » pát dub 08, 2016 9:52

Mně právě přijde, že v tom mají hrozný guláš. Třeba indexy Bystřice nad Pernštejnem by měly obsahovat i Jimramov a když se tam podíváte, jestli je tam nějaký Kuda, tak tam Jimramov vůbec není, natož Dalečín. Teď budu hledat sňatky, ještě jednou díky :)
petra28
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř zář 23, 2015 8:08
Bydliště: Heroltice u Tišnova

Re: Georg Kuda-v indexu je, v matrice ne?

Příspěvekod Zora » pát dub 08, 2016 10:01

Zkuste hledat taky na indexech, které jsou na
http://matriky.msts.cz/

Kolega, který matriky přepisuje je velká pečlivka.
Kromě sňatku v Jimramově, má tam i celou Bystřice a velký kus Vysočiny

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29272
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Vyřešeno-Georg Kuda-v indexu je, v matrice ne?

Příspěvekod petra28 » pon dub 11, 2016 8:13

Ještě bych si sem s dovolením připojila jeden dotaz. U nás v rodině se traduje, že tito Kudovi měli něco společného se šlechtou. Údajně byl bratranec prababičky baron, ale titul později propil (je vůbec možné titul propít?). Žádného šlechtice jsem až do roku 1754, kde jsem se teď zasekla, nenašla. V matrikách jsou ale zapsána příjmení jako Čuda a Kuga - doteď jsem si říkala, že to jsou jiné osoby, ale co když je to varianta téhož příjmení - Kuda? Bylo by to možné? Kuga bych chápala, ale Čuda už mi přijde jako někdo jiný, i když zápis "Cuda" jsem už taky našla. Když jsem nikoho ze šlechtického rodu nenašla do roku 1754, tak myslím, že to bude další z legend (asi jako že 11 prabábiných bratrů padlo v 1. světové válce :) )- paměť prababičky by jistě tak daleko nesahala.
petra28
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř zář 23, 2015 8:08
Bydliště: Heroltice u Tišnova

Re: Vyřešeno-Georg Kuda-v indexu je, v matrice ne?

Příspěvekod Zora » pon dub 11, 2016 10:00

Všechno je možné, třeba právě Vy budete ta jedna z mála, u které se propojí opravdu šlechtická minulost.
Jen upozorňuji, že se nemuselo jednat o Kudovy, ale o nějakou ženu, která se v dřívějších generacích do rodu přivdala a byla zchudlá šlechtična , jejíž otec statky i majetek propil. Už jsem to tady jednou řešila s Ladinem, v rodě historka o šlechtickém předku, a matriky ukázaly pravdu- šlo o šlechtické předky, ale ze strany jedné z manželek mužů v rodové linii. .

S prababičkou a jejími 11 bratry...
Já si myslím, že se v rodech sčítali muži, kteří padli. Ony rodiny držely hodně pohromadě, mnohdy i společně bydleli - nebo v blízkosti. Vyši předci jsou, myslím, pasekáří, drželi pospolu. Běžně se mohlo konstatovat, že od Kudů padlo 11 můžu.
Babička mohla hovořit o jedenácti mužích, bratr, bratranec, synovec, strejdové... a až pozdějším ústním podáním z toho vyšli bratři...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29272
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Vyřešeno-Georg Kuda-v indexu je, v matrice ne?

Příspěvekod petra28 » pon dub 11, 2016 12:47

Děkuji za zajímavé nápady. Toto byla druhá větev rodu, Kudové byli hlavně živnostníci - řezníci, stolaři, přiženění obuvníci atp. Celkově 11 jich klidně padnout mohlo, to je možné. A časem se z toho stali bratři. Já jsem už prababičku nestihla zažít, takže pátrám jen podle toho, co se v rodině vypráví. Jediné, co jsem našla, je přivdaná Langendorfová, to by podle jména mohlo být "něco extra" - sice si vzala Kudu, ale není to v mé linii.
petra28
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř zář 23, 2015 8:08
Bydliště: Heroltice u Tišnova


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků