Velké Meziříčí - KŘESŤANovi

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Velké Meziříčí - KŘESŤANovi

Příspěvekod MrTvola » úte led 26, 2016 12:30

Zdravím,
vzhledem k tomu, že na Mageo.cz zmizelo auditorium Rodokmeny, zkouším sehnat pomoc zde.
Jedná se mi o:
Marie KŘESŤANOVÁ *4.12.1886 Velké Meziříčí - (manžel Karel MOC *6.2.1889 toho mám) - sezdáni 1.7.1917
Otec František KŘESŤAN *??? (František KŘESŤAN + Josefa HUŇÁČKOVÁ oba zemřeli před 1885)
Matka Kateřina JAVŮRKOVÁ (Josef JAVŮREK + Františka URBANOVÁ)

je to Brno - pokud by mi na to někdo mrknul mohu se na oplátku pokusit najít něco v Praze.

U každého předka řeším jen rodiče a případně sourozence = nedělám další rozrod sourozenců (pokud na něco náhodou nenarazím).

děkuji
JM
MrTvola
 
Příspěvky: 55
Registrován: úte led 26, 2016 11:13
Oblast pátrání: Vlastní předci - okolí obcí - Mělník, Velké Meziříčí, Lysá nad Labem, Praha Východ,

Re: Velké Meziříčí - KŘESŤANovi

Příspěvekod Mirra » úte led 26, 2016 13:27

zde je narození Marie:
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=199

a zde sňatek jejich rodičů:
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=18

co ještě potřebujete?
Mirra
 
Příspěvky: 541
Registrován: sob lis 18, 2006 14:44

Re: Velké Meziříčí - KŘESŤANovi

Příspěvekod MrTvola » stř led 27, 2016 11:53

Marii a její rodiče (sňatek mám) - ale velmi děkuji - při přechodu na nový program se mi některá data nepodařilo zachránit...
Pátrám dále po předcích jejích rodičů, sourozencích a především dále do historie.
Právě jsem nějak zamotaný do toho Pavlova u Velkého Meziříčí. Pokouším se najít sňatek Josefa JAVŮRKA A Františky URBANOVÉ - ZATÍM MARNĚ
Ještě jedna poznámka - podle dostupných záznamů mám zmatek v příjmení rodičů Františka KŘESŤANA ( * kolem 1861). Podle některých odkazů se jeho matka za svobodna jmenovala HUŇÁČKOVÁ a podle jiné matriky je to VOJÁČKOVÁ - no a já v tom mám zmatek = nejsem schopen určit správné příjmení pro další bádání.

Mimochodem celý rodokmen dělám pro dceru (jsou jíi dva roky) a tak je na to dost času...
MrTvola
 
Příspěvky: 55
Registrován: úte led 26, 2016 11:13
Oblast pátrání: Vlastní předci - okolí obcí - Mělník, Velké Meziříčí, Lysá nad Labem, Praha Východ,

Re: Velké Meziříčí - KŘESŤANovi

Příspěvekod Mirra » stř led 27, 2016 13:02

narození Kateřiny Javůrkové 13/14.11.1858 zde:
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=47

a sňatek jejich rodičů Josefa a Františky roz. Urban 11.02.1851 zde:
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=14
Mirra
 
Příspěvky: 541
Registrován: sob lis 18, 2006 14:44

Re: Velké Meziříčí - KŘESŤANovi

Příspěvekod MrTvola » stř led 27, 2016 13:32

Děkuji za informaci - datum sňatku jsem si již zaznamenal
Bohužel nejsem schopen z příslušného zápisu téměř nic rozluštit.
Velmi rád bych Vás požádal o pomoc.
Předem děkuji
MrTvola
 
Příspěvky: 55
Registrován: úte led 26, 2016 11:13
Oblast pátrání: Vlastní předci - okolí obcí - Mělník, Velké Meziříčí, Lysá nad Labem, Praha Východ,

Re: Velké Meziříčí - KŘESŤANovi

Příspěvekod Mirra » stř led 27, 2016 14:30

MrTvola píše:Děkuji za informaci - datum sňatku jsem si již zaznamenal
Bohužel nejsem schopen z příslušného zápisu téměř nic rozluštit.
Velmi rád bych Vás požádal o pomoc.
Předem děkuji


11.02.1851

ženich: Pawlow č. 56
Joseph Javůrek Mayermeister und Häusler in Pawlow, ehelicher Sohn + Franz Javůrek Häusler und Mayermeister in Pawlow N: 56 und der + Eleonora geborenen Anton Doležal von Pawlow, katolík, 24 roků, svobodný

nevěsta: Pawlow č. 36
Františka Urban, ledige dienstmagd und eheliche Tochter des Franz Urbanek Ausgedinger in Pawlow N. 36 und der Antonia geborenen Joseph Doležal von Kuchanow, katolička, 19 roků svobodná
Mirra
 
Příspěvky: 541
Registrován: sob lis 18, 2006 14:44

Re: Velké Meziříčí - KŘESŤANovi

Příspěvekod molitor » stř led 27, 2016 14:42

S kurentem se doporučuji alespoň trochu skamarádit, budete na to narážet neustále.
Kateřina, narozena Pavlov 56,
otec Josef Javůrek domkář v Pavlově, vlastní syn zemř. Franze Javůrka, domkáře v Pavlově a zemř. Eleanory dcery Antonína Doležala.
matka Františka, dcera Franze Urbana, výměnkáře z Pavlova a Antonie Doležalové
Uživatelský avatar
molitor
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv srp 25, 2011 15:09
Oblast pátrání: Jižní čechy, Praha, Podkrkonoší


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků