Rumunští Slováci

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Rumunští Slováci

Příspěvekod korinka12 » sob led 09, 2016 20:09

Dobrý večer, našla jsem toto fórum a prosím o pomoc. Jsem potomek Rumunských Slováků z matčiny strany a ve 40.letech jsem se rozhodla hledat své předky a mamince ještě pomoci najít své příbuzné. Jsem členkou stránky na FB, tam jsem sice prohledala všechny materiály, i jsem měla tu čest prohlédnout si oddací matriku z Rumunska z oblasti Bihoru, ale nenašla jsem nic, co by naznačilo něco o mých předcích. Nějaké záznamy mám o pradědečkovi a prababičce, ale zatím jsem stále na místě a tak doufám, že snad tady bych se mohla posunout dále. Děkuji a přeji hezký zbytek večera:-)
Naposledy upravil ozana dne ned led 10, 2016 11:50, celkově upraveno 4
Důvod: přesunuto do nového tématu
korinka12
 
Příspěvky: 128
Registrován: sob led 09, 2016 19:47
Bydliště: Tachov
Oblast pátrání: Stará Huta,Nova Huta,Černá Hora,Bihor(vše Rumunsko),Užhorod,Luta)vše Ukrajina),Sobrance,Bežovce,Koromľa(Východní Slovensko),Teplice,Rtyně,Žatec,Louny,Litoměřice

Re: VYŘEŠENO: Jak hledat dál? Neznámé místo a datum narození

Příspěvekod Dagmar8 » sob led 09, 2016 23:59

Nějaké záznamy mám o pradědečkovi a prababičce,

můžete blíže osvětlit jaké to jsou záznamy? event. dát sem sken atd. - jen tak vám bude moci někdo poradit
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: VYŘEŠENO: Jak hledat dál? Neznámé místo a datum narození

Příspěvekod korinka12 » ned led 10, 2016 10:08

Tak spíše se specializuji na případné příbuzné mého pradědy Jana Harazina,hlavně v oblasti Západních Čech a pak bych potřebovala zjistit rodiče pradědy,ale už nevím,jestli zůstali v Rumunsku a jsou tam pochováni.prostě informace do Rodokmenu,mám MyHeritage a Family Tree.Mám tedy jen staré fotky a záznam o transportu vlakem z Ruminska se jmény.Takže mým cílem je příjmení Harazin a jeho potomci.
korinka12
 
Příspěvky: 128
Registrován: sob led 09, 2016 19:47
Bydliště: Tachov
Oblast pátrání: Stará Huta,Nova Huta,Černá Hora,Bihor(vše Rumunsko),Užhorod,Luta)vše Ukrajina),Sobrance,Bežovce,Koromľa(Východní Slovensko),Teplice,Rtyně,Žatec,Louny,Litoměřice

Re: Rumunští Slováci

Příspěvekod Dia_linn » ned led 10, 2016 12:55

Dobrý den,

myslím, že je to pořád příliš obecné - o jaké západočeské lokality a o jaké časové období jde?
Přemýšlej o minulosti a budeš znát budoucnost (čínské přísloví)
Uživatelský avatar
Dia_linn
 
Příspěvky: 864
Registrován: pát říj 05, 2012 14:17
Bydliště: Plzeň
Oblast pátrání: farnosti Bezdědice, Borotice, Dobříš, Neumětely, Pičín, Starý Knín, Svaté Pole, Višňová (Středočeský kraj), farnosti v okr. Plzeň-jih a Plzeň + okolí

Re: Rumunští Slováci

Příspěvekod korinka12 » ned led 10, 2016 18:34

Tak vím o příbuzných kolem Chebu,tedy Hazlov,Libá,Podílná,ale je možné,že spousta potomků žije i v rúzných částech republiky:-)
korinka12
 
Příspěvky: 128
Registrován: sob led 09, 2016 19:47
Bydliště: Tachov
Oblast pátrání: Stará Huta,Nova Huta,Černá Hora,Bihor(vše Rumunsko),Užhorod,Luta)vše Ukrajina),Sobrance,Bežovce,Koromľa(Východní Slovensko),Teplice,Rtyně,Žatec,Louny,Litoměřice

Re: Rumunští Slováci

Příspěvekod Homelessbar » ned led 10, 2016 22:10

stačí zadat na stránce kdejsme.cz jméno harazin a rázem zjistíte, že jich je v republice 106 mužů http://www.kdejsme.cz/prijmeni/Harazin/pocet/ a 102 žen http://www.kdejsme.cz/prijmeni/Harazinov%C3%A1/pocet/ a nejvíce je jich okolo Jeseníků a pak zkusit facebook či případně jiné sociální sítě a můžete svoje potencionální příbuzné kontaktovat či případně na genealogických stránkách vyhledat příjmení Harazin
Uživatelský avatar
Homelessbar
 
Příspěvky: 186
Registrován: ned lis 24, 2013 22:02
Oblast pátrání: Morava

Re: Rumunští Slováci

Příspěvekod korinka12 » pon led 11, 2016 16:36

děkuji moc za rady a zkusím tedy,vše,snad se zadaří:-)
korinka12
 
Příspěvky: 128
Registrován: sob led 09, 2016 19:47
Bydliště: Tachov
Oblast pátrání: Stará Huta,Nova Huta,Černá Hora,Bihor(vše Rumunsko),Užhorod,Luta)vše Ukrajina),Sobrance,Bežovce,Koromľa(Východní Slovensko),Teplice,Rtyně,Žatec,Louny,Litoměřice


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků