Nemohu najít zápis o svatbě

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Nemohu najít zápis o svatbě

Příspěvekod svarcova » ned pro 20, 2015 21:51

Potřebuji pomoci při zjištění, kde se narodil můj předek Gotthard Albert. Objevil se mi v Újezdu u Vizovic, jeho manželka (podle zápisu narození synů) byla Anna Nowak (*11.2.1780 v Brumově, + 3.11.1839 ve Strážnici). Svatba by měla být před červnem1807, kdy se jim narodil syn Gotthard (*25.6.1807). Doufala jsem, že ze zápisu svatby se dovím, odkud pocházel Gotthard st., ale zápis nemohu najít.
Pokud mi dokážete někdo pomoci, předem moc děkuji.
Eva
svarcova@post.cz
svarcova
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon dub 01, 2013 21:35
Bydliště: Příbram
Oblast pátrání: Strážnice - rod Albert, Boskovice - rod Havrda, Jiřice - rod Dvořák, Pelhřimov a Přerovsko - rod Donát, Hrabyně - rod Lyko

Re: Nemohu najít zápis o svatbě

Příspěvekod IvanaU » pon pro 21, 2015 0:21

Dobrý večer,
stalo se mi, že svatba byla až po narození dítěte zkuste hledat i po datu.
IvanaU
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob lis 28, 2015 19:38
Oblast pátrání: Vyškovsko, Brno

Re: Nemohu najít zápis o svatbě

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon pro 21, 2015 8:10

A kde jste tu svatbu hledala? V Broumově?
Jinak pochybuju, že by katolíci povolili svatbu po narození- to by se Gothard narodil jako nemanželský a byl by později legitimizován.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Nemohu najít zápis o svatbě

Příspěvekod jano » pon pro 21, 2015 8:52

úmrtí Anny 1816 Újezd
2. svatba otce
svatba syna
jano
 
Příspěvky: 177
Registrován: pon zář 15, 2014 16:45


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků