VYŘEŠENO zmatek v narození - Obděnicko

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

VYŘEŠENO zmatek v narození - Obděnicko

Příspěvekod DivisovaVeronika » ned pro 06, 2015 0:25

Dobrý den,
poprosím Vás o názor. Je to celé zamotané.
Zde je svatba jednoho příbuzného, jde mi o ženicha.
vpravo dole, 25. listopadu se František Krejča žení. Jde mi o jeho rodiče. Stejně jako zde je pak uváděn i u narození všech jeho dětí
http://ebadatelna.soapraha.cz/d/10194/17

a tak jsem hledala jeho narození a našla jsem toto
opět vpravo dole. Řekla bych, že to jsou dokonale zkombinované dva záznamy.
http://ebadatelna.soapraha.cz/d/11170/8

Co mám dělat dál? Poradíte mi prosím někdo? Děkuji
Naposledy upravil DivisovaVeronika dne ned pro 06, 2015 13:01, celkově upraveno 1
DivisovaVeronika
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte říj 13, 2015 16:17
Oblast pátrání: Sedlčansko, Chyšecko

Re: zmatek v narození - Obděnicko

Příspěvekod Karolina Vernerova » ned pro 06, 2015 7:09

No jo, pěkná motanice- každá půlka jinde a ještě prohozená jména dětí a matek....
Myslím, že správně bude to u svatby (jméno svoje a matky si asi ženich nespletl)
a doložíte si to, až najdete svatbu Anny Hynkové a Krejča/Krejčí Františka v jedné z těch vesnic (ale začala bych Zadním Chlumem a Hrazany).
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: zmatek v narození - Obděnicko

Příspěvekod DivisovaVeronika » ned pro 06, 2015 13:00

Dobrý den,
měla jste pravdu. Našla jsem svatbu na Zadním Chlumu.
http://ebadatelna.soapraha.cz/d/6510/48#

Takže byl za otce vpodstatě uveden soused :-) Zajímavé je, že to nebyla náhoda, ale pan farář všechny narozené děti této čtveřice zapisoval takto pomíchaně vždy. Když bych chtěla zapisovat jeho sourozence, psala byste podle matky? :-))

Děkuji Vám za pomoc.
DivisovaVeronika
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte říj 13, 2015 16:17
Oblast pátrání: Sedlčansko, Chyšecko

Re: VYŘEŠENO zmatek v narození - Obděnicko

Příspěvekod Karolina Vernerova » ned pro 06, 2015 18:11

No to nevim, jak si být jistá, že je to skutečně sourozenec.
Ono se tady traduje, že faráři si psali informace po papírcích a pak se mu to pomotalo a pak vznikali tyhle zmatky...

Snad kdybyste našla nějaký soupis poddaných, sčítání apod., která se psala po rodinách- pak byste věděla křestní jména, která máte hledat....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: VYŘEŠENO zmatek v narození - Obděnicko

Příspěvekod DivisovaVeronika » ned pro 06, 2015 22:17

Tomu s těmi papírky i věřím. Kolikrát je to v matrikách i vidět, že několik zápisů je psaných najednou a pak další zase jiným inkoustem a perem. Tady bych řekla, že při prvních dítkách to pan farář spletl a pak už vždy jen opisoval špatně a táhlo se to asi u všech dětí. A chápu omylnost, všechny zápisy beru s určitou rezervou, ale tohle bylo i na mě trochu moc :-)
Děkuji za pomoc, hezký den.
DivisovaVeronika
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte říj 13, 2015 16:17
Oblast pátrání: Sedlčansko, Chyšecko


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků