Šiffer 1921 - SR Kremnička okres Bánská Bystrica

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Šiffer 1921 - SR Kremnička okres Bánská Bystrica

Příspěvekod brendamonique » pát lis 20, 2015 10:52

Dobrý den, mám dotaz ...
Otcův otec se narodil na Slovensku v obci zvané Kremnička
Potřebovala bych od vás poradit v jaké knize či odkaze mám hledat.
Zkoušela jsem Familytree, ale jaksi jsem se nedopátrala ničeho :( neexistují jiné SR stránky o matrikách, kde se dá hledat ?
Nebo hledám špatně - Kremnička okres Bánská Bystrica ? Otec se měl narodit 26.4.1921 pod jménem Josef Šiffer
+ mimo jiné jsem se zkoušela zaregistrovat na sk genealogické forum, kde je přihlášení nového člena jaksi mimo provoz ? :(
Uživatelský avatar
brendamonique
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv říj 15, 2015 18:50
Bydliště: Kardašova Řečice (Jindřichohradecko)
Oblast pátrání: Studení (Kardašova Řečice, Stráž nad Nežárkou, Soběslav), Malinovských (Kutná Hora, Kaňk), Novotní ze Pleší, Šifferovi/Schifferovi (Třebovle, Cerhenice, Kouřim), Bradovi (Panské Dubenky, Horní Vilímeč)

Re: Šiffer 1921 - SR Kremnička okres Bánská Bystrica

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát lis 20, 2015 11:02

Když koukám na mapu, tak je Kremnička (tedy aspoň jedna) skoro součástí BB. Tak bych zkusila hledat přímo v matrikách BB. Na FamilySearch.
Ale ujistěte se, jaké byl víry.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Šiffer 1921 - SR Kremnička okres Bánská Bystrica

Příspěvekod artepa » pát lis 20, 2015 12:58

Dobrý den,
jestliže se narodil 1921, tak to dle mého názoru, na internetu v matrice nenajdete.
Matrika bude s nejvěší pravděpodobností na úřadě. Od narození neuplynulo 100 let.
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: Šiffer 1921 - SR Kremnička okres Bánská Bystrica

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát lis 20, 2015 13:03

taky pravda!
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Šiffer 1921 - SR Kremnička okres Bánská Bystrica

Příspěvekod markar » pát lis 20, 2015 13:11

Dobrý den.
Řešila jsem podobný problém na Slovensku. Obec Krakovany v okrese Piešťany. Moje babička se tam narodila v roce 1923.
Takže:
Ta matrika bude ještě živá, v archivu tedy neuspějete. Budete muset napsat na konkrétní matriční úřad a doložit příbuznost. Byla jsem to s nimi schopna vyřešit přes poštu. Jen se zaplacením správního poplatku, který chtěli na účet, jsem měla trochu problém - zahraniční platba... Tak předpokládám, že jsem vám radost neudělala. Ale jedna dobrá zpráva, docela dobře se mnou matrikářka komunikovala po mailu. Koukla se, jestli tam je, to co potřebuji. Zkusila bych tedy napsat na matriční úřad v Banské Bystrici, s tím, že se dědeček narodil v Kremničce a oni vám snad poradí, kam napsat pokud to u sebe nemají (http://www.banskabystrica.sk/matricny-u ... l?id3=1240).
Martina
markar
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř říj 21, 2015 17:28
Oblast pátrání: Rakovník, Litomyšl, Semily, Novopacko, Opava, Podřipsko, Sušice, Blansko

Re: Šiffer 1921 - SR Kremnička okres Bánská Bystrica

Příspěvekod duros » pát lis 20, 2015 13:41

Ak uz prejdete cez rok 1895 (co je medzny rok, od ktoreho do minulosti su ulozene cirkevne matriky v statnych archivoch), hladajte RK a ev. matriku Radvane. Tam patrila Kremnicka rimskokatolici a evanjelici. Zidia patrili pod BB.
Ako Vam uz bolo radene vyssie, udaje, ktore hladate v sucasnosti, patria do "zivych" matrik, takze jedine kontaktovat matricny urad v BB.
Dakujem za upozornenie k nefunkcnosti registracie na nasom slovenskom fore. Ideme na tom pracovat.
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Re: Šiffer 1921 - SR Kremnička okres Bánská Bystrica

Příspěvekod duros » pát lis 20, 2015 15:06

duros píše:...
Dakujem za upozornenie k nefunkcnosti registracie na nasom slovenskom fore. Ideme na tom pracovat.


Nefungovalo ani pridavanie prispevkov, ale uz by to malo byt v poriadku.
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Re: Šiffer 1921 - SR Kremnička okres Bánská Bystrica

Příspěvekod brendamonique » pát lis 20, 2015 15:08

Moc se omlouvám, že mi nedošlo jak neustále hledám v dávnější minulosti, že je to rok 1921,
ale i tak jinak otázka stále trvá bez označení roku :)
tedy na familysearch vyhledáváte dané knihy s příslušnými roky kde přesněji ?
Mě to ohledně Slovenska nic moc nevyhledalo, zřejmě to zadávám do jiného odkazu pro vyhledávání :(
+ děkuji za tipy pro hledání co se Slovenska týče.
Právě za otázkou se skrývalo hlavně to, že nevím kde přesně tu Kremničku co je teď tedy součástí BB hledat.
Nevím zda byla i dříve, protože v rodném listě má tedy jen Kremničku ... okres BB, potom jsem na mapách dohledala ještě
Starou Kremničku poblíž Ždiaru n H. prostě jsem nějak vyhledávače pro SR nepochopila, proto mě zajímají hlavně vaše zkušenosti
ohledně dohledávání ve Slov. matrikách ? :(
On se beztak otec Josefa jmenoval také Josef Šiffer :) stejně jako jeho vnuk - můj otec - tedy tři generace Josefů Šifferů, ale u toho (pradědy) již tedy bohužel nar. neznám.
Uživatelský avatar
brendamonique
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv říj 15, 2015 18:50
Bydliště: Kardašova Řečice (Jindřichohradecko)
Oblast pátrání: Studení (Kardašova Řečice, Stráž nad Nežárkou, Soběslav), Malinovských (Kutná Hora, Kaňk), Novotní ze Pleší, Šifferovi/Schifferovi (Třebovle, Cerhenice, Kouřim), Bradovi (Panské Dubenky, Horní Vilímeč)

Re: Šiffer 1921 - SR Kremnička okres Bánská Bystrica

Příspěvekod brendamonique » pát lis 20, 2015 15:10

duros píše:
duros píše:...
Dakujem za upozornenie k nefunkcnosti registracie na nasom slovenskom fore. Ideme na tom pracovat.


Nefungovalo ani pridavanie prispevkov, ale uz by to malo byt v poriadku.



jéé :) moc děkuji i já slovenští genealogové, kde bych se také ráda zaregistrovala a obtěžovala co se mé slovenské strany předků týče :)
Uživatelský avatar
brendamonique
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv říj 15, 2015 18:50
Bydliště: Kardašova Řečice (Jindřichohradecko)
Oblast pátrání: Studení (Kardašova Řečice, Stráž nad Nežárkou, Soběslav), Malinovských (Kutná Hora, Kaňk), Novotní ze Pleší, Šifferovi/Schifferovi (Třebovle, Cerhenice, Kouřim), Bradovi (Panské Dubenky, Horní Vilímeč)

Re: Šiffer 1921 - SR Kremnička okres Bánská Bystrica

Příspěvekod duros » pát lis 20, 2015 15:32

brendamonique píše:...
tedy na familysearch vyhledáváte dané knihy s příslušnými roky kde přesněji ?
Mě to ohledně Slovenska nic moc nevyhledalo, zřejmě to zadávám do jiného odkazu pro vyhledávání :(
....


http://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků