změna příjmení

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

změna příjmení

Příspěvekod jan.mikolas » stř lis 18, 2015 14:34

Dobrý den,

hledal jsem narození Jakuba Krále roku 1771 v Kozlovicích č.4 (u Nepomuku). Věděl jsem, že otec se jmenoval Josef a matka Magdalena. Našel jsem narození Jakuba dne 25.7.1771 v Kozlovicích č.4. Otec je Jakub a matka Magdalena. Všechno by souhlasilo jen příjmení není Král ale něco jako Hugdich. Může to být nějaká varianta jména Král a nebo se jedná o někoho jiného? Jméno Hugdich mi však připadá divné.

Odkaz na matriční zápis: http://www.portafontium.eu/iipimage/300 ... =390&h=166

Děkuji za pomoc
jan.mikolas
 
Příspěvky: 25
Registrován: sob dub 27, 2013 7:44

Re: změna příjmení

Příspěvekod jirkabart » stř lis 18, 2015 15:40

S příjmením Hujdich jsem se v Kozlovicích v průběhu 18. století také setkal, ale jen u kmotrů mých předků a jejich příbuzných.
Bohužel Vás asi nezbyde nic jiného, než zkusit gruntovnice a soupisy poddaných zelenohorského panství (pokud existují) - umístěny jsou v pobočce SOA Plzeň v Klášteře u Nepomuku . Já sám se na ně už delší dobu chystám, protože problémy s nestálými příjmeními mám během 18. století prakticky u všech rodů mých předků v sousední Nové Vsi u Nepomuku (i když předky mám i z Kozlovic - hlavně rod Jakubčík)
Pátrám především na jižním plzeňsku, klatovsku a královehradecku.
Uživatelský avatar
jirkabart
 
Příspěvky: 536
Registrován: pon bře 18, 2013 13:20
Oblast pátrání: plzeňský kraj: přešticko, švihovsko, žinkovsko, nepomucko
královéhradecký kraj: severně od Nechanic


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků