Lokalita podle čísla polní pošty c.k.armády v 1.sv válce

Pro ty, kteří často bádají v konkrétních lokalitách, archivech či matrikách, zabývají se specifičtějšími odvětvími genealogie a historie a nabízí svou pomoc ostatním. Není určeno pro komerční prezentace, ale můžete samozřejmě požadovat pomoc na oplátku.

Lokalita podle čísla polní pošty c.k.armády v 1.sv válce

Příspěvekod Viridis » sob lis 06, 2021 13:12

Dobrý den,

získala jsem publikaci rakouské filatelistické organizace:
Nagel, Heinz: Katalog der K.u.K. Feldpostämter und deren Einsatzgebiete mit Truppen und Kriegsereignissen.

Podle čísla polní pošty na korespondenci našich předků z doby 1. světové války je do jisté míry přesnosti možné určit místo pobytu předka v době odeslání dopisu - korespondenčního lístku - pohlednice a příslušnost k jednotce (spíše větší tj. nadřazené - útvary). U některých čísel je i popis pohybů jednotek docela podrobný, u jiných strohý.
Možná jsem na webu přehlédla databázi online, nic jsem nenašla, proto jsem si pořídila zmíněnou knihu.
Pokud opravdu nikde nic není a někdo z kolegů by měl zájem, mohu "jeho" číslo polní pošty vyhledat a připojené informace poslat. Jenom prosím o pochopení, že chodím do práce, mám i jiné zájmy než genealogii, takže nečekejte reakci v řádu hodin, spíše dní.
A pokud někde nějaká databáze existuje, berte moji nabídku jako výraz mé radosti z toho, že konečně vím, kde padli moji prastrýčkové a kde se ve válku vyskytoval děda :) .
Pěkný den. P.
Viridis
 
Příspěvky: 338
Registrován: pon dub 30, 2018 13:20

Zpět na Nabízím pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků