Matriky Bohumín

Pro ty, kteří často bádají v konkrétních lokalitách, archivech či matrikách, zabývají se specifičtějšími odvětvími genealogie a historie a nabízí svou pomoc ostatním. Není určeno pro komerční prezentace, ale můžete samozřejmě požadovat pomoc na oplátku.

Matriky Bohumín

Příspěvekod Sitek Tomáš » pát bře 20, 2020 16:04

Dobrý den,
přepisuji matriky z území Bohumína a říkám si, že by se to někomu mohlo hodit. Není to jen přepis jmen, ale přepis téměř všech dostupných informací z dané matriky, neboť mě zajímá i demografická stránka. Jen bych rád upozornil na možnost chyb, která je u takto rozsáhlého souboru jistá. Vlastní jména přepisuji doslovně, nehodlám být ten, který rozhoduje, zda jde o jinou variantu téhož příjmení či o příjmení odlišné, to nechť si každý rozhodne sám. Jinak jsou všechny sloupce vysvětleny v samotném souboru. Nejsem latiník ani němčinář, takže skloňování a podobně mi dělá problémy.

Jde o tyto matriky (doporučuji stáhnout):
Dosud mám přepsány matriky F VI 1 – F VI 7 a F VI 16, časově je to 1720 – 1825 (pro N 1764 – 1825).

Samozřejmě se zde sem tam vyskytují blízké obce. Další přidám hned jak je dodělám. Na oplátku vás chci požádat o jediné – pokud najdete jakoukoli chybu či překlep, napište mi na sitek.t@seznam.cz, ať se postupně všechny chyby vychytají.
Naposledy upravil Sitek Tomáš dne stř pro 23, 2020 17:26, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Sitek Tomáš
 
Příspěvky: 42
Registrován: sob čer 04, 2016 16:54

Re: Matriky Bohumín

Příspěvekod zburget » pát bře 20, 2020 17:12

Když už si s tím dáváte takovou práci, koukněte na tohle vlákno:
viewtopic.php?f=12&t=47620
o vaši práci určitě bude zájem.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko


Zpět na Nabízím pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků