Soupis poddaných podle víry

Pro ty, kteří často bádají v konkrétních lokalitách, archivech či matrikách, zabývají se specifičtějšími odvětvími genealogie a historie a nabízí svou pomoc ostatním. Není určeno pro komerční prezentace, ale můžete samozřejmě požadovat pomoc na oplátku.

Soupis poddaných podle víry

Příspěvekod betelgeuze » sob črc 30, 2016 15:35

Dobrý den,

nabízím vyhledání informací v Soupisu poddaných podle víry z r. 1651 pro Kouřimsko. Dále nabízím vyhledání údajů v pondělí 1.8. v matrikách Kouřim 36 (1864-1905, narození), Kouřim 41 (1859-1921, oddaní), Kostelec n. Č. l. 20 (1784-1854, oddaní), Kostelec 21 (1855-1873, oddaní) a Kostelec 35 (1873-1905, oddaní).

J.T.
Naposledy upravil betelgeuze dne stř srp 16, 2017 13:17, celkově upraveno 1
betelgeuze
 
Příspěvky: 191
Registrován: pon bře 17, 2014 18:24
Oblast pátrání: Kostelec nad Černými lesy, Hradešín, Slaný, Krušovice, Ryšín, Řevničov, Řisuty, Pchery, Plzeň a okolí (Plzeň-jih) - Soběsuky, Dvorec, Vrčeň, Měrčín, Přešín, Sedliště, Ejpovice; Podbořany, Brno, Rosice, Bošáca (Slovensko), Uherské Hradiště, Chylice u Ostrožské Nové vsi, Seč u Chrudimi, Hlína (u Chrudimi) Trhová Kamenice, Všenory, Dobřichovice, Okrouhlo, Liběř, Černolice, Příbram, Vídeň

Re: Soupis poddaných podle víry + matriky 1.8.

Příspěvekod mfal62 » ned črc 31, 2016 13:01

Dobrý den,

nechají Vás nahlédnout taky do matriky oddaných v Kouřimi po roce 1921 ?

Zajímaly by mne svatby bratranců a sestřenic mého dědy (děti od bratra mého pradědečka, narozeni 1900 - 1910).
Je to pro mne sice už pobočná větev, ale mám jejich fotografie z dětství (např. s jejich dědečkem / mým prapradědečkem)
a bohužel nevím prakticky nic o jejich dalším osudu po roce 1924 .

Jestli si myslíte, že by byla šance, pošlu jejich jména a data narození - včetně jejich rodičů.

zdraví
Miroslav
Uživatelský avatar
mfal62
 
Příspěvky: 504
Registrován: ned led 17, 2016 22:36
Oblast pátrání: střední Morava - především panství Bouzov, Mírov a Úsov

Re: Soupis poddaných podle víry + matriky 1.8.

Příspěvekod betelgeuze » ned črc 31, 2016 20:09

Dobrý den,

myslím si, do matriky po roce 1921 mě už nahlédnout nenechají, není uvedena na stránkách ebadatelna.soapraha.cz a tudíž není uložena na Chodovci, kam jedu. Matrika po roce 1921 zřejmě pokrývá i dobu, která už je za hranicí, kdy mohou být matriky volně přístupné. Neměl by asi být problém s tím, když se prokážete, že hledáte údaje týkající se vaší blízké rodiny, pokud tam bratranci a sestřenice Vašeho dědy ještě patří.

Hezký zbytek víkendu

JT
Naposledy upravil betelgeuze dne sob led 09, 2021 18:54, celkově upraveno 1
betelgeuze
 
Příspěvky: 191
Registrován: pon bře 17, 2014 18:24
Oblast pátrání: Kostelec nad Černými lesy, Hradešín, Slaný, Krušovice, Ryšín, Řevničov, Řisuty, Pchery, Plzeň a okolí (Plzeň-jih) - Soběsuky, Dvorec, Vrčeň, Měrčín, Přešín, Sedliště, Ejpovice; Podbořany, Brno, Rosice, Bošáca (Slovensko), Uherské Hradiště, Chylice u Ostrožské Nové vsi, Seč u Chrudimi, Hlína (u Chrudimi) Trhová Kamenice, Všenory, Dobřichovice, Okrouhlo, Liběř, Černolice, Příbram, Vídeň

Re: Soupis poddaných podle víry + matriky 1.8.

Příspěvekod mfal62 » ned črc 31, 2016 20:59

OK - myslel jsem si, že ta starší matrika do roku 1921 je ještě v Kouřimi

nevadí, třeba se tam v dohledné době podívám osobně, ale teď mám v oblasti genealogie jiné priority
Uživatelský avatar
mfal62
 
Příspěvky: 504
Registrován: ned led 17, 2016 22:36
Oblast pátrání: střední Morava - především panství Bouzov, Mírov a Úsov

Re: Soupis poddaných podle víry + matriky 1.8.

Příspěvekod marcelaN » úte bře 07, 2017 16:28

Dobrý den,
mám dotaz zda-li v soupisu poddaných podle víry - kouřimsko jsou (zda-li tam patří) Kostelní Střímelice. Můj dotaz by byl,zda-li tam byly Dynybylové (jméno Dynybyl může být psáno v různých variantách co y,i týká. Teoreticky by mohlo být psáno i jako Dünnerbier - ale spíše ne.
Děkuji za pomoc Marcela Nolčová
marcelaN
 
Příspěvky: 94
Registrován: úte úno 14, 2017 16:58

Re: Soupis poddaných podle víry + matriky 1.8.

Příspěvekod betelgeuze » pon bře 13, 2017 14:47

Dobrý den,

Kostelní Střimelice jsem v Soupisu nenašel a ani jejich okolí (Sázava, Mnichovice, Ondřejov...) tam není. Vypadá to, že jsou buď uvedeny jinde nebo nejsou uvedeny vůbec. Pokud byste ale měla ještě jiné lokality, které byste chtěla prozkoumat, klidně se podívám.

Hezký zbytek dne a omlouvám se za prodlevu v odpovědi,

JT
Naposledy upravil betelgeuze dne sob led 09, 2021 18:55, celkově upraveno 1
betelgeuze
 
Příspěvky: 191
Registrován: pon bře 17, 2014 18:24
Oblast pátrání: Kostelec nad Černými lesy, Hradešín, Slaný, Krušovice, Ryšín, Řevničov, Řisuty, Pchery, Plzeň a okolí (Plzeň-jih) - Soběsuky, Dvorec, Vrčeň, Měrčín, Přešín, Sedliště, Ejpovice; Podbořany, Brno, Rosice, Bošáca (Slovensko), Uherské Hradiště, Chylice u Ostrožské Nové vsi, Seč u Chrudimi, Hlína (u Chrudimi) Trhová Kamenice, Všenory, Dobřichovice, Okrouhlo, Liběř, Černolice, Příbram, Vídeň

Re: Soupis poddaných podle víry + matriky 1.8.

Příspěvekod marcelaN » úte bře 14, 2017 17:33

Děkuji.Ještě mě napadlo - zda-li jsou tam města Stříbrná Skalice či Kostelec nad Č.Lesy? To stejné jméno Dynybyl. Jestli ne,pusím popátrat kam to patří. Marcela n.
marcelaN
 
Příspěvky: 94
Registrován: úte úno 14, 2017 16:58

Re: Soupis poddaných podle víry + matriky 1.8.

Příspěvekod betelgeuze » stř dub 05, 2017 16:29

Dobrý den,

o obou městech opět žádná zmínka.

Hezký zbytek dne,

J.T.
betelgeuze
 
Příspěvky: 191
Registrován: pon bře 17, 2014 18:24
Oblast pátrání: Kostelec nad Černými lesy, Hradešín, Slaný, Krušovice, Ryšín, Řevničov, Řisuty, Pchery, Plzeň a okolí (Plzeň-jih) - Soběsuky, Dvorec, Vrčeň, Měrčín, Přešín, Sedliště, Ejpovice; Podbořany, Brno, Rosice, Bošáca (Slovensko), Uherské Hradiště, Chylice u Ostrožské Nové vsi, Seč u Chrudimi, Hlína (u Chrudimi) Trhová Kamenice, Všenory, Dobřichovice, Okrouhlo, Liběř, Černolice, Příbram, Vídeň

Re: Soupis poddaných podle víry + matriky 1.8.

Příspěvekod kolsi » ned dub 09, 2017 13:06

Mohl bych poprosit, zda se v SPPV Kouřimsko vyskytuje obec Dubeč (p. Uhříněves) a zda tam není psán nějaký Lexa/Leksa? Děkuji.
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Soupis poddaných podle víry + matriky 1.8.

Příspěvekod betelgeuze » ned dub 23, 2017 12:18

Dobrý den,

v Dubči jsem žádné Lexy nenašel, ovšem na uhříněveském panství s přece jen nějací našli:

Při tvrzi a dvoře nupackém:
Jan Lexa, 38 let
Alžběta, 40 let, žena
Mandelyna, 12 let, dcera
Eva N., děvka, 34 let
Matěj N., pacholík, 15 let

Jan Lexa byl katolíkem, u všech ostatních je "naděje na obrácení na katolickou víru".

Hezký zbytek dne a omlouvám se za prodlevu v odpovědi,

J.T.
betelgeuze
 
Příspěvky: 191
Registrován: pon bře 17, 2014 18:24
Oblast pátrání: Kostelec nad Černými lesy, Hradešín, Slaný, Krušovice, Ryšín, Řevničov, Řisuty, Pchery, Plzeň a okolí (Plzeň-jih) - Soběsuky, Dvorec, Vrčeň, Měrčín, Přešín, Sedliště, Ejpovice; Podbořany, Brno, Rosice, Bošáca (Slovensko), Uherské Hradiště, Chylice u Ostrožské Nové vsi, Seč u Chrudimi, Hlína (u Chrudimi) Trhová Kamenice, Všenory, Dobřichovice, Okrouhlo, Liběř, Černolice, Příbram, Vídeň

Re: Soupis poddaných podle víry + matriky 1.8.

Příspěvekod kolsi » ned dub 23, 2017 13:34

Děkuji. O tom v Nupacích vím, jenom nemohu dohledat vazbu a v matrice jich je pár zapsáno i v Dubči. Asi mi nakonec pomohou už jenom pozemkové knihy.
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Soupis poddaných podle víry + matriky 1.8.

Příspěvekod Sovča » sob čer 10, 2017 16:10

Dobrý den,

nenachází se v matrice Kostelec n. Č. l. 20 (1784-1854, oddaní) jméno Josef Nikolai (byl skladníkem tabáku v Kostelci). Děkuji moc. Lenka
Sovča
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát bře 06, 2015 23:37
Oblast pátrání: Tuchořice, Pětipsy, Brany, Opočno, Žatec, Cheb, Český Brod, Petroupec, Hradešín, Chrášťany, Úžice, Mrzky, Bohušovice nad Ohří

Re: Soupis poddaných podle víry + matriky 1.8.

Příspěvekod pasou » pát čer 23, 2017 15:34

betelgeuze píše:Dobrý den,

nabízím vyhledání informací v Soupisu poddaných podle víry z r. 1651 pro Kouřimsko. Dále nabízím vyhledání údajů v pondělí 1.8. v matrikách Kouřim 36 (1864-1905, narození), Kouřim 41 (1859-1921, oddaní), Kostelec n. Č. l. 20 (1784-1854, oddaní), Kostelec 21 (1855-1873, oddaní) a Kostelec 35 (1873-1905, oddaní).

J.T.


Dobrý den, využívám vaši nabídku na vyhledání v soupisu poddaných. Hledám jméno Krásl (též psáno Krazel. Grazel nebo podobně). Měl by být z Červeného Hrádku, ale i ze Solopysk, Kouřimi a z jejich okolí.
Předem moc díky P. Soukal
pasou
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte říj 09, 2012 17:16
Bydliště: Městec Králové
Oblast pátrání: V podstatě celé střední Čechy, Praha Východ, západní část Hradeckého kraje - nejvíce: Nymbursko (farnost Kostomlaty nad Labem), Toušeň a okolí, Městec Králové a okolí, NovoBydžovsko, Horní Počernice a okolí, Kutnohorsko, Jičínsko (jižní část).

Re: Soupis poddaných podle víry + matriky 1.8.

Příspěvekod betelgeuze » pon čer 26, 2017 18:52

Sovča píše:Dobrý den,

nenachází se v matrice Kostelec n. Č. l. 20 (1784-1854, oddaní) jméno Josef Nikolai (byl skladníkem tabáku v Kostelci). Děkuji moc. Lenka


Dobrý den,

omlouvám se, ale do archivu se chystám až v červenci, zapomněl jsem aktualizovat hlavičku. Každopádně pokud se k této matrice dostanu, rozhodně se po Josefu Nikolaiovi podívám.
pasou píše:
betelgeuze píše:Dobrý den,

nabízím vyhledání informací v Soupisu poddaných podle víry z r. 1651 pro Kouřimsko. Dále nabízím vyhledání údajů v pondělí 1.8. v matrikách Kouřim 36 (1864-1905, narození), Kouřim 41 (1859-1921, oddaní), Kostelec n. Č. l. 20 (1784-1854, oddaní), Kostelec 21 (1855-1873, oddaní) a Kostelec 35 (1873-1905, oddaní).

J.T.


Dobrý den, využívám vaši nabídku na vyhledání v soupisu poddaných. Hledám jméno Krásl (též psáno Krazel. Grazel nebo podobně). Měl by být z Červeného Hrádku, ale i ze Solopysk, Kouřimi a z jejich okolí.
Předem moc díky P. Soukal


Dobrý den,

ani na jednom z uvedených míst se Kráslovi (ani jiné verze příjmení) nevyskytují, ale kdybyste našel ještě další oblasti, klidně se Vám na ně podívám :)

Přeji hezký červen,

J. T.
betelgeuze
 
Příspěvky: 191
Registrován: pon bře 17, 2014 18:24
Oblast pátrání: Kostelec nad Černými lesy, Hradešín, Slaný, Krušovice, Ryšín, Řevničov, Řisuty, Pchery, Plzeň a okolí (Plzeň-jih) - Soběsuky, Dvorec, Vrčeň, Měrčín, Přešín, Sedliště, Ejpovice; Podbořany, Brno, Rosice, Bošáca (Slovensko), Uherské Hradiště, Chylice u Ostrožské Nové vsi, Seč u Chrudimi, Hlína (u Chrudimi) Trhová Kamenice, Všenory, Dobřichovice, Okrouhlo, Liběř, Černolice, Příbram, Vídeň

Re: Soupis poddaných podle víry + matriky 1.8.

Příspěvekod pasou » úte čer 27, 2017 13:00

betelgeuze píše:
Sovča píše:Dobrý den,

nenachází se v matrice Kostelec n. Č. l. 20 (1784-1854, oddaní) jméno Josef Nikolai (byl skladníkem tabáku v Kostelci). Děkuji moc. Lenka


Dobrý den,

omlouvám se, ale do archivu se chystám až v červenci, zapomněl jsem aktualizovat hlavičku. Každopádně pokud se k této matrice dostanu, rozhodně se po Josefu Nikolaiovi podívám.
pasou píše:
betelgeuze píše:Dobrý den,

nabízím vyhledání informací v Soupisu poddaných podle víry z r. 1651 pro Kouřimsko. Dále nabízím vyhledání údajů v pondělí 1.8. v matrikách Kouřim 36 (1864-1905, narození), Kouřim 41 (1859-1921, oddaní), Kostelec n. Č. l. 20 (1784-1854, oddaní), Kostelec 21 (1855-1873, oddaní) a Kostelec 35 (1873-1905, oddaní).

J.T.


Dobrý den, využívám vaši nabídku na vyhledání v soupisu poddaných. Hledám jméno Krásl (též psáno Krazel. Grazel nebo podobně). Měl by být z Červeného Hrádku, ale i ze Solopysk, Kouřimi a z jejich okolí.
Předem moc díky P. Soukal


Dobrý den,

ani na jednom z uvedených míst se Kráslovi (ani jiné verze příjmení) nevyskytují, ale kdybyste našel ještě další oblasti, klidně se Vám na ně podívám :)

Přeji hezký červen,

J. T.


Dobrý den a díky za zájem. Ještě jsem našel stejnou osobu (aspoň myslím) v Libějicích na Táborsku. Ale když máte možnost se podívat i do jiných oblastí, požádal bych vás, jestli byste se nepodíval na Soukala. Svého nejstaršího předka jsem objevil ve Strakách na Nymbursku, někdy v pol. 17 století. Ale nevím, jak se tam dostal, nejspíš po 30leté válce odněkud z Moravy a to já vyhledat neumím. :shock:
Předem moc díky a přeji hezký konec června P. Soukal
pasou
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte říj 09, 2012 17:16
Bydliště: Městec Králové
Oblast pátrání: V podstatě celé střední Čechy, Praha Východ, západní část Hradeckého kraje - nejvíce: Nymbursko (farnost Kostomlaty nad Labem), Toušeň a okolí, Městec Králové a okolí, NovoBydžovsko, Horní Počernice a okolí, Kutnohorsko, Jičínsko (jižní část).

Další

Zpět na Nabízím pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků