Soupis poddaných podle víry

Pro ty, kteří často bádají v konkrétních lokalitách, archivech či matrikách, zabývají se specifičtějšími odvětvími genealogie a historie a nabízí svou pomoc ostatním. Není určeno pro komerční prezentace, ale můžete samozřejmě požadovat pomoc na oplátku.

Re: Soupis poddaných podle víry

Příspěvekod betelgeuze » sob črc 08, 2017 16:25

pasou píše:
betelgeuze píše:
Dobrý den, využívám vaši nabídku na vyhledání v soupisu poddaných. Hledám jméno Krásl (též psáno Krazel. Grazel nebo podobně). Měl by být z Červeného Hrádku, ale i ze Solopysk, Kouřimi a z jejich okolí.
Předem moc díky P. Soukal


Dobrý den,

ani na jednom z uvedených míst se Kráslovi (ani jiné verze příjmení) nevyskytují, ale kdybyste našel ještě další oblasti, klidně se Vám na ně podívám :)

Přeji hezký červen,

J. T.


Dobrý den a díky za zájem. Ještě jsem našel stejnou osobu (aspoň myslím) v Libějicích na Táborsku. Ale když máte možnost se podívat i do jiných oblastí, požádal bych vás, jestli byste se nepodíval na Soukala. Svého nejstaršího předka jsem objevil ve Strakách na Nymbursku, někdy v pol. 17 století. Ale nevím, jak se tam dostal, nejspíš po 30leté válce odněkud z Moravy a to já vyhledat neumím. :shock:
Předem moc díky a přeji hezký konec června P. Soukal[/quote]

Dobrý den, ani se jménem Soukal jsem neuspěl. Zato mají naši předci podobný osud, moji přišli do Kouřimi také po 30leté válce, ale odkud, to už se nikde nepíše ;) Snad tedy zkusit gruntovní knihy nebo jiné záznamy.

J.T.
Naposledy upravil betelgeuze dne stř srp 16, 2017 13:13, celkově upraveno 1
betelgeuze
 
Příspěvky: 191
Registrován: pon bře 17, 2014 18:24
Oblast pátrání: Kostelec nad Černými lesy, Hradešín, Slaný, Krušovice, Ryšín, Řevničov, Řisuty, Pchery, Plzeň a okolí (Plzeň-jih) - Soběsuky, Dvorec, Vrčeň, Měrčín, Přešín, Sedliště, Ejpovice; Podbořany, Brno, Rosice, Bošáca (Slovensko), Uherské Hradiště, Chylice u Ostrožské Nové vsi, Seč u Chrudimi, Hlína (u Chrudimi) Trhová Kamenice, Všenory, Dobřichovice, Okrouhlo, Liběř, Černolice, Příbram, Vídeň

Re: Soupis poddaných podle víry + matriky 1.8.

Příspěvekod krasan » sob črc 22, 2017 14:55

betelgeuze píše:Dobrý den,

nabízím vyhledání informací v Soupisu poddaných podle víry z r. 1651 pro Kouřimsko. Dále nabízím vyhledání údajů v pondělí 1.8. v matrikách Kouřim 36 (1864-1905, narození), Kouřim 41 (1859-1921, oddaní), Kostelec n. Č. l. 20 (1784-1854, oddaní), Kostelec 21 (1855-1873, oddaní) a Kostelec 35 (1873-1905, oddaní).

J.T.

Dobrý den,
poprosil bych o vyhledání sňatku Josefa Plechatého(toho času Kostelec n.Č.l) a Alžběty Louthan(*Krupá). Měl by to být rok 1878, alespoň dle mých výpočtů v Kostelci.
Děkuji předem moc
krasan
 
Příspěvky: 246
Registrován: úte dub 22, 2014 13:23
Bydliště: Sokolov
Oblast pátrání: Nezvěstice, Šťáhlavice, Šťáhlavy, Lipí, Manětín, Rybnice, Hodovíz, Hluboká, Malá Černá Hať, Sedlec, Horní Bříza, Kostelec nad Černými lesy, Praha, Kralovice, Hostomice, Pšov....

Re: Soupis poddaných podle víry + matriky 1.8.

Příspěvekod betelgeuze » stř srp 16, 2017 13:12

krasan píše:
betelgeuze píše:Dobrý den,

nabízím vyhledání informací v Soupisu poddaných podle víry z r. 1651 pro Kouřimsko. Dále nabízím vyhledání údajů v pondělí 1.8. v matrikách Kouřim 36 (1864-1905, narození), Kouřim 41 (1859-1921, oddaní), Kostelec n. Č. l. 20 (1784-1854, oddaní), Kostelec 21 (1855-1873, oddaní) a Kostelec 35 (1873-1905, oddaní).

J.T.

Dobrý den,
poprosil bych o vyhledání sňatku Josefa Plechatého(toho času Kostelec n.Č.l) a Alžběty Louthan(*Krupá). Měl by to být rok 1878, alespoň dle mých výpočtů v Kostelci.
Děkuji předem moc


Dobrý den,

tak jsem prohledal matriku okolo roku 1878 a hledanou svatbu jsme nenašel, nalezl jsem ale něco jiného. Jakýsi Václav Trnka z Uhlířských Janovic (*27.4.1862) se 24.4.1894 oženil v Kostelci č. 357 s Josefou Plechatou narozenou 18.12.1871 v Kostelci. Jejími rodiči je Josef Plechatý a Alžběta Louthanová rodem z Bylan. Pokud se svatba odehrála před rokem 1871, tak není třeba cesta do archivu, matrika pro Kostelec z tohoto období je již digitalizovaná a pro Bylany platí to samé.

Snad jsem pomohl. Ještě se chci omluvit za dvoutýdenní zdržení, bylo to trochu komplikovanější, než jsem čekal ;)

Přeji hezký srpen,

J.T.
betelgeuze
 
Příspěvky: 191
Registrován: pon bře 17, 2014 18:24
Oblast pátrání: Kostelec nad Černými lesy, Hradešín, Slaný, Krušovice, Ryšín, Řevničov, Řisuty, Pchery, Plzeň a okolí (Plzeň-jih) - Soběsuky, Dvorec, Vrčeň, Měrčín, Přešín, Sedliště, Ejpovice; Podbořany, Brno, Rosice, Bošáca (Slovensko), Uherské Hradiště, Chylice u Ostrožské Nové vsi, Seč u Chrudimi, Hlína (u Chrudimi) Trhová Kamenice, Všenory, Dobřichovice, Okrouhlo, Liběř, Černolice, Příbram, Vídeň

Re: Soupis poddaných podle víry

Příspěvekod Entita » úte čer 12, 2018 18:44

betelgeuze píše:Dobrý den,

nabízím vyhledání informací v Soupisu poddaných podle víry z r. 1651 pro Kouřimsko. ...
J.T.


Dobrý den, jsem tu úplný nováček a i v genealogii se pohybuju zatím velmi krátce, nicméně možnost zjistit, co se mně zjistit jinak nedaří, je lákavá, proto chci poprosit o nahlédnutí do Soupisu poddaných pro Kouřimsko a výskyt jmen Krampera/Klampera.

Primárně mě zajímá oblast Votic/Budenína, jak jsem se snažně dopátrala, tak zřejmě pro tuto oblast nebyly soupisy vypracované nebo se nedochovaly. Nicméně hranice Kouřimska šla velmi blízko a farně spadali mí předkové později pod Jankov, tedy není vyloučeno, že v této oblasti by mohl být někdo, kdo mě posune v hledání zatím neúspěšném, mám podezření, že se předek narodil mimo dosah farnosti (přesněji několika nejbližších farností) a v dospělosti tam teprve přišel a oženil se.
Předem díky moc za snahu pomoci.
Entita
 
Příspěvky: 156
Registrován: sob čer 09, 2018 21:21

Re: Soupis poddaných podle víry

Příspěvekod kolsi » úte čer 12, 2018 19:05

Entita:
Dobrý den, všechny dostupné soupisy poddaných podle víry z r.1651 již byly digitalizovány do PDF a lze je zdarma stáhnout na adrese http://www.nacr.cz/publikace/e-knihy/
Výhodou pak je, že v nich funguje i vyhledávání :-)
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Soupis poddaných podle víry

Příspěvekod Entita » úte čer 12, 2018 19:59

Kolsi: povedlo se mi již dříve najít pdf Soupisy, tam jsem se také dopátrala toho určitého rozložení tehdejšího územního členění, ale nepodařilo se mi zjistit, že by tam fungovalo vyhledávání - navedete mě? Našla jsem rejstřík obcí, to je fajn, ale protože to mou oblast pouze "olizuje", spíš bych potřebovala dohledat možný výskyt toho příjmí.
Entita
 
Příspěvky: 156
Registrován: sob čer 09, 2018 21:21

Re: Soupis poddaných podle víry

Příspěvekod Karla55 » úte čer 12, 2018 20:30

Klávesy Ctrl+F
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Soupis poddaných podle víry

Příspěvekod vixiv » pát čer 15, 2018 9:35

Dobrý den,
potřeboval bych ověřit jednu informaci, někde jsem se dočetl, že do soupisu nebyly zahrnuty osoby mladší 8let.
Nemohu nyní tuto informaci ověřit, proto píši tento dotaz.
děkuji za odpověď resp. mohl by mi někdo upřesnit jaké osobydo soupisu nebyly zahrnuty
vixiv
vixiv
 
Příspěvky: 218
Registrován: ned zář 03, 2017 12:25

Re: Soupis poddaných podle víry

Příspěvekod Sagitarius » sob čer 16, 2018 12:43

vixiv píše:Dobrý den,
potřeboval bych ověřit jednu informaci, někde jsem se dočetl, že do soupisu nebyly zahrnuty osoby mladší 8let.
Nemohu nyní tuto informaci ověřit, proto píši tento dotaz.
děkuji za odpověď resp. mohl by mi někdo upřesnit jaké osobydo soupisu nebyly zahrnuty
vixiv


To nařízení si vykládali pokaždé jinak. Někde sepisovali všechny, někde jen práceschopné, a podobně. Záleželo na kraji. Asi nejjednodušší je se podívat do konkrétního soupisu, od jakého věku se tam děti vyskytují?
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Soupis poddaných podle víry

Příspěvekod Karla55 » sob čer 16, 2018 13:31

Bývá to tam v poznámkách u jednotlivých panství.
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Předchozí

Zpět na Nabízím pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků