Soupis poddaných podle víry

Pro ty, kteří často bádají v konkrétních lokalitách, archivech či matrikách, zabývají se specifičtějšími odvětvími genealogie a historie a nabízí svou pomoc ostatním. Není určeno pro komerční prezentace, ale můžete samozřejmě požadovat pomoc na oplátku.

Re: Soupis poddaných podle víry

Příspěvekod betelgeuze » sob črc 08, 2017 16:25

pasou píše:
betelgeuze píše:
Dobrý den, využívám vaši nabídku na vyhledání v soupisu poddaných. Hledám jméno Krásl (též psáno Krazel. Grazel nebo podobně). Měl by být z Červeného Hrádku, ale i ze Solopysk, Kouřimi a z jejich okolí.
Předem moc díky P. Soukal

Dobrý den,

ani na jednom z uvedených míst se Kráslovi (ani jiné verze příjmení) nevyskytují, ale kdybyste našel ještě další oblasti, klidně se Vám na ně podívám :)

Přeji hezký červen,

J. T.

Dobrý den a díky za zájem. Ještě jsem našel stejnou osobu (aspoň myslím) v Libějicích na Táborsku. Ale když máte možnost se podívat i do jiných oblastí, požádal bych vás, jestli byste se nepodíval na Soukala. Svého nejstaršího předka jsem objevil ve Strakách na Nymbursku, někdy v pol. 17 století. Ale nevím, jak se tam dostal, nejspíš po 30leté válce odněkud z Moravy a to já vyhledat neumím. :shock:
Předem moc díky a přeji hezký konec června P. Soukal[/quote]

Dobrý den, ani se jménem Soukal jsem neuspěl. Zato mají naši předci podobný osud, moji přišli do Kouřimi také po 30leté válce, ale odkud, to už se nikde nepíše ;) Snad tedy zkusit gruntovní knihy nebo jiné záznamy.

J.T.
Naposledy upravil betelgeuze dne stř srp 16, 2017 13:13, celkově upraveno 1
betelgeuze

Oblast pátrání: Kostelec nad Černými lesy, Hradešín, Slaný, Krušovice, Ryšín, Řevničov, Řisuty, Pchery, Plzeň a okolí (Plzeň-jih) - Soběsuky, Dvorec, Vrčeň, Měrčín, Přešín, Sedliště, Ejpovice; Podbořany, Brno, Rosice, Bošáca (Slovensko), Uherské Hradiště, Chylice u Ostrožské Nové vsi, Seč u Chrudimi, Hlína (u Chrudimi) Trhová Kamenice, Všenory, Dobřichovice, Okrouhlo, Liběř, Černolice, Příbram, Vídeň

Re: Soupis poddaných podle víry + matriky 1.8.

Příspěvekod krasan » sob črc 22, 2017 14:55

betelgeuze píše:Dobrý den,

nabízím vyhledání informací v Soupisu poddaných podle víry z r. 1651 pro Kouřimsko. Dále nabízím vyhledání údajů v pondělí 1.8. v matrikách Kouřim 36 (1864-1905, narození), Kouřim 41 (1859-1921, oddaní), Kostelec n. Č. l. 20 (1784-1854, oddaní), Kostelec 21 (1855-1873, oddaní) a Kostelec 35 (1873-1905, oddaní).

J.T.

Dobrý den,
poprosil bych o vyhledání sňatku Josefa Plechatého(toho času Kostelec n.Č.l) a Alžběty Louthan(*Krupá). Měl by to být rok 1878, alespoň dle mých výpočtů v Kostelci.
Děkuji předem moc
krasan

Oblast pátrání: Nezvěstice, Šťáhlavice, Šťáhlavy, Lipí, Manětín, Rybnice, Hodovíz, Hluboká, Malá Černá Hať, Sedlec, Horní Bříza, Kostelec nad Černými lesy ...

Re: Soupis poddaných podle víry + matriky 1.8.

Příspěvekod betelgeuze » stř srp 16, 2017 13:12

krasan píše:
betelgeuze píše:Dobrý den,

nabízím vyhledání informací v Soupisu poddaných podle víry z r. 1651 pro Kouřimsko. Dále nabízím vyhledání údajů v pondělí 1.8. v matrikách Kouřim 36 (1864-1905, narození), Kouřim 41 (1859-1921, oddaní), Kostelec n. Č. l. 20 (1784-1854, oddaní), Kostelec 21 (1855-1873, oddaní) a Kostelec 35 (1873-1905, oddaní).

J.T.

Dobrý den,
poprosil bych o vyhledání sňatku Josefa Plechatého(toho času Kostelec n.Č.l) a Alžběty Louthan(*Krupá). Měl by to být rok 1878, alespoň dle mých výpočtů v Kostelci.
Děkuji předem moc

Dobrý den,

tak jsem prohledal matriku okolo roku 1878 a hledanou svatbu jsme nenašel, nalezl jsem ale něco jiného. Jakýsi Václav Trnka z Uhlířských Janovic (*27.4.1862) se 24.4.1894 oženil v Kostelci č. 357 s Josefou Plechatou narozenou 18.12.1871 v Kostelci. Jejími rodiči je Josef Plechatý a Alžběta Louthanová rodem z Bylan. Pokud se svatba odehrála před rokem 1871, tak není třeba cesta do archivu, matrika pro Kostelec z tohoto období je již digitalizovaná a pro Bylany platí to samé.

Snad jsem pomohl. Ještě se chci omluvit za dvoutýdenní zdržení, bylo to trochu komplikovanější, než jsem čekal ;)

Přeji hezký srpen,

J.T.
betelgeuze

Oblast pátrání: Kostelec nad Černými lesy, Hradešín, Slaný, Krušovice, Ryšín, Řevničov, Řisuty, Pchery, Plzeň a okolí (Plzeň-jih) - Soběsuky, Dvorec, Vrčeň, Měrčín, Přešín, Sedliště, Ejpovice; Podbořany, Brno, Rosice, Bošáca (Slovensko), Uherské Hradiště, Chylice u Ostrožské Nové vsi, Seč u Chrudimi, Hlína (u Chrudimi) Trhová Kamenice, Všenory, Dobřichovice, Okrouhlo, Liběř, Černolice, Příbram, Vídeň

Předchozí

Zpět na Nabízím pomoc