Lánové rejstříky

Pro ty, kteří často bádají v konkrétních lokalitách, archivech či matrikách, zabývají se specifičtějšími odvětvími genealogie a historie a nabízí svou pomoc ostatním. Není určeno pro komerční prezentace, ale můžete samozřejmě požadovat pomoc na oplátku.

Re: Lánové rejstříky

Příspěvekod Zett » úte lis 10, 2015 6:24

Kulda píše:Jsou tam z Mistku, Prerova, Prilepy, Jedli. Radsi Vam to ofotim jestli se Vam z toho bude neco hodit. To druhe prijmeni jsem tam nenasla.


Budu se těšit. Snad v tom najdu co hledám... Díky moc!

Z.
Zett
 
Příspěvky: 275
Registrován: ned zář 02, 2012 16:06
Oblast pátrání: Kyjovsko: Strážovice, Věteřov, Kelčany, Kostelec u Kyjova, Čeložnice, Hýsly, Labuty, Ježov, Vacenovice, Vlkoš, Skoronice
Kroměřížsko: Počenice-Tetětice
Vyškovsko: Drnovice

Re: Lánové rejstříky

Příspěvekod Kulda » úte lis 10, 2015 12:31

Newmy píše:Nenašel by se tam nějaký Kalužík, zatím jsem nezjistil odkud přišli do Hrušek kolem roku 1720... díky


Je zde Kalužík Jan s/p puldruhyctvrtlanik 302/1v Nezdenice
Kulda
 
Příspěvky: 250
Registrován: čtv bře 06, 2014 14:57
Oblast pátrání: Severni a jizni Morava, Teplicko, Nemecko, Polsko

Re: Lánové rejstříky

Příspěvekod Kulda » úte lis 10, 2015 12:42

Kulda píše:
Zett píše:
Kulda píše:Odkud by mel Vavrik byt?


Těsně před rokem 1700 je mám ve Strážovicích, ale předtím byli snad někde jinde na Moravě, ale kde to netuším a marně je hledám...

Vím že nějací byli ve Veselí na Moravě, Strážnici, snad i okolí Znojma a také kolem Teplic nad Bečvou, ale ani jedny se mi nepodařilo spárovat...

Z.

Jsou tam z Mistku, Prerova, Prilepy, Jedli. Radsi Vam to ofotim jestli se Vam z toho bude neco hodit. To druhe prijmeni jsem tam nenasla.


Posilam slibeny scan...snad to bude aspon trochu citelne...jine verze prijmeni Vavrik jsem tam nenasla...OL
Přílohy
Scan0001.jpg
Kulda
 
Příspěvky: 250
Registrován: čtv bře 06, 2014 14:57
Oblast pátrání: Severni a jizni Morava, Teplicko, Nemecko, Polsko

Re: Lánové rejstříky

Příspěvekod Kulda » úte pro 01, 2015 12:26

Newmy píše:Nenašel by se tam nějaký Kalužík, zatím jsem nezjistil odkud přišli do Hrušek kolem roku 1720... díky

Kalužník tam neni, ale je tam treba Kalušník nebo Kalužný...to by treba nemohlo byt???
Kulda
 
Příspěvky: 250
Registrován: čtv bře 06, 2014 14:57
Oblast pátrání: Severni a jizni Morava, Teplicko, Nemecko, Polsko

Re: Lánové rejstříky

Příspěvekod markar » úte pro 01, 2015 13:10

Dobrý den,
a mohl byste se mi podívat, kde se na Moravě vyskytuje příjmení Meluzín? Mám je od druhé půlky 18. století ve Žďáru okr. Blansko. Ale pak se ztrácí a já na ně nemohu narazit.
Podobný případ mám z příjmením Hudec a Musil, které mám kolem roku 1720 v nově založené obci Molenburk, ale odkud přišli, na to nějakou dobu nemohu přijít. Ale to je asi hodně časté příjmí, že?
Předem děkuji, Martina
markar
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř říj 21, 2015 17:28
Oblast pátrání: Rakovník, Litomyšl, Semily, Novopacko, Opava, Podřipsko, Sušice, Blansko

Vyřešeno - Re: Lánové rejstříky

Příspěvekod kimes » stř led 06, 2016 0:55

Kulda píše:Kdyby nekdo potreboval vedet zda se jeho predek nevyskytuje v Lanovem rejstriku, tak se mohu podivat.

Pokud mabídka ještě platí, prosil bych o vypsání popř. sken příjmení Popelka ze Strání a z Horního Němčí
Děkuji!
Naposledy upravil kimes dne pon dub 11, 2016 22:20, celkově upraveno 1
kimes
 
Příspěvky: 290
Registrován: úte bře 05, 2013 10:00

Re: Lánové rejstříky

Příspěvekod Tomsa » sob led 09, 2016 22:38

Poprosil bych o sken nebo opis příjmení Komínek z Osové Bítýšky.
A Tomšovský z Hamrů nad Sázavou a Najdeku u Hamrů nad Sáz.
Velice děkuji.
Uživatelský avatar
Tomsa
 
Příspěvky: 42
Registrován: pon črc 31, 2006 17:10
Bydliště: CZ, Nučice

Re: Lánové rejstříky

Příspěvekod PP18 » stř led 13, 2016 14:45

Polcar Rakovnicko
moc děkuji
Petr
PP18
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř led 13, 2016 14:29

Re: Lánové rejstříky

Příspěvekod sumil » pon led 25, 2016 11:03

Kulda píše:Kdyby nekdo potreboval vedet zda se jeho predek nevyskytuje v Lanovem rejstriku, tak se mohu podivat.


Pokud jeste plati nabidka, mohl bych poprosit o kontrolu prijmeni Musil v okoli Vyskova, predevsim obec Rychtarov, pripadne Dedice a Blanensko obce Kulirov, Lipovec?

Predem moc dekuji
sumil
 
Příspěvky: 48
Registrován: pát bře 26, 2010 10:48
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Rychtářov, okr.Vyškov a jeho okolí

Re: Lánové rejstříky

Příspěvekod MartinB » ned led 31, 2016 18:43

Pokud jeste plati nabidka, mohl bych poprosit o kontrolu prijmeni Roland, Svozil, Sitta (Zita, Sita, Zitta), Klabunda?
Melo by se jednat o oblast Hane (Prostejovsko, Olomoucko, Sumpersko, ci Zabrezsko).
MartinB
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob pro 19, 2015 0:23

Re: Lánové rejstříky

Příspěvekod Radomir81 » pon úno 01, 2016 14:11

Jestli nabídka ještě platí, taky by ch poprosil o kontrolu jména Paláček, (varianty: Palatschek nebo Palaczek), ztrácejí se mi před rokem 1750, měli by být od někud z Moravy. Mnohokrát děkuji.
Radomir81
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte úno 05, 2013 11:07
Bydliště: Vřesina
Oblast pátrání: Místa: hlavně severní Morava, Vřesina, Poruba, Krásné Pole, Čavisov, Pustkovec, Rožnov pod Radhoštěm
Rody: Paláček, Homola, Drastich, Vřeský, Kříbek, Kotala, Tománek,...

Re: Lánové rejstříky HOTOVO

Příspěvekod Karla55 » úte úno 02, 2016 2:35

markar píše:Dobrý den,
a mohl byste se mi podívat, kde se na Moravě vyskytuje příjmení Meluzín? Mám je od druhé půlky 18. století ve Žďáru okr. Blansko. Ale pak se ztrácí a já na ně nemohu narazit.
Podobný případ mám z příjmením Hudec a Musil, které mám kolem roku 1720 v nově založené obci Molenburk, ale odkud přišli, na to nějakou dobu nemohu přijít. Ale to je asi hodně časté příjmí, že?
Předem děkuji, Martina


Meluzín se v rejstříku nevyskytuje, napište případně varianty příjmení, na které jste narazila. Pošlete mi na SZ vaši mailovou adresu, abych Vám mohla poslat skeny Hudce a Musila. Přes fórum to nejde, nelze přidal přílohy.
Zdraví Karla
=============================
Odesláno 3.2.2016
Naposledy upravil Karla55 dne stř úno 03, 2016 15:18, celkově upraveno 1
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Lánové rejstříky HOTOVO

Příspěvekod Karla55 » úte úno 02, 2016 2:37

kimes píše:
Kulda píše:Kdyby nekdo potreboval vedet zda se jeho predek nevyskytuje v Lanovem rejstriku, tak se mohu podivat.

Pokud mabídka ještě platí, prosil bych o vypsání popř. sken příjmení Popelka ze Strání a z Horního Němčí
Děkuji!


Pošlete mi na SZ vaši mailovou adresu, abych Vám mohla poslat skeny Popelky. Přes fórum to nejde, nelze přidal přílohy.
=======================================
Odesláno 3.2.2016
Naposledy upravil Karla55 dne stř úno 03, 2016 15:20, celkově upraveno 1
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Lánové rejstříky HOTOVO

Příspěvekod Karla55 » úte úno 02, 2016 2:39

Tomsa píše:Poprosil bych o sken nebo opis příjmení Komínek z Osové Bítýšky.
A Tomšovský z Hamrů nad Sázavou a Najdeku u Hamrů nad Sáz.
Velice děkuji.


Pošlete mi na SZ vaši mailovou adresu, abych Vám mohla poslat skeny Komínka a Tomšovského. Přes fórum to nejde, nelze přidal přílohy.
===================================
Odesláno 4.2.2016
Naposledy upravil Karla55 dne čtv úno 04, 2016 1:01, celkově upraveno 1
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Lánové rejstříky HOTOVO

Příspěvekod Karla55 » úte úno 02, 2016 2:40

sumil píše:
Kulda píše:Kdyby nekdo potreboval vedet zda se jeho predek nevyskytuje v Lanovem rejstriku, tak se mohu podivat.


Pokud jeste plati nabidka, mohl bych poprosit o kontrolu prijmeni Musil v okoli Vyskova, predevsim obec Rychtarov, pripadne Dedice a Blanensko obce Kulirov, Lipovec?

Predem moc dekuji


Pošlete mi na SZ vaši mailovou adresu, abych Vám mohla poslat skeny Musila. Přes fórum to nejde, nelze přidal přílohy.
===============================
Odesláno 22. 2. 2016
Naposledy upravil Karla55 dne pon úno 22, 2016 16:44, celkově upraveno 1
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

PředchozíDalší

Zpět na Nabízím pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků