SOA Plzeň / Manětín / Křečov 04 N,O,Z 1735-1808

Pro ty, kteří často bádají v konkrétních lokalitách, archivech či matrikách, zabývají se specifičtějšími odvětvími genealogie a historie a nabízí svou pomoc ostatním. Není určeno pro komerční prezentace, ale můžete samozřejmě požadovat pomoc na oplátku.

SOA Plzeň / Manětín / Křečov 04 N,O,Z 1735-1808

Příspěvekod janrichtercz » sob pro 27, 2014 15:57

Dobrý den,

rád bych Vám nabídl volně ke stažení a použití matriku Křečov 04 - N,O,Z - 1735-1808
Jedná se o tabulkový (excel) přepis matričních záznamů pro snadné vyhledávání a filtrování, hledání stejných rodičů a tak dále.

Odkaz (zip):
http://www.logotime.cz/genealogie/krecov04.zip

Tabulka ke dni 29.12.2014 zatím obsahuje:
N: 1735-1764
O: 1735-1742
Z: -

Obsah průběžně doplňuji a budu aktualizovat. Vždy dám vědět zde.
Postupně doplňuji i čísla stran a snímků v matriční knize, pro snazší orientaci.

DŮLEŽITÉ: U některých jmen nebo příjmení jsou zapsány otazníky, protože se mi nepovedlo spolehlivě určit některé písmeno nebo celé jméno. U některých záznamů dokonce chyběla jména (dítěte, otce, matky..), to už se nedá nic dělat. V tabulce mohou být drobné chyby. Tabulku poskytuji bez záruky (nikdo není dokonalý). Přesto věřím, že v bádání může pomoct.

Při filtrování podle kterékoliv položky je potřeba uvažovat s různými podobami jména nebo příjmení a zaškrtnout si je všechny, aby člověk dosáhl kýženého výsledku. Např.: Gallus/Havel, Jiří/Jirzi, Adalbert/Vojtěch a tak dále, nebo u příjmení Eret/Ereth/Erret, Oprman/Opprman/Oppermann, Blaha/Blacha, Jansky/Janskej a tak dále. Je už na každém uživateli, aby si toto dobře rozmyslel, případně porovnal už s informacemi, které nalezl dříve.


K vytvoření tabulky mě vedlo neustálé vracení se a hledání záznamů a pracné čtení stále dokola a dokola. Konkrétně zde se zabývám rodinou Eret kolem Štichovic (Štichovice, Pláně, Hodovíz, Černá Hať). Kdyby někdo bádal ve stejné oblasti po stejné rodině nebo příbuzných rodinách (namátkou Zima, Koudele, Pirner, Peschik, Pešička, Kříž...), rád spojím síly.

Popis z portafontium.eu:
Záznamy vedeny též pro lokality Černá Hať (Tschernheit), Velká Černá Hať (Groß Tschernheit), Čoubův Mlýn (Čouba Mühle), Frantův Mlýn (Franta Mühle), Osojenská Myť, U Spálenků (Spálený Mlýn), neurč. Mola Kraschovicensii (Mlýn Chrašťovický).
V záznamech oddaných se vyskytují též sňatky z lokalit: Dražeň - okr. Plzeň-sever, fara Manětín; Hvozd - okr. Plzeň-sever, fara Manětín; Mrtník - okr. Plzeň-sever, fara Dolní Bělá; Novosedly - os. ob. Pšov, okr. Karlovy Vary, fara Rabštejn nad Střelou; Potvorov - os. ob. Kralovice, okr. Plzeň-sever, fara Potvorov; Újezd - os. ob. Manětín, okr. Plzeň-sever, fara Manětín; Vladměrice - os. ob. Manětín, okr. Plzeň-sever, fara Manětín
Mezi záznamy oddaných opisy povolení jednotlivých sňatků.

Místo:
Brdo (Brdo, Worda), Hluboká (Hluboka), Hodoviz (Hodowies, Hodowiess), Chrášťovice (Kraschtowitz, Chraschtowitz), Korýtka (Korejtka, Korejtek), Křečov (Křečowa, Kretschau), Osojno (), Pláně (Planes), Strážiště (Stradischt), Štíchovice (Stichowitz, Stěchowitz), Vrážné (Vražno, Wraschen)


Soupis změn: (od nejnovější)
28.03.2015 - rozšířena část N o čtyři roky na 1735-1764 (celkem cca 1445 záznamů)
29.12.2014 - rozšířena část N o tři roky na 1735-1760 (celkem cca 1280 záznamů), doplněny dvě omylem přeskočené stránky
29.12.2014 - rozšířena část N o šest let na 1735-1748, 1752-1760 (celkem cca 1120 záznamů)
28.12.2014 - rozšířena část N o šest let na 1735-1742, 1752-1760 (celkem cca 800 záznamů)

Zajímavosti:
- 1x nalezeno narození trojčat
- 2x nalezeno narození dítěte cizinců, jednou dokonce páru z Bavorska
Naposledy upravil janrichtercz dne sob bře 28, 2015 19:44, celkově upraveno 6
TY

Nejvíce mne zajímají tato příjmení: Eret, Essenthier, Pešička, Pešík, Koudele, Janouškovec, Široký, Bebr, Tumowetz.
Uživatelský avatar
janrichtercz
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob pro 20, 2014 18:22
Oblast pátrání: Kralovice, Pláně, Štichovice (Plzeň-sever), Křečov, Manětín, Korejtka...

Re: SOA Plzeň / Manětín / Křečov 04 N,O,Z 1735-1808

Příspěvekod janrichtercz » pon pro 29, 2014 19:01

Soupis podobností jmen:
Adalbert / Adalbertus / Wojtěch / Vojtěch
Adam / Adamus
Agnes / Agnetis / Anisska / Anyžka / Anežka
Albus / Albín
Amandus / Amand / Milan / Miloš (mužská varianta ženského jména Amanda)
Andreas / Ondřej
Anna
Antonius / Anton / Antonín / Antal
Apollonia / Apoléna
Barbara / Barbora / Valpurga
Bartholomeus / Bartl / Bartoloměj
Bernard / Bernardus
Blasius / Blažej
Carolus / Karel
Casparus / Caspar / Kašpar / Kasspar
Catharina / Katharina / Kateřina / Kateržina
Clara / Klára
Claudius
Dorotea / Dorothea / Dorota
Elisabetha / Alžbieta / Alžběta
Eugenia / Evženie
Eva / Ewa
Ferdynand / Ferdinand
Franciscus / Franz / František / Frantyssek
Gallus / Havel / Hawel
Georgius / Jirzik / Jiří
Gregorius / Rzehorz / Řehoř
Chrystophorus / Christopher / Krysstof / Kryštof
Ignotus / Ignác / Hynek
Jacob / Jacobus / Jakub
Jarolimo / Jarolím / Hyeronimus / Jeroným
Jenoveva / Jenovéfa
Joannes / Joes / Johann / Johannes / Jan
Johannes / Hanuš
Jonas / Jonaß / Jonáš
Joseph / Josephus / Josef
Juditha / Judita
Justynka / Justýna
Krystián
Laurentius / Laurenz / Lorenz / Lorentz / Wawrzinecz / Vavřinec
Ludmilla / Ludmila / Lidmila / Lidmilla / Lydmilla
Magdalena / Mandolina / Mandelina
Margarita / Margaritha / Margaritta / Markyta / Markéta
Maria / Marži / Maryje
Maria Anna / Maryanna / Mariana
Martin / Martinus
Mathaus / Mattaus / Matthaus / Matthauß / Matouš
Mathias / Matthias / Matthiass / Matthai / Mathes / Matyej / Matěj / Matyáš
Maximilianus / Maximilian / Maxmilián
Michael / Michal
Nicolaus / Nicolas / Mikulass / Mikuláš
Paulus / Pawel / Pavel
Peregrin / Pelhřim
Petrus / Petr
Phillipus / Fylyp / Filip
Procopius / Prokop
Rosalia / Rozálie / Rosina / Rozyna / Růžena
Rosaria / Rozárie
Rudolphus / Rudolf
Rzehorz / Řehoř
Salomena / Salomea / Salome
Sebastianus / Sebastián / Šebestián
Sigismundus / Zikmund
Simonus / Simon / Šimon
Sophia / Žophia / Žofie
Stephanus / Stiepan / Stepan / Štěpán
Susanna / Zuzana
Teresia / Theresia / Terezie
Thomas / Tomass / Tomaß / Thomaß / Tomáš
Valpurga / Barbora / Barbara
Veronica / Veronika
Vitus / Vít / Wyt
Vorssila / Voršila / Uršula
Wenceslaus / Venceslaus / Wenzl / Václav / Waclaw / Waczlaw
Zachariass / Zacharyáš
Naposledy upravil janrichtercz dne sob pro 05, 2015 20:32, celkově upraveno 22
TY

Nejvíce mne zajímají tato příjmení: Eret, Essenthier, Pešička, Pešík, Koudele, Janouškovec, Široký, Bebr, Tumowetz.
Uživatelský avatar
janrichtercz
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob pro 20, 2014 18:22
Oblast pátrání: Kralovice, Pláně, Štichovice (Plzeň-sever), Křečov, Manětín, Korejtka...

Re: SOA Plzeň / Manětín / Křečov 04 N,O,Z 1735-1808

Příspěvekod janrichtercz » úte pro 30, 2014 1:15

Nemáte vůbec zač. Ještě není zdaleka hotová, ale průběžně doplňuji. Kdybyste tam našla nějakou chybu, nebo měla jakékoliv připomínky, klidně pište :)
TY

Nejvíce mne zajímají tato příjmení: Eret, Essenthier, Pešička, Pešík, Koudele, Janouškovec, Široký, Bebr, Tumowetz.
Uživatelský avatar
janrichtercz
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob pro 20, 2014 18:22
Oblast pátrání: Kralovice, Pláně, Štichovice (Plzeň-sever), Křečov, Manětín, Korejtka...

Re: SOA Plzeň / Manětín / Křečov 04 N,O,Z 1735-1808

Příspěvekod janrichtercz » úte pro 30, 2014 1:41

Děkuji velmi. Doplněno :)
TY

Nejvíce mne zajímají tato příjmení: Eret, Essenthier, Pešička, Pešík, Koudele, Janouškovec, Široký, Bebr, Tumowetz.
Uživatelský avatar
janrichtercz
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob pro 20, 2014 18:22
Oblast pátrání: Kralovice, Pláně, Štichovice (Plzeň-sever), Křečov, Manětín, Korejtka...

Re: SOA Plzeň / Manětín / Křečov 04 N,O,Z 1735-1808

Příspěvekod krasan » pon bře 09, 2015 12:27

Já mám z této oblasti v podokmenu Erety, Koudelovce i Pešíky, tak mohu poskytnout, co mám.
krasan
 
Příspěvky: 246
Registrován: úte dub 22, 2014 13:23
Bydliště: Sokolov
Oblast pátrání: Nezvěstice, Šťáhlavice, Šťáhlavy, Lipí, Manětín, Rybnice, Hodovíz, Hluboká, Malá Černá Hať, Sedlec, Horní Bříza, Kostelec nad Černými lesy, Praha, Kralovice, Hostomice, Pšov....

Re: SOA Plzeň / Manětín / Křečov 04 N,O,Z 1735-1808

Příspěvekod janrichtercz » pon bře 09, 2015 12:35

krasan píše:Já mám z této oblasti v podokmenu Erety, Koudelovce i Pešíky, tak mohu poskytnout, co mám.


Dobrý den, hlavně Ti Eretovi mne enormně zajímají :)
TY

Nejvíce mne zajímají tato příjmení: Eret, Essenthier, Pešička, Pešík, Koudele, Janouškovec, Široký, Bebr, Tumowetz.
Uživatelský avatar
janrichtercz
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob pro 20, 2014 18:22
Oblast pátrání: Kralovice, Pláně, Štichovice (Plzeň-sever), Křečov, Manětín, Korejtka...

Re: SOA Plzeň / Manětín / Křečov 04 N,O,Z 1735-1808

Příspěvekod krasan » pon bře 09, 2015 16:52

Já mám prapradědu Josefa Koudele, který si 3.9.1822 vzal ve Štichovicích Annu Eretovou, narozenou 20.3.1800 ve Štichovicích otci Vítovi Eretovi a Kateřině roz. Kroupové z Vrážného. Tipuji, že jsme tedy spřízněni tímto sňatkem, pokud tedy nemáte Koudelovce v jiné větvi.
krasan
 
Příspěvky: 246
Registrován: úte dub 22, 2014 13:23
Bydliště: Sokolov
Oblast pátrání: Nezvěstice, Šťáhlavice, Šťáhlavy, Lipí, Manětín, Rybnice, Hodovíz, Hluboká, Malá Černá Hať, Sedlec, Horní Bříza, Kostelec nad Černými lesy, Praha, Kralovice, Hostomice, Pšov....

Re: SOA Plzeň / Manětín / Křečov 04 N,O,Z 1735-1808

Příspěvekod janrichtercz » pon bře 09, 2015 17:53

krasan píše:Já mám prapradědu Josefa Koudele, který si 3.9.1822 vzal ve Štichovicích Annu Eretovou, narozenou 20.3.1800 ve Štichovicích otci Vítovi Eretovi a Kateřině roz. Kroupové z Vrážného. Tipuji, že jsme tedy spřízněni tímto sňatkem, pokud tedy nemáte Koudelovce v jiné větvi.


Tak to vidíte, jsme příbuzní :-)

Annu Eretovou, kterou zmiňujete, nemám (asi jsem ji v pátrání přehlédl), nicméně Víta Ereta a Kateřinu Kroupovou (* cca 1764) mám:
Vít Eret - 26.5.1749 Štichovice - 25.10.1825 Štichovice
Otec: Jakub Eret - * 18.7.1726 Štichovice
Matka: Dorothea Eret, roz. Soukup - cca 1727 Strážiště - 5.5.1802 Štichovice

Otec Jakuba Ereta: Krysstof (Christopher) Eret - + 29.4.1743 Štichovice
oo 9.11.1704 Štichovice
Matka Jakuba Ereta: Alžběta Eret, roz. Pešičková

Tedy ta Anna, kterou zmiňujete, je sestrou Petra Ereta (* cca 1812), který se 5.10.1830 ve Štichovicích oženil s Weronikou Soukupovou.

Mě velmi trápí výše zmíněný Krysstof, jeho narození je prostě záhada, prošel jsem mraky matrik a jeden záznam, který by mohl být jeho narozením, jsem našel, ale není to jistota. Ve větvi "Eretů kolem Štichovic" mám stovky osob. Dodám, pokud bude o něco zájem.
TY

Nejvíce mne zajímají tato příjmení: Eret, Essenthier, Pešička, Pešík, Koudele, Janouškovec, Široký, Bebr, Tumowetz.
Uživatelský avatar
janrichtercz
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob pro 20, 2014 18:22
Oblast pátrání: Kralovice, Pláně, Štichovice (Plzeň-sever), Křečov, Manětín, Korejtka...

Re: SOA Plzeň / Manětín / Křečov 04 N,O,Z 1735-1808

Příspěvekod krasan » pon bře 09, 2015 18:07

No tak to je úžasné, že mám příbuzného také genealoga.
Anna Eretová se narodila 20.3.1800 ve Štichovicích.
Moc děkuji za data o předcích, přiznám se, že teď pátrám v okolí Prahy, neboť hledám mé příbuzné Plechaté, ale k mamky předkům se určitě vrátím a vy jste mi moc pomohl.
Radek
krasan
 
Příspěvky: 246
Registrován: úte dub 22, 2014 13:23
Bydliště: Sokolov
Oblast pátrání: Nezvěstice, Šťáhlavice, Šťáhlavy, Lipí, Manětín, Rybnice, Hodovíz, Hluboká, Malá Černá Hať, Sedlec, Horní Bříza, Kostelec nad Černými lesy, Praha, Kralovice, Hostomice, Pšov....

Re: SOA Plzeň / Manětín / Křečov 04 N,O,Z 1735-1808

Příspěvekod janrichtercz » pon bře 09, 2015 18:15

Nemáte za co, to já děkuji. Nemáte k Anně knihu a číslo snímku (narození), abych to nemusel hledat? :)
TY

Nejvíce mne zajímají tato příjmení: Eret, Essenthier, Pešička, Pešík, Koudele, Janouškovec, Široký, Bebr, Tumowetz.
Uživatelský avatar
janrichtercz
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob pro 20, 2014 18:22
Oblast pátrání: Kralovice, Pláně, Štichovice (Plzeň-sever), Křečov, Manětín, Korejtka...

Re: SOA Plzeň / Manětín / Křečov 04 N,O,Z 1735-1808

Příspěvekod krasan » pon bře 09, 2015 21:17

http://www.portafontium.cz/iipimage/30064630
Tak výše je odkaz - strana 172, respektive snímek.
Hezký večer přeji.
krasan
 
Příspěvky: 246
Registrován: úte dub 22, 2014 13:23
Bydliště: Sokolov
Oblast pátrání: Nezvěstice, Šťáhlavice, Šťáhlavy, Lipí, Manětín, Rybnice, Hodovíz, Hluboká, Malá Černá Hať, Sedlec, Horní Bříza, Kostelec nad Černými lesy, Praha, Kralovice, Hostomice, Pšov....

Re: SOA Plzeň / Manětín / Křečov 04 N,O,Z 1735-1808

Příspěvekod janrichtercz » pon bře 09, 2015 23:46

Díky moc :)
TY

Nejvíce mne zajímají tato příjmení: Eret, Essenthier, Pešička, Pešík, Koudele, Janouškovec, Široký, Bebr, Tumowetz.
Uživatelský avatar
janrichtercz
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob pro 20, 2014 18:22
Oblast pátrání: Kralovice, Pláně, Štichovice (Plzeň-sever), Křečov, Manětín, Korejtka...

Re: SOA Plzeň / Manětín / Křečov 04 N,O,Z 1735-1808

Příspěvekod krasan » úte bře 10, 2015 14:40

Není vůbec zač, jsem rád, když pomohu.
krasan
 
Příspěvky: 246
Registrován: úte dub 22, 2014 13:23
Bydliště: Sokolov
Oblast pátrání: Nezvěstice, Šťáhlavice, Šťáhlavy, Lipí, Manětín, Rybnice, Hodovíz, Hluboká, Malá Černá Hať, Sedlec, Horní Bříza, Kostelec nad Černými lesy, Praha, Kralovice, Hostomice, Pšov....

Re: SOA Plzeň / Manětín / Křečov 04 N,O,Z 1735-1808

Příspěvekod krasan » úte bře 10, 2015 15:32

http://www.portafontium.cz/iipimage/300 ... -01-1490-n
Strana 137 zápis vpravo úplně dole. Kristián, čili Krystoph Eret, otec Adam a matka Kateřina.
26.12.1676 v Lukové. To by měl být onen váš Krystoph.
Měl ještě bratra Hendricha *20.4.1681v Lukové.
Tak jsem vám snad pomohl.
krasan
 
Příspěvky: 246
Registrován: úte dub 22, 2014 13:23
Bydliště: Sokolov
Oblast pátrání: Nezvěstice, Šťáhlavice, Šťáhlavy, Lipí, Manětín, Rybnice, Hodovíz, Hluboká, Malá Černá Hať, Sedlec, Horní Bříza, Kostelec nad Černými lesy, Praha, Kralovice, Hostomice, Pšov....

Re: SOA Plzeň / Manětín / Křečov 04 N,O,Z 1735-1808

Příspěvekod janrichtercz » úte bře 10, 2015 15:39

krasan píše:http://www.portafontium.cz/iipimage/30065519/manetin-01-1490-n
Strana 137 zápis vpravo úplně dole. Kristián, čili Krystoph Eret, otec Adam a matka Kateřina.
26.12.1676 v Lukové. To by měl být onen váš Krystoph.
Měl ještě bratra Hendricha *20.4.1681v Lukové.
Tak jsem vám snad pomohl.


Tento záznam znám, četl jsem tuto matriční knihu snad i pozpátku a několikrát, ale myslím si, že Krystian není totéž co Krysstof, u nějž bych hlavně očekával spíše když tak "Christopher". O Hendrichovi vím. Těch sourozenců bylo více. Mám Erety docela prozkoumané a to i ty větve, které se mi ani nepodařilo k rodokmenu připojit :) Až dorazím domů, hodím sem nějaké obrázky částí rodokmenu.
TY

Nejvíce mne zajímají tato příjmení: Eret, Essenthier, Pešička, Pešík, Koudele, Janouškovec, Široký, Bebr, Tumowetz.
Uživatelský avatar
janrichtercz
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob pro 20, 2014 18:22
Oblast pátrání: Kralovice, Pláně, Štichovice (Plzeň-sever), Křečov, Manětín, Korejtka...

Další

Zpět na Nabízím pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník