My Heritage- shody

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

My Heritage- shody

Příspěvekod jirkakr » úte kvě 14, 2013 23:12

Pouhý dotaz amatéra.
Případ.Na MH vznikly shody s mým rodokmenem, některé jsou lidově řečeno blbosti v celém svém rozsahu.Chtěl bych celou tuto shodu a tím pádem tu druhou rodinu smazat nebo někam přesunout, aby mi zůstaly shody,které skutečně mají vztah k mému rodo.Nechtěl bych mít tam vypsaných 40 rodin ve shodě, když 30 nemá s mým rodo nic společného.Je to možné? A Jak?
Vím, že v placeném se to dá jednouše odmítnout, ale ten já nemám, jak tedy v neplaceném?
Díky za radu.
jirkakr
 
Příspěvky: 298
Registrován: sob dub 06, 2013 10:12
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Táborsko, Benešovsko, Plzeňsko

Re: My Heritage- shody

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř kvě 15, 2013 14:02

Zamítnout to, tuším, nejde, ale myslím, že někde se dá nastavit citlivost vyhledávání shod.... Mám verzi FTB 6 a tam je v horní liště nabídka Nástroje a v ní "Možnosti" a tam se otevře okno a v něm vlevo je Smart Matching a Smart Research.... A tam to můžete prozkoušet.
Pak prostě musíte vyzkoušet vyhledání shod ještě jednou. Ale nevím, zda Vám to ty původní smaže- protože je to už nenajde....
A jinak: taky mně to štvalo, když mi to našlo shodu s nějakým Francouzem, který má místo Metzl příjmení Mital. A to, že to pak nejde vymazat, mě štve taky....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: My Heritage- shody

Příspěvekod jirkakr » stř kvě 15, 2013 18:42

Tak já jsem FTB 6 přehrál na FTB 7 a tam v liště Nástroje jsou Možnosti a v nich je pouze Smart Matching, ale to je párování.Zkusil jsem to přestavět a uvidíme, zdali to je ono a podaří se.Děkuji Vám, Karolino.
Ano podstatou jsou blbý shody, který mi to ukazuje např. Antonín Krejčí má shodu s Antonem Krausem z SRN, sice se liší pomalu o 100 let, ale shodu to ukazuje.
jirkakr
 
Příspěvky: 298
Registrován: sob dub 06, 2013 10:12
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Táborsko, Benešovsko, Plzeňsko


Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků