MyHeritege Family Tree Builder

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

Příspěvekod Jan » stř črc 29, 2009 22:19

Jen tak na ukázku jeden vývod, štítky lze vybrat z asi 50 vzorů a obsah štíků se dá nastavit podle potřeby. Program je v češtině a zadarmo.
Výstup grafů i v PDF. Podkladový obrázek si můžete vybrat, třeba i z vlastní tvorby.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rozina » čtv črc 30, 2009 13:20

To je krásné. Co to je za program? Já jem počítačový antitalent, takže nevím zda by se mě podařilo moje data převést do jiného programu.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Příspěvekod Jan » čtv črc 30, 2009 14:31

Rozina píše:To je krásné. Co to je za program? Já jem počítačový antitalent, takže nevím zda by se mě podařilo moje data převést do jiného programu.

Stáhněte si program z této stránky a do něj načtěte GED soubor, který vyexportujete z vašeho programu.
Pak už můžete zkoušet a o svá data se nemusíte bát.
Pokud se vám nenastaví čeština tak ji musíte vybrat pod ikonou "Language".

http://www.ahnenblatt.de/
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rozina » čtv črc 30, 2009 16:49

Děkuji, zkusím to.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Příspěvekod Rozina » čtv črc 30, 2009 17:14

Tak jsem se zasekla na Language Editor a nevím jak dál.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Příspěvekod Jan » čtv črc 30, 2009 17:59

Rozina píše:Tak jsem se zasekla na Language Editor a nevím jak dál.


Asi jste nestáhla program, to co popisujete je pro překladatele programu. Program stáhnete hned na úvodní stránce.
Je tam napsáno Aktuelle Version ... a tam kliknout na odkaz v hranatých závorkách.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Příspěvekod Zdenek » pát črc 31, 2009 21:04

Jan píše:
Rozina píše:To je krásné. Co to je za program? Já jem počítačový antitalent, takže nevím zda by se mě podařilo moje data převést do jiného programu.

Stáhněte si program z této stránky a do něj načtěte GED soubor, který vyexportujete z vašeho programu.
Pak už můžete zkoušet a o svá data se nemusíte bát.
Pokud se vám nenastaví čeština tak ji musíte vybrat pod ikonou "Language".

http://www.ahnenblatt.de/


Taky jsem to zkusil. Není to špatné.A i když jsem počítačový antitalent podařilo se mě to nainstalovat a dokonce i přetáhnout data . Má to spoustu zajímavých funkcí a to jsem jistě neobjevil všechny. Třeba ten obrázek toho stromu se mě nezobrazuje. Nemusím ještě něco doinstalovat?
Zdenek
 
Příspěvky: 1262
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Jan » pát črc 31, 2009 21:21

Zdenek píše:Taky jsem to zkusil. Není to špatné.A i když jsem počítačový antitalent podařilo se mě to nainstalovat a dokonce i přetáhnout data . Má to spoustu zajímavých funkcí a to jsem jistě neobjevil všechny. Třeba ten obrázek toho stromu se mě nezobrazuje. Nemusím ještě něco doinstalovat?

Není třeba nic doinstalovávat, pouze při nastavování stromu vybrat "Možnosti" pak "Strom" zaškrtnout "Pozadí obrázků" a vybrat
pozadí, může to být jakýkoliv obrázek, nebo ty které jsou nainstalované s programem.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rozina » sob srp 01, 2009 0:50

Jane děkuji. Povedlo se to.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Příspěvekod Zdenek » sob srp 01, 2009 20:01

Mě taky. Dík.
Zdenek
 
Příspěvky: 1262
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod artepa » ned srp 02, 2009 10:40

Též děkuji za rady "po lopatě" :wink:
Také jsem neodolala a po další nápovědě se to povedlo i mě :) Neb cokoli instalovat a nastavovat, to je boj a veliký :(
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Ahnenblat

Příspěvekod Petr.1965 » úte srp 04, 2009 8:43

Hezký den !!
Taky jsem zkusil program Ahnenblatt. Ale při načtení dat z programu Myherite mě třeba u otce vynechal jednu generaci - z otcova děda a babičky udělal jeho rodiče. Někde jsem udělal chybu já nebo program??
Petr.
Uživatelský avatar
Petr.1965
 
Příspěvky: 202
Registrován: sob pro 13, 2008 12:44
Bydliště: Nový Bydžov

Re: Ahnenblat

Příspěvekod Jan » úte srp 04, 2009 9:35

Petr.1965 píše:Hezký den !!
Taky jsem zkusil program Ahnenblatt. Ale při načtení dat z programu Myherite mě třeba u otce vynechal jednu generaci - z otcova děda a babičky udělal jeho rodiče. Někde jsem udělal chybu já nebo program??
Petr.

Myslím, že je to problém exportu GED z MyHeritage. Podle varování na webu, MyHeritage poškozuje data. Teď bohužel nevím adresu té stránky, ale pokusím se ji najít a doplním ji. Nedoplním, někde jsem ji zasel. :D
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Generování diagramu v MH

Příspěvekod Rigel » čtv lis 17, 2011 16:36

Chtěl bych se na tento program také zeptat:
1. když jsem v sekci "Strom", kde se editují jedinci, a mám od někoho několik sourozenců, tak jsou zleva doprava seřazeni chronologicky, když pak dám ale vygenerovat strom (tj. přejdu do v sekce "Diagramy") tak chronologicky seřazeni nejsou, jde to nějak ošetřit?

2. když měl jeden z mých předků 3 manželky, tak po vygenerování stromu (opět v sekci "Diagramy") je tam tato osoba 3x a pokaždé je u ní hnusné, fosforově zelené čísílko, jakože aby se vědělo že je to tatáž osoba. V nastavení jsem nic nenašel, jde to nějak změnit? Případně nejde tam nastavit aby tato osoba zde byla jen jednou a od něj se ty 3 manželky odvíjely?

Díky
Uživatelský avatar
Rigel
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon říj 10, 2011 20:03
Bydliště: Hodonínsko

Příspěvekod Jandy » čtv lis 17, 2011 18:03

Dle zkušeností
1) nejde, záleží na diagramu
2) nejde

zkuste http://www.myheritage.cz/support-forums ,ale dle zkušeností je pro ně přednější marketing než oprava chyb...
Jandy
 
Příspěvky: 35
Registrován: čtv kvě 13, 2010 16:28

Předchozí

Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků