dotaz kam na webu uložit dokument

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

dotaz kam na webu uložit dokument

Příspěvekod Petr Hartman » pon dub 06, 2009 16:22

Ahoj. Rodokmenem jsem se zabýval před dvaceti lety a dnes se k tomu pomalu zase dostávám. Používám program Genbox, tam se mi právě zamlouvají ta schémata. Převedl jsem je do dokumentu jpg. Rád bych to úložil někam na web. Nejdříve jsem se snažil založit si svou stránku, ale ta je omezená, tam by se mi vešly asi jen dvě ta schémata. pak jsem si myslel, že bych to uložil někam jinam a na mé stránce by byly pouze odkazy k tomu. Zkusil jsem to uložit např. u picasa, flickr, webshots a dalších. A tady je problém . Nedá se to u nich zvětšit do čitelné formy. Některá ta schémata, když to natisknu na tiskárně jsou přes 40 stránek široká, takže ta výsledná "fotka" je příliž úzká a dlouhá. Oni jsou stavěni na fotky z dovolených a ne na takovéhle speciály.
Neporadil by mi někdo prosím jak tohle snadno vyřešit?
Petr Hartman
Petr Hartman
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř dub 09, 2008 6:38
Bydliště: Bethlehem,PA,USA

Uložení rodokmenu

Příspěvekod bursica.d » pon dub 06, 2009 20:19

Dobrý večer,
myslím si, že uložit vcelku tak velký rodokmen asi nebude možné. Zkusila bych jen uložit po částech (generacích, rodinách jednotlivých sourozenců apod.) jako soubor.jpg na nějaký server, kde jemožné publikovat fotografie (třeba rajce.net), tam se fotografie z náhledu dají "rozbalit"; pak by rodokmen mohl být čitelný (nebo jeho větší části).
K vytištění rozsáhlého rodokmenu používám free program Posteriza, který poskytuje mnoho možností nastavení. :)
Uživatelský avatar
bursica.d
 
Příspěvky: 525
Registrován: pát čer 27, 2008 16:16

Příspěvekod Rozina » úte dub 07, 2009 20:03

Petře zdravím. Já teď nemám na rodokmen vůbec čas. Mám na MyHeritage téměř 500 osob. Dál zatím s uveřejňováním nebudu pokračovat, neboť se za to již musí platit. I když tam jsou různé slevy, tak v současné době si to nemohu dovolit. Nevím však zda je možné do toho rodokmen převést z jiného programu. Je to izraelský program. Já jsem ho začala používat ještě v němčině, ale nyní je již v češtině i když se tam stále pletou anglické výrazy, ale to pro Vás není problém.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Příspěvekod Petr Hartman » stř dub 08, 2009 7:30

Díky.
Budu mít pořád oči otevřené na dokonalejší systém.
Kdo hledá, ten najde. Našel jsem jeden foto server, (fotki.com) kde se kliknutím na fotku, jpg soubor zobrazí v celé své velikosti. Tak mi to zatím, než se naskytne něco lepšího, vyhovuje.
Petr Hartman
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř dub 09, 2008 6:38
Bydliště: Bethlehem,PA,USA


Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků