Family Tree Builder - problém s importem GED souboru

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

Family Tree Builder - problém s importem GED souboru

Příspěvekod Karel Jemelka » sob bře 07, 2009 13:05

Vyzkoušel jsem si několik genealogických programů, mezi nimi i program Family Tree Builder. Tento program se mi líbí a chtěl bych jej dále používat. Mám s ním ovšem jeden zásadní problém. Po importu souboru gedcom (vytvořeném v BK6.2) došlo k deformaci dat u mnoha osob včetně mne. Např. původní datum 4.10.1988 načetl Family Tree Builder jako 10.dub.1988 - u dat se dnem nižším než 12. došlo k prohození dne a měsíce. Všechny ostatní programy, které jsem zkoušel, importovaly data z toho samého GED souboru správně. Zkoušel jsem různá nastavení při importu i při exportu z BK, ale marně. Máte někdo podobnou zkušenost?
Karel Jemelka
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob bře 07, 2009 8:28
Bydliště: Sušice, okr. Přerov

Příspěvekod VLVOJTA » čtv dub 09, 2009 13:43

Ač se zdá, že GED je standard, tzn. že je jasně daný způsob zápisu, opak je pravdou. Mnoho autorů různého genealogického SW si jej přizpůsobilo k obrazu svému a tváří se jako že se nic neděje.
Je jen jedna rad zkuste se obrátit na autora BK 6.2 resp. Family Tree Builder a popište jim svůj problém. Snad Vám pomůžou. Kdyby ne, hledejte jiný genealogický SW, který Vám data ve formátu GED z BK 6.2 přečte bez zkomolení.
Uživatelský avatar
VLVOJTA
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon srp 07, 2006 18:10
Bydliště: Hradec Králové


Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků