Shody v MyHeritage

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

Shody v MyHeritage

Příspěvekod pasou » stř lis 21, 2012 19:27

Dobrý den,
zajímalo by mě, podle jakých kriterií se v MyHeritage porovnávají shody v rodokmenech. Mně to nabízí shody, kde je třeba stejné (nebo podobné) křestní jméno a první písmeno příjmení: např. můj Josef Joch proti Józe Jesse a nebo dokonce Marie Jochová proti Mary Phylis Jesso. Takových nepřesností tam je víc.
Já bych se s tím vůbec nezabýval, ale zadal jsem si do Google „soukal myheritage“ a našlo mi to několik rodokmenů s tímto jménem, přičemž některé jsou přímo zřízeny mými jmenovci, a tak by mě zajímalo, proč mi nebyly nabídnuty shody s těmito rodokmeny.
S pozdravem P.S.
:?:
pasou
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte říj 09, 2012 17:16
Bydliště: Městec Králové
Oblast pátrání: V podstatě celé střední Čechy, Praha Východ, západní část Hradeckého kraje - nejvíce: Nymbursko (farnost Kostomlaty nad Labem), Toušeň a okolí, Městec Králové a okolí, NovoBydžovsko, Horní Počernice a okolí, Kutnohorsko, Jičínsko (jižní část).

Re: Shody v MyHeritage

Příspěvekod TKempny » čtv lis 22, 2012 12:50

to nehledá shody jen na zakladě jmena, u jmena navic si mužete nastavit nakolik benevolenti filtr se má použít. smart match hledá shody ve všech polích (datum a místo narození, počet potomků, manželek, sourozenců, jména rodičů atd, pokud těch shod je dost zahlásí vám shodu. z mého pohledu je lepší, když to nachází nějaké ty falešné shody navíc, než aby to nenecházelo žádné shody.

že nenachází shodu s vašimi jmenovci je naprosto stejný princip, není dost shodných údajů u porovnávaných osob anebo byl jeden z rodokmenů přidán teprve nedávno a ještě neprošel indexací v databázi, bežně to bývá týden-2 měsíce.

na druhou stranu pokud se jmenovci nemáte shodu, můžete využít jedinečnou možnost jim napsat, protože až vám to shodu najde (pokud nemáte premium) tak jim už napsat nebudete moci.
Uživatelský avatar
TKempny
 
Příspěvky: 566
Registrován: čtv zář 02, 2010 22:41

Re: Shody v MyHeritage

Příspěvekod Jan » čtv lis 22, 2012 14:39

Důvod toho co popisujete je rozdílný způsob hledání v genealogické databázi My Heritage a hledání
v indexech Googlu. V genealogické databázi se hledá pomocí Soundex kódu:
viz. http://wikipedia.infostar.cz/s/so/soundex.html
Příjmení Joch a Jesse je v tomto kódu shodné - J200, proto tento výsledek.
Výpočet toho kódu si můžete ověřit na této stránce: http://jdem.cz/wv6r8
Tam také uvidíte seznam dalších příjmení se stejným kódem:
JACK | JACKS | JACO | JAGO | JAKWAY | JASSIE | JESKE | JESS | JESSE | JESSEE | JOSE | JOSEY | JOYCE | JUCH |
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Re: Shody v MyHeritage

Příspěvekod Zora » čtv lis 22, 2012 15:16

Oceňuji, spousta věcí je mně rázem jasnější. Dík. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Shody v MyHeritage

Příspěvekod pasou » čtv lis 22, 2012 15:28

Díky za vysvětlení.
S jedním jmenovcem jsem se snažil spojit prostřednictvím "kontaktujte webmastera", ale bezvýsledně. Nevím, jestli webmaster dostává zprávu emailem do pošty, a nebo si to musí přečíst v rodokmenu. Předmětný rodokmen byl totiž aktualizován někdy před rokem, tak třeba na něm už nepracují, a jelikož jsou tam všechny údaje soukromé, tak ani nevím z kterého regionu pocházejí.
Nebo se s ním nemohu spojit proto, že já mám jenom verzi Basic.
S pozdravem P.S.
TKempny píše:to nehledá shody jen na zakladě jmena, u jmena navic si mužete nastavit nakolik benevolenti filtr se má použít. smart match hledá shody ve všech polích (datum a místo narození, počet potomků, manželek, sourozenců, jména rodičů atd, pokud těch shod je dost zahlásí vám shodu. z mého pohledu je lepší, když to nachází nějaké ty falešné shody navíc, než aby to nenecházelo žádné shody.

že nenachází shodu s vašimi jmenovci je naprosto stejný princip, není dost shodných údajů u porovnávaných osob anebo byl jeden z rodokmenů přidán teprve nedávno a ještě neprošel indexací v databázi, bežně to bývá týden-2 měsíce.

na druhou stranu pokud se jmenovci nemáte shodu, můžete využít jedinečnou možnost jim napsat, protože až vám to shodu najde (pokud nemáte premium) tak jim už napsat nebudete moci.
pasou
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte říj 09, 2012 17:16
Bydliště: Městec Králové
Oblast pátrání: V podstatě celé střední Čechy, Praha Východ, západní část Hradeckého kraje - nejvíce: Nymbursko (farnost Kostomlaty nad Labem), Toušeň a okolí, Městec Králové a okolí, NovoBydžovsko, Horní Počernice a okolí, Kutnohorsko, Jičínsko (jižní část).

Re: Shody v MyHeritage

Příspěvekod TKempny » čtv lis 22, 2012 17:15

dokud nemáte shody tak si můžete psát s kým chcete, zprávu dostane do schránky na myheritage a kopii na email. nejspiše nemá zájem.
Uživatelský avatar
TKempny
 
Příspěvky: 566
Registrován: čtv zář 02, 2010 22:41

Re: Shody v MyHeritage

Příspěvekod Rozina » čtv lis 22, 2012 21:49

Buď nemá zájem a nebo také již nežije.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Re: Shody v MyHeritage

Příspěvekod ozana » pát lis 23, 2012 8:24

Takových webů, kde mám shody, ale autor už tam rok nebo déle nepáchnul, mám několik. Většinou mladší lidé = ztráta zájmu.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Shody v MyHeritage

Příspěvekod Zdenek » pát lis 23, 2012 8:43

ozana píše:Takových webů, kde mám shody, ale autor už tam rok nebo déle nepáchnul, mám několik. Většinou mladší lidé = ztráta zájmu.


Ano. Tak to bohužel je. Napíšete zprávu, po měsíci, po dvou znovu a pokud se zase neozve, tak se nedá nic dělat. Takových shod mám 4 a jednu v USA a na té mi obzvlášť záleží. Ale přece nemůžeme do spolupráce nutit někoho, kdo nechce, nebo z nějakých důvodů nemůže. A jak už bylo zmíněno i zesnulí patří mezi ty, co vám nejspíš neodpoví.
Řešením by bylo, že pokud někdo z nás skončí s genealogií, tak na své webové stránky dá krátkou zprávičku typu:
Vážení kolegové, na rodokmenu již nepracuji. Mé webové stránky se prohlížejte dle libosti, ale z nedostatku času Vám na vaše zprávy nemohu odpovídat.

Pokud ta situace u mě někdy nastane, tak já to určitě udělám. Ušetřím sobě spoustu nechtěných mailů a jejich pisatelům zklamání. :wink:
Zdenek
 
Příspěvky: 1262
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Re: Shody v MyHeritage

Příspěvekod Ludmila » čtv pro 27, 2012 14:15

Prosim o radu - mozna vam otazka pripadne hloupa, ale do Myheritage mam pristup, ponevadz figuruji v jednom stromu, tot vse. Ted bych ale potrebovala kontaktovat cloveka, ktery ma ve svem stromu osobu, kterou hledam. Jak ji mohu kontaktovat?
Kdyz kliknu bud na jmeno osoby, anebo na jmeno, ktere hledam, objevi se mi nabidka na zaplaceni castky.
Existuje nejaka moznost kontaktovat jinou osobu, kdyz jsem jen zaregistrovana?
Ludmila
 
Příspěvky: 214
Registrován: pát dub 03, 2009 20:19
Bydliště: Francie

Re: Shody v MyHeritage

Příspěvekod TKempny » čtv pro 27, 2012 15:06

Ludmila píše:Prosim o radu - mozna vam otazka pripadne hloupa, ale do Myheritage mam pristup, ponevadz figuruji v jednom stromu, tot vse. Ted bych ale potrebovala kontaktovat cloveka, ktery ma ve svem stromu osobu, kterou hledam. Jak ji mohu kontaktovat?
Kdyz kliknu bud na jmeno osoby, anebo na jmeno, ktere hledam, objevi se mi nabidka na zaplaceni castky.
Existuje nejaka moznost kontaktovat jinou osobu, kdyz jsem jen zaregistrovana?

pokud mi date odkaz na osobu, ktere chcete napsat, a přidate vzkaz, mužu ho te osobě přeposlat, když mate shody, system vam nedovoli jim napsat.
Uživatelský avatar
TKempny
 
Příspěvky: 566
Registrován: čtv zář 02, 2010 22:41

Re: Shody v MyHeritage

Příspěvekod Ludmila » čtv pro 27, 2012 16:38

Dekuji za nabidku. Poslala jsem vam SZ, ale vidim, ze je stale mezi neprectenymi.

Takze - rada bych kontaktovala pani Nadezdu Romanovou, ktera spravuje stranky web VYTISKOVA. Mela by mit v genealogickem stromu Terezii Storkanovou, roz. Glasbergovou.

Dekuji predem za pomoc a preji dobry rok 2013.
Ludmila.
Ludmila
 
Příspěvky: 214
Registrován: pát dub 03, 2009 20:19
Bydliště: Francie

Re: Shody v MyHeritage

Příspěvekod TKempny » pát pro 28, 2012 22:58

dejte odkaz na tu jeji stranku, ja to takhle neumím najít.
Uživatelský avatar
TKempny
 
Příspěvky: 566
Registrován: čtv zář 02, 2010 22:41

Re: Shody v MyHeritage

Příspěvekod stanley4 » pát pro 28, 2012 23:10

TKempny píše:dejte odkaz na tu jeji stranku, ja to takhle neumím najít.

neviem, či sa zobrazí to, čo mne, ale TU je tretia v poradí
Uživatelský avatar
stanley4
 
Příspěvky: 4679
Registrován: ned bře 06, 2011 20:53
Bydliště: Slovensko
Oblast pátrání: Uničovsko (Troubelice, Lipinka, Nová Hradečná, Libina)
SR - Horná Nitra, Liptov

Re: Shody v MyHeritage

Příspěvekod TKempny » sob pro 29, 2012 2:35

ja měl na mysli odkaz na rodinné stránky, tady přes tohle se k majitelce účtu neproklikám, chce to platit za records.
Uživatelský avatar
TKempny
 
Příspěvky: 566
Registrován: čtv zář 02, 2010 22:41

Další

Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník