Family Tree Builder - zobrazení diagramu

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

Family Tree Builder - zobrazení diagramu

Příspěvekod RitterQa » čtv zář 20, 2012 20:46

Zdravím, jsem tu nová, tak se omlouvám, jestli už tu takový dotaz padl. Zajímalo by mě, jak si zobrazím celý rodokmen se všemi osobami? Nejspíš k tomu slouží Diagram "Vše v jednom", jenže se mi nelíbí to zobrazení. Nejlepší by bylo spojit dohromady "Vše v jednom" a Diagram blízké rodiny (uspořádání). Dá se to nějak?
PŘÍJMENÍ V MÉM RODOKMENU: Bazala, Bosáková, Fajkusová, Hromadová, Jašek, Kamenická, Modrovič, Toman (Tomanec), (aktualizováno 26.10.2015)
RitterQa
 
Příspěvky: 52
Registrován: čtv zář 20, 2012 20:40
Bydliště: Ostrava
Oblast pátrání: Dolné Držkovce (SK), Hovězí, Ostrava, Piešťany (SK), Sokolovce (SK), Trnava (SK), Velký Báb (SK), Vsetín

Re: Family Tree Builder - zobrazení diagramu

Příspěvekod ozana » čtv zář 20, 2012 20:50

Ne, to nepůjde spojit do jednoho diagramu. Ten diagram vše v jednom je při větším počtu osob rozměrově obrovský a celkem nepřehledný - je téměř k ničemu.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Family Tree Builder - zobrazení diagramu

Příspěvekod RitterQa » čtv zář 20, 2012 20:59

A neznáš jinačí program, kde by bylo zobrazení přehlednější? Už jsem vyzkoušela i Ancestry, ale též mi to nepřišlo ideální.
PŘÍJMENÍ V MÉM RODOKMENU: Bazala, Bosáková, Fajkusová, Hromadová, Jašek, Kamenická, Modrovič, Toman (Tomanec), (aktualizováno 26.10.2015)
RitterQa
 
Příspěvky: 52
Registrován: čtv zář 20, 2012 20:40
Bydliště: Ostrava
Oblast pátrání: Dolné Držkovce (SK), Hovězí, Ostrava, Piešťany (SK), Sokolovce (SK), Trnava (SK), Velký Báb (SK), Vsetín

Re: Family Tree Builder - zobrazení diagramu

Příspěvekod duros » pát zář 21, 2012 5:06

RitterQa píše:A neznáš jinačí program, kde by bylo zobrazení přehlednější? Už jsem vyzkoušela i Ancestry, ale též mi to nepřišlo ideální.


Programy, ktore toto zvladaju, vzdy vyhodia vysledok, ktory je jednym obrovskym zmatkom. Na fore Ancestry je vystizna odpoved autora programu, preco sa takymto zobrazenim odmieta zaoberat: http://ancestry.nethar.com/forum/viewto ... f=20&t=281
A k tomu este jedna diskusia, kde je tiez co-to vysvetlene a uvedene tiez odkazy na nejaky softver: http://ancestry.nethar.com/forum/viewto ... f=7&t=1219
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Re: Family Tree Builder - zobrazení diagramu

Příspěvekod RitterQa » pát zář 21, 2012 5:24

Tipuju, že nejlepší bude si to nakonec udělat ručně :D
PŘÍJMENÍ V MÉM RODOKMENU: Bazala, Bosáková, Fajkusová, Hromadová, Jašek, Kamenická, Modrovič, Toman (Tomanec), (aktualizováno 26.10.2015)
RitterQa
 
Příspěvky: 52
Registrován: čtv zář 20, 2012 20:40
Bydliště: Ostrava
Oblast pátrání: Dolné Držkovce (SK), Hovězí, Ostrava, Piešťany (SK), Sokolovce (SK), Trnava (SK), Velký Báb (SK), Vsetín

Re: Family Tree Builder - zobrazení diagramu

Příspěvekod Zora » pát zář 21, 2012 5:53

Kolik osob chcete zobrazovat, desitky, stovky nebo tisíc? To je asi podstatné, pro rozhodnutí, jak na to. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29108
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Family Tree Builder - zobrazení diagramu

Příspěvekod RitterQa » pát zář 21, 2012 7:02

Zatím jsem přidala 56 osob díky mamce a jistému dokumentu od taťky, a to jsem maximálně v 20. století. Mám tam například, že můj praděda měl další děti (někteří z nich ještě dokonce žijí, jenže nejsem si jistá jestli to jsou nějak moji příbuzní) no a ty se mi v tom diagramu nezobrazují. Celkově tedy nevím kolik osob budu zpracovávat ale ráda bych co nejvíce.
PŘÍJMENÍ V MÉM RODOKMENU: Bazala, Bosáková, Fajkusová, Hromadová, Jašek, Kamenická, Modrovič, Toman (Tomanec), (aktualizováno 26.10.2015)
RitterQa
 
Příspěvky: 52
Registrován: čtv zář 20, 2012 20:40
Bydliště: Ostrava
Oblast pátrání: Dolné Držkovce (SK), Hovězí, Ostrava, Piešťany (SK), Sokolovce (SK), Trnava (SK), Velký Báb (SK), Vsetín

Re: Family Tree Builder - zobrazení diagramu

Příspěvekod Zdenek » ned zář 23, 2012 9:04

56 osob, to půjde i ručně :D , časem tam ale budete mít osob víc a na to ruka nepostačí. Představa, že při počtu 2400 osob bych to měl kreslit ručně je děsivá. Používám též Family Tree Builder a jsem spokojený. Přiznávám ale, že při přibývajícím počtu předků se přehlednost trochu zhoršuje, ale s tím bohužel nic udělat nedokážu.
Mám na zdi vyvěšeny stromy těch pro mě nejdůležitějších příjmení samostatně a to mě umožňuje se v tom jakž takž orientovat.
Pokud chcete rodokmen dát někomu jako dárek viděl jsem někde možnost vložení rodokmenu do předkresleného stromu, kde jednotlivé generace jsou poskládány na větvích, které se různě rozvětvují. Myslím že toto nabízela na svých stránkách Blanka Lednická (nevím přesně). :wink:
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Re: Family Tree Builder - zobrazení diagramu

Příspěvekod zrnka písku » ned zář 23, 2012 12:12

Zdenek píše:...
Pokud chcete rodokmen dát někomu jako dárek viděl jsem někde možnost vložení rodokmenu do předkresleného stromu, kde jednotlivé generace jsou poskládány na větvích, které se různě rozvětvují. Myslím že toto nabízela na svých stránkách Blanka Lednická (nevím přesně). :wink:


Ano, byla to Claricia :-)
např zde - troufám si říct, že tato reklama zde není nevhodná, pokud ano, smažte prosím
Uživatelský avatar
zrnka písku
 
Příspěvky: 1988
Registrován: sob led 08, 2011 22:41
Bydliště: Bílovecko

Re: Family Tree Builder - zobrazení diagramu

Příspěvekod Zdenek » ned zář 23, 2012 18:32

zrnka písku píše:
Ano, byla to Claricia :-)
např zde - troufám si říct, že tato reklama zde není nevhodná, pokud ano, smažte prosím



Ale proč, ne vždy je reklama nežádoucí. Jsou situace, kdy se bez ní dozvíme h............ :wink:
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Re: Family Tree Builder - zobrazení diagramu

Příspěvekod Rigel » ned říj 14, 2012 13:54

S přibývajícími osobami jsem byl také čím dál tím míň spokojen s exportem v MH, udělal jsem si vlastní strom pomocí Power pointu a vygeneroval jako obrázek. Maximální spokojenost, ze začátku to sice zabere dost času, ale grafiku mám použitou podle svých představ. Je tam kolem stovky osob. Když přibudou další, dají se tam dodělat, takže teď už to tolik práce nezabere. Jako největší nevýhodu vidím velikost stránky, která je namax a už přestává stačit, asi to budu muset rozhodit na dvě strany...
Uživatelský avatar
Rigel
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon říj 10, 2011 20:03
Bydliště: Hodonínsko


Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků