POUČEN: Problém s otevřením taby.cz

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

POUČEN: Problém s otevřením taby.cz

Příspěvekod Ladislav Bátora » stř lis 04, 2020 18:17

Dobrý večer,
dlouho jsem tady nebyl a teď mi příšlo na email „Upozornění na odpověď v tématu...“,
a když si to chci rovnou z emailu otevřít rozkliknutím odkazu, ukazuje mi to, že:
„Majitel serveru genealogie.taby.cz nakonfiguroval své webové stránky nesprávně.
Abychom chránili vaše informace před odcizením, Firefox se k této webové stránce nepřipojil...“

Více viz v příloze.

Netušíte někdo, co se děje? A jak z toho ven...
S pozdravem
lb.
Přílohy
ProblémOtevření.png
Naposledy upravil Ladislav Bátora dne čtv lis 05, 2020 19:19, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Problém s otevřením taby.cz

Příspěvekod zburget » stř lis 04, 2020 19:00

To je problém s certifikátem pro zabezpečený protokol https. Je třeba kliknout na "Rozšířené" a pak tam bude něco v tom smyslu, že přidat výjimku a nebo pokračovat na web. Sice vás to bude varovat, že to není bezpečné, ale netřeba se toho bát. Je to stejně "nebezpečné", jako sem jít přes protokol http, což pravděpodobně běžně děláte.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Problém s otevřením taby.cz

Příspěvekod Ladislav Bátora » stř lis 04, 2020 20:30

zburget píše:To je problém s certifikátem pro zabezpečený protokol https. Je třeba kliknout na "Rozšířené" a pak tam bude něco v tom smyslu, že přidat výjimku a nebo pokračovat na web. Sice vás to bude varovat, že to není bezpečné, ale netřeba se toho bát. Je to stejně "nebezpečné", jako sem jít přes protokol http, což pravděpodobně běžně děláte.


Tak díky za uklidňující zprávu. A jasně, že jsem sem dorazil přes dávno uložený link v záložkách.
Patříval k mým velmi frekventovaným, jenže poslední rok dva se hrabu už v takových unikátnostech, že by mi asi ani Taby neporadil. A co hlavně:
Konečně už „makám“ na Kronice rodu. Od letošního 3. ledna. A mám toho už 1630 stránek, ergo nejvyšší čas skončit, jinak tiskem zadlužím dvě generace potomků...

A opět jste mě ubezpečil, že v dnešní době je pro všetečné starce každá změna k horšímu.
A možná nejen pro starce... A možná nejen v dnešní době.
A dobře vím, že naše fórum jest smrtelně vážné, a tak to má byt, ale pro jednou si dovoluji přiložit na ukázku frontispice té své Kroniky.
lb.
Přílohy
Frontispice.jpg
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Problém s otevřením taby.cz

Příspěvekod zburget » čtv lis 05, 2020 1:35

:-)
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Problém s otevřením taby.cz

Příspěvekod Ladislav Bátora » čtv lis 05, 2020 7:17

zburget píše::-)


Ta triceratopsí rodinka (vnoučata dinosaury milujou) jako frontispice Kroniky je moje shovívavá reakce na to, jak jsem roky nebyl s to najít úmrtí pradědy Špitálníka a jeho manželky Anny, rodem Kosler z Žinkov, neboť babička všechno po tchánech dávno vyhodila, tedy včetně rodných, oddacích i úmrtních listů. A jak mi na nejmenované matrice poradili, ať se obrátím s dotazem na Odbor správních činností MV.
A jak jsem si tím na Vnitru naběhl: „Jako genealog byť jen amatérský byste měl vědět, že Váš pradědeček a Vaše prababička přece už nejsou osoby Vám blízké. A zapište si to za Vaše uši jednou i pro vždy.
Naštěstí mě ani po té sprše nepřešla chuť hledat ta úmrtí dál, tak jsem to časem rozlousknul velmi neprofesionálním způsobem: poprosil jsem nejmenovaného p. hrobníka na našem nejmenovaném hřbitově, zda bych mohl nahlédnout do hřbitovní knihy.
A on na to, že nesmím, ale mohl.

(V příloze najdete pro pořádek kousek z toho rozsáhlého ponaučení, že praděda už mi není blízkej. A raději výslovně předesílám, že vím, že pisatelka sama za to nemůže...)
Přílohy
Ponaučení.jpg
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Problém s otevřením taby.cz

Příspěvekod matju » čtv lis 05, 2020 17:39

:)
TY Michala Maturová
matju
 
Příspěvky: 1025
Registrován: čtv úno 14, 2013 22:50
Oblast pátrání: Hradecko, Jičínsko, Trutnovsko, Železnobrodsko, Hořicko, Berounsko, Střední čechy
https://www.mojekoreny.com/


Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků