MyHeritage family tree přestal fungovat

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

Re: MyHeritage family tree přestal fungovat

Příspěvekod ozana » čtv říj 29, 2020 16:38

Asi bych zkusil test disku z příkazového řádku
Kód: Vybrat vše
chkdsk c: /f
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: MyHeritage family tree přestal fungovat

Příspěvekod Olda1943 » pát říj 30, 2020 9:50

Kontrola disku provedena, problém se startem MH FTB na mém PC trvá.
I tak díky.
Olda
Olda1943
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte říj 27, 2020 13:18
Bydliště: Brno

Re: MyHeritage family tree přestal fungovat

Příspěvekod zburget » sob říj 31, 2020 9:08

Pak mě napadá už jen "něco" nabořeného ve Windows *- podle všeho to bude problém někde s uživatelskými právy. Bohužel se to občas stane a pak nezbyde, než to celé přeinstalovat. Ono je pravděpodobné, že na tom PC bude mít nějaký problém víc programů, jen máte to štěstí, že je nepoužíváte.

Ještě bych vyzkoušel jednu věc - vytvořte si na tom problémovém PC nový uživatelský účet a zkuste nainstalovat pod ním (po testu ho klidně pak zase smažte). A v souvislosti s tímhle mě napadá ještě jedna otázka - jaký tam máte účet? Administarátorský nebo "jen" uživatelský? Na jakém účtu to funguje na tom notebooku? Admin / User?
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: MyHeritage family tree přestal fungovat

Příspěvekod Olda1943 » sob říj 31, 2020 10:56

Na mém PC mám účet administrátora. Poznamenávám, že program fungoval několik let. I po update Windows 10 na verzi 2004. Na notebooku je rověž administrátorský účet.
Olda
Olda1943
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte říj 27, 2020 13:18
Bydliště: Brno

Re: MyHeritage family tree přestal fungovat

Příspěvekod zburget » sob říj 31, 2020 11:35

O.K. - zkuste udělat druhý admin účet a nainstalovat a spustit program pod ním. Vyloučíte tím to, že je problém "jen" v účtu.

"Něco" se změnit muselo. Starý FTB fungoval asi tak nějak nějak historicky, ale po přeinstalaci se to už sesypalo. Windows jsou často těžká alchymie a duchařina. A jak se tam něco poláme, těžko se to hledá a opravuje. Jednodušší je to většinou přeinstalovat, pokud tam nemáte hromadu programů.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: MyHeritage family tree přestal fungovat

Příspěvekod Olda1943 » sob říj 31, 2020 13:19

Díky za radu, omlouvám se, ale nevím, jak bych druhý účet s právy administrátora založil.

Čistá přeinstalace Windows nepřichází v úvahu, protože mám nainstalováno tolik odladěných programů, že bych je už s potížemi znovu nainstaloval a zprovoznil. To mi nestojí za to. Už jsem se smířil s tím, že budu používat manželčin notebook. I když si myslím, že by mi druhý účet nepomohl, uvítal bych popis jak založit druhý účet s právy administrátora.
Zdraví
Olda
Olda1943
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte říj 27, 2020 13:18
Bydliště: Brno

Re: MyHeritage family tree přestal fungovat

Příspěvekod Olda1943 » sob říj 31, 2020 14:32

Omlouvám se. Nevšiml jsem si, že lze změnit typ účtu a jednoduše vybrat Správce.
Díy.
Olda
Olda1943
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte říj 27, 2020 13:18
Bydliště: Brno

Re: MyHeritage family tree přestal fungovat

Příspěvekod martin.foto » ned lis 01, 2020 2:02

Jak to dopadlo s instalaci pod jinym uctem?
TY Martin
martin.foto
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon bře 17, 2014 0:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Praha, Lipník nad Bečvou, Pelhřimov, Blatná, Chotěšice, Mělník, Veltrusy, Chomutov, Nelahozeves, Přívlaka, Horní Bousov, Veltrusy, Kouřim, Žatec, Hluboš, Tábor, Čáslav

Re: MyHeritage family tree přestal fungovat

Příspěvekod Olda1943 » ned lis 01, 2020 9:24

Úplně stejně. Vytvořil jsem účet manželce, dal práva správce a stejné hlášení, že Nelze vytvořit složku.

Co je ale nového, ozval se mi MyHeritage Support, že se omlouvají za pozdní reakci, ale že mě zařazují do priorit, ať jim pošlu screenshot toho hlášení "Nelze vytvořit složku". Protože to je česky, tak jsem jim to přeložil do angličtiny a s popisem toho, co jsem všechno zkoušel, jsem jim to poslal. To bylo včera. Zatím žádná další reakce.
Každopádně dám vědět.
Díky za starost.
Olda
Olda1943
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte říj 27, 2020 13:18
Bydliště: Brno

Re: MyHeritage family tree přestal fungovat

Příspěvekod ozana » ned lis 01, 2020 9:41

Kdyby řekli, jak spustit s parametrem vytvářet debug log, tak bychom se mohli dobrat k příčině.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: MyHeritage family tree přestal fungovat

Příspěvekod Olda1943 » ned lis 01, 2020 9:45

Já si myslím, že něco takového po mně budou chtít, abych jim vygeneroval a poslal, aby si to sami prozkoumala. No uvidím. Jak jsem napsal, dám vědět.
Olda
Olda1943
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte říj 27, 2020 13:18
Bydliště: Brno

Re: MyHeritage family tree přestal fungovat

Příspěvekod martin.foto » pon lis 02, 2020 22:32

Kdysi kdyz jsem hledal podobny problem s jinym softwarem mi pomohl tenhle program od Sysinternal (mezim firmu koupil Microsoft), nicmene je to stale free.
https://docs.microsoft.com/en-us/sysint ... ds/procmon Da se tam odfiltrovat sledovani jen jednoho programu. Ja jsem tehdy zjistil, ze se mu nelibi smazany podadresar v TEMP
TY Martin
martin.foto
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon bře 17, 2014 0:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Praha, Lipník nad Bečvou, Pelhřimov, Blatná, Chotěšice, Mělník, Veltrusy, Chomutov, Nelahozeves, Přívlaka, Horní Bousov, Veltrusy, Kouřim, Žatec, Hluboš, Tábor, Čáslav

Re: MyHeritage family tree přestal fungovat

Příspěvekod Olda1943 » úte lis 03, 2020 9:07

Díky.
Stáhnul jsem si to, ale ještě jsem to neinstaloval. Ještě počkám na reakci MyHeritage Support. Pokud bych u nich neuspěl, spustil bych to, ale zatím nevím, jak bych výsledek vyhodnotil. Takže zatím ještě jednou díky.
Olda
Olda1943
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte říj 27, 2020 13:18
Bydliště: Brno

Re: MyHeritage family tree přestal fungovat

Příspěvekod Olda1943 » úte lis 03, 2020 9:57

FYI
Právě mi došlo.

Matt (MyHeritage)
November 3, 2020 10:41 AM (UTC+02:00)
Dear Oldřich,


Thank you for taking the time to reply to my email.

I have escalated your issue to our dedicated Family Tree Builder department and they will be in contact with you shortly.

Thank you for your patience.

If you have any further questions, please do not hesitate to ask.

Have a wonderful day!
Olda1943
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte říj 27, 2020 13:18
Bydliště: Brno

Re: MyHeritage family tree přestal fungovat

Příspěvekod Olda1943 » stř lis 11, 2020 18:42

FYI
Po netrpělivém čekání se "Podpora" konečně ozvala, ale neradí mi nic nového, než to, co jsem zkoušel už asi snad patnáctkrát. Všechny body, které uvádí, abych zkontroloval, jsou samozřejně v pořádku. Nehledě k tomu, že jsem jim napsal, že program jsem do této chvíle úspěšně provozoval několik let, takže i to by jim mělo napovědět, že ke změně jednotlivých složek nedošlo. No nic. Slušně jsem Nirovi poděkoval a myslím si, že už se se mnou nebudou obtěžovat.
Není to škoda, protože škoda je, když chcípnou králíci, a není to ani katastrofa, protože katastrofa je, když spadne letadlo (jak říkával můj kolega).
Jejich odpověď pro informaci cituji:

Nir (MyHeritage)
November 11, 2020 6:50 PM (UTC+02:00)

Dear Oldřich,

Thank you for contacting us, I would be happy to assist you.

My name is Nir and I am from the MyHeritage Technical department.
I can see your screenshot regarding the folder error message.
This usually happens when the Family Tree Builder (FTB) software is installed in a path where the system cannot recognize it.

Please make sure the following:

1. The FTB software is installed under your C drive.
2. Your C drive is located in an internal hard drive and not in a cloud drive or an external drive.
3. Your Documents folder is located under your C drive.
Once you have checked the points above, uninstall the FTB from the Windows app removal and re-install it as admin in the following way:

1. Close the Family Tree Builder, in case it's open.
2. Click on the following link and on the page that opens, click on Free Download to download the installation file: https://www.myheritage.com/family-tree-builder
3. Locate the installation file on your computer and right-click on it.
4. Click on Run as administrator from the context menu and then click on Yes.
5. Follow the instructions of the wizard to complete the installation process.

If you have any further questions, please don't hesitate to reply to this email and I'll get back to you as soon as possible.

Kind regards,

Nir
MyHeritage Support Team
Olda1943
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte říj 27, 2020 13:18
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků