MyHeritage family tree přestal fungovat

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

MyHeritage family tree přestal fungovat

Příspěvekod Olda1943 » úte říj 27, 2020 13:36

Dobrý den.
Omlouvám se, pokud jsem dotaz špatně zařadil.

Mohli byste mi poradit? Třeba i odkazem, kam zaslat dotaz?.

Po upgrade na novou verzi mi přestal program fungovat. Při startu se objeví hlášení "Nelze vytvořit složku". Při kliknutí na OK program ukončí.
Psal jsem na Podporu, ale doporučili mi pouze, ať se podívám na nejčastější dotazy a odpovědi. Jenže takový problém se tam nevyskytije.

Díky

Olda
Naposledy upravil ozana dne úte říj 27, 2020 15:27, celkově upraveno 1
Důvod: příspěvek byl přemístěn
Olda1943
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte říj 27, 2020 13:18
Bydliště: Brno

Re: MyHeritage family tree přestal fungovat

Příspěvekod martin.foto » úte říj 27, 2020 20:08

Vyzkousejte kliknout na ikonu pravym tlacitkem mysi a vybrat “Spustit jako administrator”
TY Martin
martin.foto
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon bře 17, 2014 0:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Praha, Lipník nad Bečvou, Pelhřimov, Blatná, Chotěšice, Mělník, Veltrusy, Chomutov, Nelahozeves, Přívlaka, Horní Bousov, Veltrusy, Kouřim, Žatec, Hluboš, Tábor, Čáslav

Re: MyHeritage family tree přestal fungovat

Příspěvekod Olda1943 » stř říj 28, 2020 9:14

To mně napadlo také, zkoušel jsem to, ale bez úspěchu. Nepomohlo to.
Ale i tak děkuji.
Olda
Olda1943
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte říj 27, 2020 13:18
Bydliště: Brno

Re: MyHeritage family tree přestal fungovat

Příspěvekod ozana » stř říj 28, 2020 17:40

Divné, jaký adresář se to vlastně snaží vytvořit. Připojil jsem se k panu Oldovi pomocí TeamVieweru a zkusili jsme aplikaci zkopírovat do jiného umístění než Program Files (x86) na disku C: ale i tam to hází stejnou chybu.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: MyHeritage family tree přestal fungovat

Příspěvekod zburget » stř říj 28, 2020 18:16

Zkusil bych odinstalovat / znovu nainstalovat
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12578
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: MyHeritage family tree přestal fungovat

Příspěvekod Olda1943 » stř říj 28, 2020 18:23

Díky za radu, ale udělal jsem to několikrát s různě starými verzemi. Výsledek je stále stejný. Pořád to nemůže vytvořit jakousi složku, nevím ale jakou a proč.

Olda
Olda1943
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte říj 27, 2020 13:18
Bydliště: Brno

Re: MyHeritage family tree přestal fungovat

Příspěvekod Olda1943 » stř říj 28, 2020 18:37

Ještě dodávám, že první odinstalaci a opětnou instalaci jsem právě provedl z toho důvodu, že mi program, po několikaletém úspěšném používání, přestal fungovat.

Právě po nové instalaci se začal vyskytovat problém s hlášením, že nemůže vytvořit složku.

Jestli tomu brání nějaká ochrana Windows 10, to nedovedu posoudit. Jiný antivirový program, než Windows Defender nepoužívám.

Olda
Olda1943
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte říj 27, 2020 13:18
Bydliště: Brno

Re: MyHeritage family tree přestal fungovat

Příspěvekod Zora » stř říj 28, 2020 18:42

Naivní rada - odvážím se.
já nevypínám počítač. Pokud je třeba aktualizace win 10, tak poslechnu a restartuji.
Nedávno mně večer zvuk fungoval, ráno nikoliv.
Inu, neznalá, vyděšená, dokonce jsem měnila reproduktory...
Nic nepomohlo, ani postupy, spíš "postupy" v Radách.
Nakonec pomohlo vypnout a znovu zapnout počítač.
Proč se tak dělo nevím, ale už se mně vícekrát stalo, že po aktualizaci win něco nefungovalo tak, jako předtím, mnohdy se to "opravilo" při další aktualizaci...
Nezlobte se, pokud jste tohle udělal primárně.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29113
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: MyHeritage family tree přestal fungovat

Příspěvekod Viola » stř říj 28, 2020 18:45

Tady jste asi radu hledal, ale pro jistotu dávám odkaz na příručku http://a.netdna.mhcache.com/FP/FamilyTr ... e80_CS.pdf.
Třeba tam radu najdete.
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: MyHeritage family tree přestal fungovat

Příspěvekod Olda1943 » stř říj 28, 2020 19:26

Zoře i Viole moc děkuji. Ale není to ono.

Pro info:

Program provozuji tuším od roku 2009 pod různými operačními systémy. Poslední update Windows 10 jsem provedl na verzi 2004 letos v srpnu a program poté fungoval.
Minulý týden jsem chtěl doplnit data a synchronizovat s webovými stránkami, ale zjistil jsem, že program nefunguje. Nenačetl data. Žádný jiný software jsem před tím neinstaloval.
Nefunguje ani po několikanásobném odinstalování a opětném instalování různě starých verzí.
Samozřejmě jsem od té doby počítač několikrát vypnul a zapnul (počítač na noc vypínám).
Mám sice ještě jeden svůj klíčový genealogický program, ale ten není napojen na web. Takže mne pouze mrzí (pokud program MyHeritage nezprovozním), že nebudu moct doplňovat a synchronizovat data rodokmenu na webu.

Ještě jednou za snahu všem děkuji.
Olda
Olda1943
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte říj 27, 2020 13:18
Bydliště: Brno

Re: MyHeritage family tree přestal fungovat

Příspěvekod zburget » stř říj 28, 2020 20:23

Píšete, že zkoušíte instalovat různé (starší) verze. Nemůže být problém někde v tomhle? Když MH FTB odinstalujete, nezůstanou po něm nějaké zbytky v
c:\Program Files (x86)\MyHeritage resp. c:\Program Files\MyHeritage (podle toho, jestli máte x32 nebo x64 systém?
Další adresář, který program vytváří je c:\ProgramData\MyHeritage (ale pozor, c:\ProgramData je skrytý)
Další místo, kam si program něco zapisuje je C:\Users\<jméno uživatele>\AppData\Roaming\MyHeritage - adresář AppData je opět skrytý
No a nakonec je to adresář MyHeritage v Dokumentech, kde je ale databáze. Takže to bych určitě nemazal - resp. opatrně tak, abyste si nesmazal data.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12578
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: MyHeritage family tree přestal fungovat

Příspěvekod Olda1943 » stř říj 28, 2020 22:58

Zkusím to zítra. Díky.
Nicméně, když program přestal fungovat (toto je ale zřejmě prioritní problém, proč?), program jsem odinstaloval pomocí Revo Uninstaller se všemi zbytky a nainstaloval tutéž verzi. Teprve potom, když "přeinstalace" nefungovala, pokoušel jsem se zkusit předchozí verze. Výsledek byl vždy stejný (mám systém x64). Respektive začala se objevovat ona hláška.
V adresáři Program Data nic není. V Roaming něco je. Zítra na to mrknu.
Dám vědět.
Ještě jednou díky.
Olda
Olda1943
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte říj 27, 2020 13:18
Bydliště: Brno

Re: MyHeritage family tree přestal fungovat

Příspěvekod zburget » čtv říj 29, 2020 7:53

Já těm různým unistallerům or určité doby moc nevěřím. Dobré by mohly být na to, že pročistí registr. Ale i po nich na disku občas (někdy i často) zůstane binec. Ono není jak zjistit, kam ten který program během času co zapsal. Když něco chcete opravdu vymazat, hodně často nezbývá, než hledat a mazat ručně. Jen ten registr se ručně moc nedá, protože většinou člověk nemá tušení, co všechno a kde je připsáno.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12578
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: MyHeritage family tree přestal fungovat

Příspěvekod Olda1943 » čtv říj 29, 2020 13:19

Pomocí vyhledávače Everything jsem vyhledal vše, co souviselo s MyHeritage, všechno vymazal, počítač restartoval, MyHeritage (family_tree_builder_8580.exe) jsem znovu nainstaloval jako správce, program spustil jako správce a jsem tam, kde jsem byl. Znovu hlášení: "Nelze vytvořit složku".
Nikdo z technické podpory MyHeritage se neozývá, takže děkuji všem za snahu, já s tímto programem, i když nerad, končím.

Zdraví Olda
Naposledy upravil Olda1943 dne čtv říj 29, 2020 14:58, celkově upraveno 1
Olda1943
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte říj 27, 2020 13:18
Bydliště: Brno

Re: MyHeritage family tree přestal fungovat

Příspěvekod Olda1943 » čtv říj 29, 2020 14:53

Ještě dodatek (pro vaši informaci).

Manželka mi dovolila, na základě určitých slibů :-), instalaci programu na jejím notebooku (stejná Windows 10, jako já). Vše proběhlo hladce, data se stáhla z webu, takže mám možnost komunikace s webovou stránkou.
Nicméně, něco divného na mém PC brání zprovoznění MH FTB. A to mne štve. Nikdy se mi to s žádným programem nestalo (stejně tak, jako když pošel tomu sedlákovi jeho kůň a on řekl, že toto mi ten kůň ještě v životě neudělal :-)).

Tak se opatrujte a kdybyste se snad setkali s vyřešením mého problému, uvítám vaši radu (pokud se toho dožiji).

Všechny zdraví
Olda1943 (rok narození)
Olda1943
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte říj 27, 2020 13:18
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků