V FTB nejde smazat rodokmen

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

V FTB nejde smazat rodokmen

Příspěvekod reini43 » úte úno 04, 2020 9:01

zrušení projektu Leuschke_m.jpg
Mám v FTB dva rodokmeny (projekty). Jeden co jsem si vytvořlli sám a druhý importovaný pomocí gedcom souboru (jeho správcem je jiná osoba a poskytnul mi ho).Import proběhl bez problému a funguje v FTB. Při importu toho gedcom souboru se mi však nenatáhly fotografie protože odkazy na ně zněly na disk toho správce. Tak jsem si ve worpadu ten gedcom soubor upravil aby poukazoval na fotografie na mém disku (fotografie mi poskytl také, jenže odděleně). Nyní stojím ale před problémem protože ten importovaný rodokmen nejde smazat (viz příloha kde je vidět, že ten importovaný rodokmen má jinou ikonku a je napsán tučně oproti ostaním). To abych ho mohl znovu importovat za pomoci toho mnou upraveného gedcom souboru kde očekávám funkční odkazy na fotky.
Je tu nějaký znalec FTB který by mi poradil jak dosáhnout té nabídky ke smazání? Mne napadá jen možnost zazálohovat si oba rodokmeny a FTB odinstalovat a pak oba rodokmeny opět spustit na novém FTB.
Děkuji za rady
reini43
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte úno 04, 2020 6:36
Oblast pátrání: Podkrkonoší, trojzemí,Broumovsko

Re: V FTB nejde smazat rodokmen

Příspěvekod zburget » úte úno 04, 2020 9:49

Máte ten projekt aktivní - aktuálně otevřený.
Přepněte se do jiného projektu a pak tenhle smazat půjde.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: V FTB nejde smazat rodokmen

Příspěvekod royt » úte úno 04, 2020 9:57

Nevím zda to dobře chápu- otevřít Myheritage (ten soubor, který nechcete smazat) - kliknout na soubor - vybrat správa projektů - a nyní se mělo objevit i tlačítko smazat

PS - jak již psal - zburget
royt
 
Příspěvky: 787
Registrován: sob kvě 12, 2012 13:08
Bydliště: Neratovice
Oblast pátrání: Sedlčansko,Boleslavsko,Podřipsko,

Re: V FTB nejde smazat rodokmen

Příspěvekod reini43 » úte úno 04, 2020 12:58

to zburget
Děkuji za radu, to mě nenapadlo avšak je to logické. Manuál bohužel tak podrobně popsaný není. Přesně to mi pomohlo. Ale jen potud abych mohl smazat ten starý projekt. Po importu upraveného gedcom bohužel stále nefungují odkazy na fotky - přitom cestu k nim mám zadanou s jistotou správně - když např. ten řádek z gedcomu zadám do spustit ve win10 tak se normálně zobrazí příslušná fotka. Kde by mohla být chyba? V přehledu fotek se zobrazují sice názvy členů ale náhledy fotek nikoliv (viz příloha). Máte prosím taky tak dobrou radu jako předtím?
Přílohy
přehled fotek.jpg
reini43
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte úno 04, 2020 6:36
Oblast pátrání: Podkrkonoší, trojzemí,Broumovsko

Re: V FTB nejde smazat rodokmen

Příspěvekod reini43 » ned úno 09, 2020 15:18

Odpovím si sám:
problém byl v tom, že cesta k souborům s fotkami obsahovala i datum uložení souboru s fotkami s tečkami mezi čísly jak to obvykle MH nebo FTB nabízí při ukládání ale pak si s tím neví rady. Po smazání datumu s tečkami - takže tam pak zůstaly v názvu podsložky už jen přípustné znaky - vše fungovalo bez problému.
reini43
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte úno 04, 2020 6:36
Oblast pátrání: Podkrkonoší, trojzemí,Broumovsko


Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků