Stránka 1 z 1

obrácené fotky

PříspěvekNapsal: čtv srp 01, 2019 10:07
od jana2520
Prosím, používám FTB a při vložení fotky se mi otočí bokem. Přitom jí normálně ve složce vidím normálně, hlavou nahoru. Po vložení do programu se otočí a nějak mi to nejde upravit.
Druhý problém mám, že mi to u některých fotek hlásí chybu, že nejde vložit. Nevím proč. Nezle ulozit nebot z F:\... na C:\... se nezdarilo. Chtela jsem proste ty dve konkretni fotky špatne otocene zkusit nahrat od jinud a nepusti me to.
Máte někdo radu?

Re: obrácené fotky

PříspěvekNapsal: čtv srp 01, 2019 10:43
od zburget
Bez toho, abych tu fotku viděl (tedy ne jen obrázek, ale jako datový souor) to bude spíš věštění z křišťálové koule. Můj odhad je, že je to buď z foťáku a fotky jsou "nastojato", kdežto ty, které problémy nedělají jsou "naležato" a nebo je to z mobilu a pak radši nehádám - každopadně bude zřejmě platit to, že fotky, které problémy dělají mají stejný formát (nastojato/naležato) a ty, které ho mají opačný, problémy nedělají.
Jestli takhle věštím správně, tak to bude tím, že všechny fotky jsou ve skutečnosti uloženy stejně, jen ty, které se zobrazují špatně mají v metadatech informaci o tom, že je potřeba při zobrazení otočit o 90°. A FTB tuhle informaci ignoruje.

No a jak z toho ven - nejjednodušší bude, když se ta fotka otevře v nějakém fotoeditoru a snad jednoduše znovu uloží. To by mohlo pomoct. Ale nepřepište si tak tu původní, uložte pod jiným jménem. Ono totiž zcela určitě dojde k rekompresi obrázku, čímž se vždycky obrázek trochu "namrší" - takže určitě je dobé mít někde schované ty původní fotky.

Re: obrácené fotky

PříspěvekNapsal: čtv srp 01, 2019 13:21
od jana2520
je to nascanovana fotografie. ale budiz. dejme tomu. Ale chtela jsem to prave "obejit" tim,ze nahraju jinou fotku (ulozenou jinde i prejmenovanou), ale nechce me to pustit. Hodi mi to hlasku, ze se to nezdarilo.

Re: obrácené fotky

PříspěvekNapsal: čtv srp 01, 2019 13:25
od jana2520
děkuju za pomoc, uložila jsem fotku přes jiný program a už to jde i otočené správně. Díky.