Ancestry rodokmen X Rodokmen Pro

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

Ancestry rodokmen X Rodokmen Pro

Příspěvekod PetraPetra » pon čer 25, 2012 8:52

Dobrý den, který z těchto dvou programů mi doporučíte, pokud bych pak hotový rodokmen chtěla nechat vytisknout v tiskárně? Zaplatila jsem si licenci na Rodokmen Pro, ale teď si nejsem jistá, zdali pak ten program pochopí, že bych všechna ta jména chtěla mít vytisknutá spolu s fotografiemi, které ke každému příbuznému přiložím. Jsem počítačový analfabet, tak snad jsem se vyjádřila trochu pochopitelně :) A druhý jistě stupidní dotaz: v jakom formátu to mám ukládat/se to ukládá, aby to pak ta tiskárna mohla bez problému vytisnout, aniž by měla taky tento program? Děkuju! :mrgreen:
PetraPetra
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned čer 24, 2012 21:11

Re: Ancestry rodokmen X Rodokmen Pro

Příspěvekod terminal » pon čer 25, 2012 9:14

Dobrý den, sice program Rodokme Pro detailně neznám, ale dle jejich stránek se jeví, že program by tisk včetně fotografií měl bez problémů zvládnout. Nicméně problem s tiskem se zde řešil již několikrát. Zadejte do "hledat" (např) tisk a nabídnou se Vám témata kde se o tomto psalo. Např.
http://genealogie.taby.cz/viewtopic.php?f=2&t=2510&p=10374&hilit=tisk#p10374
Co se týče toho formátu, pro tisk "bez programu", tak uložite do PDF, nebo JPG... Záleží na Vašich potřebách ( i o tom se zde párkrát dikutovalo )
Hezký den
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Re: Ancestry rodokmen X Rodokmen Pro

Příspěvekod duros » pon čer 25, 2012 10:03

Ad format ukladania - pokial mozno nie ako jpg - ide o stratovy format. O tom su tu tiez diskusie. Najlepsie pre buducu tlac su bezstratove typy suborov (napr. svg, pokial to program zvlada).
Este ma zaujala poznamka "...že bych všechna ta jména chtěla...". Dovolujem si Vas upozornit, ze velmi malo programov dokaze zobrazit uplne vsetky osoby v programe a ak aj to dokazu, je to nesmierny gulas. Takze odporucam pri tlaci zamerat sa vylucne na normalnu genealogicku tabulku - bud rozrod, vyvod, alebo rodostrom. Rozhodne nie za kazdu cenu vsetky osoby.
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Re: Ancestry rodokmen X Rodokmen Pro

Příspěvekod puntik » pon čer 25, 2012 12:12

Myslíte GenoPro?
Uživatelský avatar
puntik
 
Příspěvky: 202
Registrován: sob kvě 12, 2012 7:32
Bydliště: Morava

Re: Ancestry rodokmen X Rodokmen Pro

Příspěvekod PetraPetra » stř čer 27, 2012 14:45

Dobře, moc děkuju, budu pracovat s Rodokmen Pro a uvidíme jak to půjde :-)
PetraPetra
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned čer 24, 2012 21:11


Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků