Jak na na MyHeritage

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

Jak na na MyHeritage

Příspěvekod citek59 » čtv kvě 10, 2012 14:01

Dobrý den, prosím o radu jak to udělat aby se mi v programu MyHeritage u rodičů dětí dalo nastavit,že otec dětí bude veden jako nevlastní.A nebo to nejde?Dík za odpověď.
citek59
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv kvě 10, 2012 13:43

Re: Jak na na MyHeritage

Příspěvekod bursica.d » čtv kvě 10, 2012 14:57

Dobrý den, ohledně nastavení a provozování MyHeritage zde bylo napsáno již mnoho. Zkuste se podívat, možná, že tam naleznete odpověď na svou otázku i mnohé další. :D
Uživatelský avatar
bursica.d
 
Příspěvky: 525
Registrován: pát čer 27, 2008 16:16

Re: Jak na na MyHeritage

Příspěvekod Milan Wölfl » čtv kvě 10, 2012 14:59

Vyberete Vaši osobu, kliknete pravým tlačítkem, vyberete Rodiče a pak Přidat rodiče. V novém okně pak vyberete jednu ze dvou (2. a 3.) možností, podle Vaší situace...
Pokud potřebujete jen jednoho rodiče, tak toho druhého smažete...
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Jak na na MyHeritage

Příspěvekod TKempny » pát kvě 11, 2012 9:58

pokud už tam rodiče máte zapsaného tak si klikněte pravým na dítě> spravovat rodiče.
vyskočí vám okno a dole je roletka kde si můžete vybrat jestli je vztah přirozený, adoptivní nebo pěstounský
Uživatelský avatar
TKempny
 
Příspěvky: 566
Registrován: čtv zář 02, 2010 22:41

Re: Jak na na MyHeritage

Příspěvekod hanucha » stř kvě 16, 2012 21:34

Omlouvam se za novy nesouvisejici dotaz, ale nechce se mi kvuli (doufam) takove blbine zakladat nove tema.

Stalo se mi, ze se mi v MyHeritage u jednech rodicu zobrazuje matka nalevo a otec napravo, ackoliv je to u vsech ostatnich paru naopak (mam tam celkem pres tisic lidi). Matka je normalne ruzove a otec modre, oznacene je to spravne ze ten je otec a ta matka, ale proste je to prehozene a me to trochu rozciluje. Zkousela jsem rodice odpojit a znovu pripojit, ale nepomohlo to :-(
Nevite co s tim? Nestalo se vam to nekomu? Jako je mi jasne, ze je tam muzu vlozit znovu, ale mam u tech rodicu uz i rodice a dalsi sourozence s manzely a moc se mi prave nechce.
Predem diky! :-)
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: Jak na na MyHeritage

Příspěvekod TKempny » čtv kvě 17, 2012 0:40

zkuste napsat na support, možná vám poradí, mi osobně se to nestalo a netuším cím by to mohlo být
Uživatelský avatar
TKempny
 
Příspěvky: 566
Registrován: čtv zář 02, 2010 22:41

Re: Jak na na MyHeritage

Příspěvekod hanucha » čtv kvě 17, 2012 21:06

Diky za radu, taky me to mohlo napadnout :-). Odpoledne jsem jim napsala a uz je to OK. Odpoved mi teda neprisla, tak nevim cim to bylo...
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: Jak na na MyHeritage

Příspěvekod Milan Wölfl » čtv kvě 17, 2012 22:04

Myslím, že jen blbě načtená databáze samotného programu, nic víc :wink:
Když je to v pořádku, není co řešit. Ze supportu neodpoví, to je jasný, když ste psala odpoledne, nejsou tam roboti... Odpověděli mi vždycky a vše OK...
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Jak na na MyHeritage

Příspěvekod hanucha » čtv kvě 17, 2012 22:22

Aha, to jako myslite ze se ta databaze casem nacte jako dobre? Samozrejme ze jsem i zkousela program restartovat, delalo mi to tri dny a najednou se to samo spravilo.. zvlastni. No tak asi priste pockam, a ono se to treba zase spravi samo :-)
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: Jak na na MyHeritage

Příspěvekod Milan Wölfl » čtv kvě 17, 2012 22:23

Přesně tak... A třeba to je i tím, že to nechce dělat noční :D
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Jak na na MyHeritage

Příspěvekod Peters » pon kvě 21, 2012 21:27

Tohle mě taky zajímá, zadával jsem přes webové rozhraní asi 2000 osob a těchhle případů mám 15. Je tak něco skutečně špatně, protože když dám soubor uložit jako GED a načtu ho do FTB a v něm spustím Inspektor konzistence stromu, tak mi to vyhodí jako chyby a nabídne záměnu otce a matky, například mi píše:

Špatné určení manžela a manželky (#26) Franziska Nadler je žena a Johann Lorenz Stadler muž, ale v rodině jsou definováni jako manžel a manželka, a naopak- Tip: Správně v této rodině označit manžela a manželku, nebo vyměnit jejich pohlaví.

(technicky vzato, v GEDCOM souboru jsou prohozené HUSB a WIFE)

Jenomže já bych to potřeboval prohodit na webu a to nevím, jak udělat.

Už delší dobu se chystám napsat na support, ale nevím, jak to anglicky zformulovat.
Peters
 
Příspěvky: 445
Registrován: ned lis 29, 2009 22:39

Re: Jak na na MyHeritage

Příspěvekod TKempny » úte kvě 22, 2012 9:57

Peters píše:Už delší dobu se chystám napsat na support, ale nevím, jak to anglicky zformulovat.


MyHeritage FTB occasionaly for unknown reason switches Husb and Wife attributes, which causes incorrect display in both FTB and my family pages.

myslím, že stačí, přihodil bych k tomu screenshot.

jinak obligátní otázka, na kterou se vás budou ptát také, máte poslední verzi? já mám ve ftb přes 3000 osob a nemám pocit, že by mi to někdy udělalo.
Uživatelský avatar
TKempny
 
Příspěvky: 566
Registrován: čtv zář 02, 2010 22:41

Re: Jak na na MyHeritage

Příspěvekod Peters » úte kvě 22, 2012 10:37

Díky, zkusím to.

O verzi FTB nejde, já používám webové rozhraní, do FTB jsem si ten rodokmen stáhnul jen kvůli kontrole konzistence.
Peters
 
Příspěvky: 445
Registrován: ned lis 29, 2009 22:39

Re: Jak na na MyHeritage

Příspěvekod TKempny » úte kvě 22, 2012 11:36

takže chyba nastala při importu gedcom do FTB?
Uživatelský avatar
TKempny
 
Příspěvky: 566
Registrován: čtv zář 02, 2010 22:41

Re: Jak na na MyHeritage

Příspěvekod Peters » úte kvě 22, 2012 12:31

Chyba je už na webu, červená matka je vlevo a modrý otec je vpravo, chyba je pak i v tom z webu vyexportovaném GEDCOM souboru, FTB na tu chybu jen při kontrole upozorní.
Peters
 
Příspěvky: 445
Registrován: ned lis 29, 2009 22:39

Další

Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků