Ancestry export dat

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

Re: Ancestry export dat

Příspěvekod Zora » úte zář 25, 2018 22:11

inu, myheritage mělo problém zrovna nedávno... Souhlasím s Monikou, Z
Zora

Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Příspěvekod zburget » úte zář 25, 2018 22:11

Když jsem psal, že je na zvážení, jestli použít program, který už dál není vyvíjený, měl jsem spíš na mysli problémy s opravou chyb, které se v programu můžou objevit, případně budoucí problémy s kompatibilitou s budoucími verzemi operačních systémů (Windows). Za určitou dobu (i když možná hodně dlouhou) totiž můžou začít dělat dnes nepředvídatelné problémy (se zobrazením, s tiskem, s komunikací s dnes ještě neexitujícími zařízeními) až nakonec nemusí jít vůbec spustit. Podobně, jako dnes na 64-bit Windows jednoduše nespustíte starou dosovou (16-bit) aplikaci. Člověk by řekl, že už to přece dnes nemůže být potřeba, ale např. velká spousta účetních programů pro toto prostředí je ještě v provozu. Není divu, že se to zachovalo až dodnes. Bylo to jednoduché, rychlé, malé, snadno se to programovalo. Stejná věs pro windows je podstatně složitější = pomalejší a náchylnější na chyby.

Takže - pokud ten program dnes umí to, co po něm chcete a umí to uspokojivě, není důvod ho nepoužít. Je ale třeba počítat s tím, že časem přestane být takový neudržovaný program použitelný.
Zbyněk Burget
zburget

Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Příspěvekod zburget » úte zář 25, 2018 22:14

Zora píše:inu, myheritage mělo problém zrovna nedávno... Souhlasím s Monikou, Z

Ten problém MH se ale týkal něčeho úplně jiného - tedy pokud myslíte ty uniklé přihlašovací informace - je to, jak jsem psal, problém na straně serveru.
Zbyněk Burget
zburget

Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Příspěvekod Monika » úte zář 25, 2018 23:47

Napsal jste to srozumitelně, zburget. Když ale já jsem ze staré počítačové "samoučné školy", kdy internet neexistoval, viry se šířily pomocí disket (pro mladé: ano, čtete správně) a chytaly se jakéhokoli programu. (Těžko se tomu věří, ale zaviroval se nám i T602 /pro mladé: český textový editor/.) "Co se v mládí naučíš" ... tomu pak těžko odvykáš. :D Obava z virů je holt ve mě zakořeněná. ;) Ale tady bych se opravdu nebála.

No to mi ani nepovídejte, jak moc mi chybí některé 16-bit programy. Většinou samé malé kravinky, které pouze zjednodušovaly práci. No a nebo jediná hra, kterou jsem ve svém životě hrála více než hodinu. :lol:
Monika

Oblast pátrání: Lounsko, Slánsko, Kladensko, Rakovnicko, Nové Strašecí, Halič

Příspěvekod Jan » stř zář 26, 2018 11:01

Pokud má někdo zájem může si vyzkoušet návod programu PAF od Mormonů http://paftutorial.byu.edu/
Je k němu čeština a pokud má někdo zájem o program ať se ozve SZ. Program funguje ve všech OS WIN
bez ohledu na verzi. Nevím jestli funguje i na dotykových systémech. Aplikaci s návodem si můžete stáhnout
po vyžádání s návodem na počeštění. I když je starý umí s exportem GED v různém kódování pracovat
všechny moderní genealogické programy. Výhod a je ta že GED můžete využít bez omezení a nic ze záznamů
v evidenci neztratíte tak jako v Ancestry, GED přísně dodržuje standard.
Hodnocení programu je na této stránce: http://www.gensoftreviews.com/index.php?s=paf kde jsou i odkazy
na spoustu genealogických programů.
Pokud bude zájemců víc přidám i odkaz na stažení tady.
Jan

Příspěvekod Zora » stř zář 26, 2018 11:23

Vřele doporučuji nejen program, ale i případnou pomoc Jana.
S programem jsem naprosto spokojená, pracuje dle mých představ, a pokud se vyskytnou nějaké problémy (většinou na mé straně), Jan opravdu naprosto nezištně pomůže, poučí, opraví.

Z
Zora

Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Příspěvekod Dagmar8 » stř zář 26, 2018 14:55

zburget píše:Když jsem psal, že je na zvážení, jestli použít program, který už dál není vyvíjený, měl jsem spíš na mysli problémy s opravou chyb, které se v programu můžou objevit, případně budoucí problémy s kompatibilitou s budoucími verzemi operačních systémů (Windows). Za určitou dobu (i když možná hodně dlouhou) totiž můžou začít dělat dnes nepředvídatelné problémy (se zobrazením, s tiskem, s komunikací s dnes ještě neexitujícími zařízeními) až nakonec nemusí jít vůbec spustit. Podobně, jako dnes na 64-bit Windows jednoduše nespustíte starou dosovou (16-bit) aplikaci. Člověk by řekl, že už to přece dnes nemůže být potřeba, ale např. velká spousta účetních programů pro toto prostředí je ještě v provozu. Není divu, že se to zachovalo až dodnes. Bylo to jednoduché, rychlé, malé, snadno se to programovalo. Stejná věs pro windows je podstatně složitější = pomalejší a náchylnější na chyby.

Takže - pokud ten program dnes umí to, co po něm chcete a umí to uspokojivě, není důvod ho nepoužít. Je ale třeba počítat s tím, že časem přestane být takový neudržovaný program použitelný.

Když mluvíte o DoSu tiše pláču - měla jsem kdysi úžasný, jednoduchý, astrologický program právě v Dosu a dones na něj s nostalgií vzpomínám.
ty Dáša
Dagmar8

Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Příspěvekod Monika » stř zář 26, 2018 17:33

Děkuji za tip. Nehledám ale program, mám takový, který mi vyhovuje. Hledám pouze něco vyhovujícího na grafy (bez ozdob) pro 1. rozvětvený vývod se všemi sourozenci (a tím i se všemi manželkami/manželi) a 2. pro rozrod. Zajímá mě pak pak uložení grafů třeba v JPG. České Ancestry pro mě vypadá podle obrázků zajímavě, proto jsem jej chtěla vyzkoušet. Počkám na zprovoznění serveru nebo si jej v nejhorším pořídím odjinud. Tohle je pro mě jen podružná záležitost.
Monika

Příspěvekod janek950 » čtv zář 27, 2018 8:45

Stránky Ancestry https://ancestry.nethar.cz/ jsou opět funkční (včetně jeho fóra) ...
janek950

Oblast pátrání: Praha, Český ráj, Mladoboleslavsko, Berounsko, Uherskohradišťsko, Vizovicko, Černohorsko.

Příspěvekod Jan » čtv zář 27, 2018 11:29

Monika píše:Děkuji za tip. Nehledám ale program, mám takový, který mi vyhovuje. Hledám pouze něco vyhovujícího na grafy (bez ozdob) pro 1. rozvětvený vývod se všemi sourozenci (a tím i se všemi manželkami/manželi) a 2. pro rozrod. Zajímá mě pak pak uložení grafů třeba v JPG. České Ancestry pro mě vypadá podle obrázků zajímavě, proto jsem jej chtěla vyzkoušet. Počkám na zprovoznění serveru nebo si jej v nejhorším pořídím odjinud. Tohle je pro mě jen podružná záležitost.

Pokud Vám nevadí angličtina zkuste tuto aplikaci, GED musí být v kódování UTF-8, exportuje snímky vývodu, rozrodu a další podle nastavení, velké snímky asi jen do formátu TIF.
Ukázku můžete vidět tady, originální velikost: http://www.volny.cz/jasr/Ukazka.png
Aplikace je tady: https://chronoplexsoftware.com/myfamily ... /index.php
Jan

Příspěvekod Monika » čtv zář 27, 2018 15:09

Jan píše:Pokud Vám nevadí angličtina zkuste tuto aplikaci, GED musí být v kódování UTF-8, exportuje snímky vývodu, rozrodu a další podle nastavení, velké snímky asi jen do formátu TIF.
Ukázku můžete vidět tady, originální velikost: http://www.volny.cz/jasr/Ukazka.png
Aplikace je tady: https://chronoplexsoftware.com/myfamily ... /index.php

Děkuji za tip. To určitě stojí také za vyzkoušení. TIF mi vyhovuje.
Monika

Předchozí

Zpět na Dotazy a rady