Ancestry export dat

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

Ancestry export dat

Příspěvekod jok1955 » pon led 29, 2018 9:49

Zdravím všechny. Má někdo pokročilé znalosti o exportu dat z Ancestry do ged? Ukládám data v této aplikaci a chtěl bych udělat přehled v programu GRAMPS. Zkusil jsem export do ged a pak import, ale nepřenesou se všechna data. Hlavně odkazy na matriky. Koukal jsem do ged souboru a už tam údaje nejsou. Poradí někdo?
Uživatelský avatar
jok1955
 
Příspěvky: 199
Registrován: pon srp 05, 2013 12:42

Re: Ancestry export dat

Příspěvekod Sagitarius » pon led 29, 2018 13:44

Asi bych se zeptal na webu autora, je možné že to jsou nějaká nestandardní pole, které do GED exportovat nelze.
https://ancestry.nethar.cz/forum/viewforum.php?f=28
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Ancestry export dat

Příspěvekod jok1955 » pon led 29, 2018 14:28

jj to jsem také zkusil, ale autor nějak dlouhodobě na dotazy nereaguje (všeobecně) a tak jsem zkusil i toto želízko v ohni :-) V zásadě lze exportovat cokoli, ale je třeba znát databázi, ve které je to uloženo. Trochu o tom vím, ale bohužel ne tolik. Ten GRAMPS je hrozně složitý na vkládání, ale umí výborné výstupy. Díky za reakci.
Uživatelský avatar
jok1955
 
Příspěvky: 199
Registrován: pon srp 05, 2013 12:42

Re: Ancestry export dat

Příspěvekod duros » pát čer 08, 2018 20:55

Neviem, či je to ešte aktuálne, ale z Ancestry sa, bohužiaľ, dáta o matrikách neprenášajú. Mám to odkonzultované s autorom programu.
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Re: Ancestry export dat

Příspěvekod jok1955 » sob čer 09, 2018 8:39

jj Díky za info. Nějaká naděje, že to bude jinak?
Uživatelský avatar
jok1955
 
Příspěvky: 199
Registrován: pon srp 05, 2013 12:42

Re: Ancestry export dat

Příspěvekod duros » sob čer 09, 2018 11:18

jok1955 píše:... Nějaká naděje, že to bude jinak?

Vravel, ze do novej verzie sa pokusi s tym nieco urobit, ale vieme, ako to s novou verziou vyzera... :cry:
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Re: Ancestry export dat

Příspěvekod namor » ned zář 23, 2018 12:59

Tak mám dojem, že to autor už zabalil, weby fóra i nápovědy už neexistují. Nebo máte někdo jiné informace ?
Uživatelský avatar
namor
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob srp 12, 2006 17:33
Bydliště: Praha

Re: Ancestry export dat

Příspěvekod Jan » ned zář 23, 2018 16:52

Vypadá to že asi skončil, na podobném odkazu řeší whisky: https://whisky.nethar.cz/forum/
Lituji ty co program využívají a spoustu dat z něj při exportu do GED nevyužijí.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Re: Ancestry export dat

Příspěvekod janek950 » pon zář 24, 2018 22:29

namor píše:Tak mám dojem, že to autor už zabalil, weby fóra i nápovědy už neexistují. Nebo máte někdo jiné informace ?

Dotazem u autora jsem zjistil, že nic nezabalil.
Porucha disku na serveru. Po obnově ze zálohy by stránky měly fungovat dále.
Časový horizont obnovy ale netuším.
janek950
 
Příspěvky: 231
Registrován: úte kvě 31, 2016 12:40
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Praha, Český ráj, Mladoboleslavsko, Berounsko, Uherskohradišťsko, Vizovicko, Černohorsko.

Re: Ancestry export dat

Příspěvekod Dagmar8 » úte zář 25, 2018 9:47

Moniko, já bych řekla že se dá stáhnout tadyhttps://www.slunecnice.cz/sw/rodokmen/
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Ancestry export dat

Příspěvekod zburget » úte zář 25, 2018 11:18

Sehnat sice ještě půjde - je ale velkou otázkou smysluplnost začátku jeho používání ve chvíli, kdy hrozí nebezpečí (možná hraničící s jistotou), že se program dál nebude vyvíjet. Tedy za předpokladu, že je na takové úrovni, že už další vývoj není potřeba.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Ancestry export dat

Příspěvekod Dagmar8 » úte zář 25, 2018 13:37

já jsem běžný uživatel, takže necítím výraznou potřebu aby se někam dále vyvíjel :D mně vyhovuje tak jak je, určitě má chybičky jako každý jiný.. ale pokud se pamatuji, někde jsem kdysi viděla hromadné hodnocení genealogických programů a pokud vím stál si docela dobře. Mně vyhovuje, že je jednoduchý a přitom ve výsledku přináší hodně informací.
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Ancestry export dat

Příspěvekod zburget » úte zář 25, 2018 21:04

O viry bych se nebál. Aby bylo možné na nějaký program nějak zaútočit, musí ten program nabízet nějaký komunikační kanál. Pokud ten program sám o sobě nikde žádný komunikační kanál (dnes typicky nějaká síťová služba) nenabízí, nemá jak se tam nějaká potvora dostat - tedy nemá kam. Útok funguje typisky tak, že se programu pošle nějaký balík dat, který ten program absolutně neočekává a díky tomu udělá něco, co nemá = co mu útočník "podstrčí". Takže z tohohle pohledu bych řekl, že budeou bezpečné snad všechny genealogické programy. I ty, které synchronizují svoje data proti nějakému serveru. Protože tu službu, na kterou se dá útočit, nabízí ten server. Na straně programu asi žádný otevřený komunikační kanál nebude k dispozici.

Nevím, jestli jsem to napsal aspoň trošku srozumitelně.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Ancestry export dat

Příspěvekod Zora » úte zář 25, 2018 21:11

inu, myheritage mělo problém zrovna nedávno... Souhlasím s Monikou, Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Ancestry export dat

Příspěvekod zburget » úte zář 25, 2018 21:11

Když jsem psal, že je na zvážení, jestli použít program, který už dál není vyvíjený, měl jsem spíš na mysli problémy s opravou chyb, které se v programu můžou objevit, případně budoucí problémy s kompatibilitou s budoucími verzemi operačních systémů (Windows). Za určitou dobu (i když možná hodně dlouhou) totiž můžou začít dělat dnes nepředvídatelné problémy (se zobrazením, s tiskem, s komunikací s dnes ještě neexitujícími zařízeními) až nakonec nemusí jít vůbec spustit. Podobně, jako dnes na 64-bit Windows jednoduše nespustíte starou dosovou (16-bit) aplikaci. Člověk by řekl, že už to přece dnes nemůže být potřeba, ale např. velká spousta účetních programů pro toto prostředí je ještě v provozu. Není divu, že se to zachovalo až dodnes. Bylo to jednoduché, rychlé, malé, snadno se to programovalo. Stejná věs pro windows je podstatně složitější = pomalejší a náchylnější na chyby.

Takže - pokud ten program dnes umí to, co po něm chcete a umí to uspokojivě, není důvod ho nepoužít. Je ale třeba počítat s tím, že časem přestane být takový neudržovaný program použitelný.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Další

Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků