Ancestry export dat

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

Re: Ancestry export dat

Příspěvekod zburget » úte zář 25, 2018 21:14

Zora píše:inu, myheritage mělo problém zrovna nedávno... Souhlasím s Monikou, Z

Ten problém MH se ale týkal něčeho úplně jiného - tedy pokud myslíte ty uniklé přihlašovací informace - je to, jak jsem psal, problém na straně serveru.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12482
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Ancestry export dat

Příspěvekod Jan » stř zář 26, 2018 10:01

Pokud má někdo zájem může si vyzkoušet návod programu PAF od Mormonů http://paftutorial.byu.edu/
Je k němu čeština a pokud má někdo zájem o program ať se ozve SZ. Program funguje ve všech OS WIN
bez ohledu na verzi. Nevím jestli funguje i na dotykových systémech. Aplikaci s návodem si můžete stáhnout
po vyžádání s návodem na počeštění. I když je starý umí s exportem GED v různém kódování pracovat
všechny moderní genealogické programy. Výhod a je ta že GED můžete využít bez omezení a nic ze záznamů
v evidenci neztratíte tak jako v Ancestry, GED přísně dodržuje standard.
Hodnocení programu je na této stránce: http://www.gensoftreviews.com/index.php?s=paf kde jsou i odkazy
na spoustu genealogických programů.
Pokud bude zájemců víc přidám i odkaz na stažení tady.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Re: Ancestry export dat

Příspěvekod Zora » stř zář 26, 2018 10:23

Vřele doporučuji nejen program, ale i případnou pomoc Jana.
S programem jsem naprosto spokojená, pracuje dle mých představ, a pokud se vyskytnou nějaké problémy (většinou na mé straně), Jan opravdu naprosto nezištně pomůže, poučí, opraví.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Ancestry export dat

Příspěvekod Dagmar8 » stř zář 26, 2018 13:55

zburget píše:Když jsem psal, že je na zvážení, jestli použít program, který už dál není vyvíjený, měl jsem spíš na mysli problémy s opravou chyb, které se v programu můžou objevit, případně budoucí problémy s kompatibilitou s budoucími verzemi operačních systémů (Windows). Za určitou dobu (i když možná hodně dlouhou) totiž můžou začít dělat dnes nepředvídatelné problémy (se zobrazením, s tiskem, s komunikací s dnes ještě neexitujícími zařízeními) až nakonec nemusí jít vůbec spustit. Podobně, jako dnes na 64-bit Windows jednoduše nespustíte starou dosovou (16-bit) aplikaci. Člověk by řekl, že už to přece dnes nemůže být potřeba, ale např. velká spousta účetních programů pro toto prostředí je ještě v provozu. Není divu, že se to zachovalo až dodnes. Bylo to jednoduché, rychlé, malé, snadno se to programovalo. Stejná věs pro windows je podstatně složitější = pomalejší a náchylnější na chyby.

Takže - pokud ten program dnes umí to, co po něm chcete a umí to uspokojivě, není důvod ho nepoužít. Je ale třeba počítat s tím, že časem přestane být takový neudržovaný program použitelný.


Když mluvíte o DoSu tiše pláču - měla jsem kdysi úžasný, jednoduchý, astrologický program právě v Dosu a dones na něj s nostalgií vzpomínám.
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Ancestry export dat

Příspěvekod janek950 » čtv zář 27, 2018 7:45

Stránky Ancestry https://ancestry.nethar.cz/ jsou opět funkční (včetně jeho fóra) ...
janek950
 
Příspěvky: 231
Registrován: úte kvě 31, 2016 12:40
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Praha, Český ráj, Mladoboleslavsko, Berounsko, Uherskohradišťsko, Vizovicko, Černohorsko.

Re: Ancestry export dat

Příspěvekod Jan » čtv zář 27, 2018 10:29

Monika píše:Děkuji za tip. Nehledám ale program, mám takový, který mi vyhovuje. Hledám pouze něco vyhovujícího na grafy (bez ozdob) pro 1. rozvětvený vývod se všemi sourozenci (a tím i se všemi manželkami/manželi) a 2. pro rozrod. Zajímá mě pak pak uložení grafů třeba v JPG. České Ancestry pro mě vypadá podle obrázků zajímavě, proto jsem jej chtěla vyzkoušet. Počkám na zprovoznění serveru nebo si jej v nejhorším pořídím odjinud. Tohle je pro mě jen podružná záležitost.

Pokud Vám nevadí angličtina zkuste tuto aplikaci, GED musí být v kódování UTF-8, exportuje snímky vývodu, rozrodu a další podle nastavení, velké snímky asi jen do formátu TIF.
Aplikace je tady: https://chronoplexsoftware.com/myfamily ... /index.php
Naposledy upravil Jan dne čtv říj 25, 2018 9:09, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Re: Ancestry export dat

Příspěvekod namor » stř říj 24, 2018 12:03

Poslední verze Ancestry 1.0.21.86 je znovu dostupná na https://ancestry.nethar.cz/kestazeni.php a nápověda je nově na http://ancestry.napoveda.sweb.cz/
Uživatelský avatar
namor
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob srp 12, 2006 17:33
Bydliště: Praha

Re: Ancestry export dat

Příspěvekod pesovirodkm » ned říj 28, 2018 10:14

Pokud vám chybí nějaká funkce v Ancestry, tak vám možná budu schopen pomoct. Též dlouhá léta používám Ancestry a jelikož jsem narazil na několik zásadních omezení a chyb (komunikace s autorem bohužel vyšuměla - autor Ancestry je v současnosti velmi zaneprázdněn), letos jsem začal vytvářet vlastní software, který by měl Ancestry nahradit.
V současnosti mám aplikaci téměř binárně kompatibilní (= program pracuje se všemi daty uloženého rodokmenu) s několika omezeními (např. nikdy nebudu podporovat .zip formát, pouze XML, a ani neplánuji podporu vložených obrázků přímo do XML).
Funkční kompatibilita bude dodělávána postupně, některé funkce zcela vynechám, neboť je nepoužívám.

Jedna z posledních "velkých" funkcí, co mi chybí dodělat, je vykreslování grafů. Poté můžu první betaverzi zveřejnit k otestování.

Dalším krokem (a hlavním cílem) vývoje aplikace bude generátor kroniky ze stromu do .PDF formátu k vytištění. To byl hlavní důvod, proč jsem začal psát vlastní aplikaci - chyby v Ancestry bohužel neumožňovaly bezproblémové zpracování rodokmenu. Část dat je programem Ancestry ukládána špatně a byť by oprava byla snadná, autor je na jakékoliv opravy v současnosti příliš zaneprázdněn. Nabízel jsem i za opravu zaplatit, neboť je to levnější než vyvíjet vlastní aplikaci, ale projekt je zjevně minimálně uspaný, když ne přímo mrtvý.
Poté, co budu schopen generovat kroniku, bude následovat přidání několika užitečných funkcí, které ale zruší binární kompatibilitu uloženého rodokmenu.

Pokud tedy potřebujete něco vygenerovat nebo zpracovat jinak, než podporuje Ancestry, třeba Vám můžu pomoct prostřednictvím svojí aplikace. Ta umí pracovat se všemi daty uloženými programem Ancestry, takže potřebujete-li něco exportovat jinak než Ancestry, dejte mi prosím vědět do SZ (ne sem - nové příspěvky v diskuzích bych mohl objevit až po několika měsících), domluvíme se na podrobnostech.
Byť to nebude hned (též jsem pracovně velmi vytížen :-) ), můžu pro Vás požadovaný export dodělat - můj program má narozdíl od Ancestry za cíl implementovat právě různé druhy exportů - např. kroniku, webové stránky, atd.

Pokud budete chtít něco takového naimplementovat, na oplátku Vás požádám o průběžné testování programu, abych objevil a spravil co nejvíc chyb, než naostro přemigruji data z Ancestry (zatím data spravuji v Ancestry, byť téměř vše mohu editovat i svým programem, neboť si nechci kvůli případné chybě nabořit rodokmen :-) )


PS: někdo tu zmínil, že mu chybí nějaký program pro DOS. Snadná pomoc - používejte ho i nadále pod emulátorem DOSBox. Funguje pod všemi myslitelnými platformami včetně Androidu a je velmi spolehlivý a kompatibilní :-)
pesovirodkm
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned čer 21, 2015 11:04

Re: Ancestry export dat

Příspěvekod jiira » pon črc 24, 2023 22:27

K tématu. Tvořil jsem ged soubor a zkusil použít jinde. Cestou se mi ztratili svědci svateb a faráři/oddávající.
V exportu ged tyto data nejsou.
jiira
 
Příspěvky: 25
Registrován: sob čer 27, 2020 22:35
Oblast pátrání: Opava-Ostrava-Přerov-Brno, Benešov u Prahy, Táborsko
Slovensko - Michalovce, Žiar nad Hronom

Předchozí

Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků