Ancestry export dat

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

Ancestry export dat

Příspěvekod jok1955 » pon led 29, 2018 9:49

Zdravím všechny. Má někdo pokročilé znalosti o exportu dat z Ancestry do ged? Ukládám data v této aplikaci a chtěl bych udělat přehled v programu GRAMPS. Zkusil jsem export do ged a pak import, ale nepřenesou se všechna data. Hlavně odkazy na matriky. Koukal jsem do ged souboru a už tam údaje nejsou. Poradí někdo?
jok1955

Re: Ancestry export dat

Příspěvekod Sagitarius » pon led 29, 2018 13:44

Asi bych se zeptal na webu autora, je možné že to jsou nějaká nestandardní pole, které do GED exportovat nelze.
https://ancestry.nethar.cz/forum/viewforum.php?f=28
Sagitarius

Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Příspěvekod jok1955 » pon led 29, 2018 14:28

jj to jsem také zkusil, ale autor nějak dlouhodobě na dotazy nereaguje (všeobecně) a tak jsem zkusil i toto želízko v ohni :-) V zásadě lze exportovat cokoli, ale je třeba znát databázi, ve které je to uloženo. Trochu o tom vím, ale bohužel ne tolik. Ten GRAMPS je hrozně složitý na vkládání, ale umí výborné výstupy. Díky za reakci.
jok1955

Příspěvekod duros » pát čer 08, 2018 20:55

Neviem, či je to ešte aktuálne, ale z Ancestry sa, bohužiaľ, dáta o matrikách neprenášajú. Mám to odkonzultované s autorom programu.
duros

Příspěvekod jok1955 » sob čer 09, 2018 8:39

jj Díky za info. Nějaká naděje, že to bude jinak?
jok1955

Příspěvekod duros » sob čer 09, 2018 11:18

jok1955 píše:... Nějaká naděje, že to bude jinak?

Vravel, ze do novej verzie sa pokusi s tym nieco urobit, ale vieme, ako to s novou verziou vyzera... :cry:
duros

Příspěvekod namor » ned zář 23, 2018 12:59

Tak mám dojem, že to autor už zabalil, weby fóra i nápovědy už neexistují. Nebo máte někdo jiné informace ?
namor

Příspěvekod Jan » ned zář 23, 2018 16:52

Vypadá to že asi skončil, na podobném odkazu řeší whisky: https://whisky.nethar.cz/forum/
Lituji ty co program využívají a spoustu dat z něj při exportu do GED nevyužijí.
Jan

Příspěvekod janek950 » pon zář 24, 2018 22:29

namor píše:Tak mám dojem, že to autor už zabalil, weby fóra i nápovědy už neexistují. Nebo máte někdo jiné informace ?

Dotazem u autora jsem zjistil, že nic nezabalil.
Porucha disku na serveru. Po obnově ze zálohy by stránky měly fungovat dále.
Časový horizont obnovy ale netuším.
janek950

Oblast pátrání: Praha, Český ráj, Mladoboleslavsko, Berounsko, Uherskohradišťsko, Vizovicko, Černohorsko.

Příspěvekod Monika » pon zář 24, 2018 22:51

janek950, díky za zprávu. :D Zrovna, když jsem si říkala, že bych ten program vyzkoušela, i když je starý a neaktualizovaný, tak zmizel.
Monika

Oblast pátrání: Lounsko, Slánsko, Kladensko, Rakovnicko, Nové Strašecí, Halič

Příspěvekod Dagmar8 » úte zář 25, 2018 9:47

Moniko, já bych řekla že se dá stáhnout tadyhttps://www.slunecnice.cz/sw/rodokmen/
ty Dáša
Dagmar8

Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Příspěvekod zburget » úte zář 25, 2018 11:18

Sehnat sice ještě půjde - je ale velkou otázkou smysluplnost začátku jeho používání ve chvíli, kdy hrozí nebezpečí (možná hraničící s jistotou), že se program dál nebude vyvíjet. Tedy za předpokladu, že je na takové úrovni, že už další vývoj není potřeba.
Zbyněk Burget
zburget

Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Příspěvekod Dagmar8 » úte zář 25, 2018 13:37

já jsem běžný uživatel, takže necítím výraznou potřebu aby se někam dále vyvíjel :D mně vyhovuje tak jak je, určitě má chybičky jako každý jiný.. ale pokud se pamatuji, někde jsem kdysi viděla hromadné hodnocení genealogických programů a pokud vím stál si docela dobře. Mně vyhovuje, že je jednoduchý a přitom ve výsledku přináší hodně informací.
ty Dáša
Dagmar8

Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Příspěvekod Monika » úte zář 25, 2018 13:59

Potřebuji od programu vlastně jen málo, protože jinak pracuji "postaru" (tj. s pomocí txt na výpisky, "karet osob" ve wordu, pětigeneračních grafů v pdf). Do programu (čili gedcomu) ukládám jen nezbytné datové údaje.
Pro rozrody ale potřebuji nástroj, který importuje gedcom a přehledně mi ukáže vztahy do větší šíře, než to umějí mnou vyzkoušené programy. (Znám https://learnforeverlearn.com/ancestors/ a používám jej, ale je až příliš komplexní a neumožňuje mi výtisk, byť jen obrazovky, s údaji, které potřebuji.) Export do gedcomu nepotřebuji. Zajímá mě, co program umí v době, kdy jej zkouším.
Dál mě zajímá jeho bezpečnost. Neaktualizovaný hodně rozšířený anglickojazyčný program bych neinstalovala. Kdo by ale chtěl vytvořit virus, který by napadal český a ne zas tak moc po světě rozšířený starý program? Pravděpodobnost útoku na takový program je minimální.
No a nakoc mě zajímá, zda se dá autora nebo ostatní uživatele toho programu na něco zeptat (když potřebuji poradit s nějakou funkcí). To, že autor udržoval fórum mi připadalo dobré (i když bych se jistě mohla zeptat tady).

Najít program pro vývody, který umí to, co bych chtěla, bylo snadné. Najít vyhovující program pro rozrody je, kupodivu, mnohem obtížnější. Sice i pro ně používám webtrees (na zadávání dat, na vyhledávání osob podle různých kritérií apod.) a dokonce i celkem ukáže vztahy, ale hledám něco lepšího. Tak jednou za čas zkrátka zkouším. ;)
Monika

Oblast pátrání: Lounsko, Slánsko, Kladensko, Rakovnicko, Nové Strašecí, Halič

Příspěvekod zburget » úte zář 25, 2018 21:04

O viry bych se nebál. Aby bylo možné na nějaký program nějak zaútočit, musí ten program nabízet nějaký komunikační kanál. Pokud ten program sám o sobě nikde žádný komunikační kanál (dnes typicky nějaká síťová služba) nenabízí, nemá jak se tam nějaká potvora dostat - tedy nemá kam. Útok funguje typisky tak, že se programu pošle nějaký balík dat, který ten program absolutně neočekává a díky tomu udělá něco, co nemá = co mu útočník "podstrčí". Takže z tohohle pohledu bych řekl, že budeou bezpečné snad všechny genealogické programy. I ty, které synchronizují svoje data proti nějakému serveru. Protože tu službu, na kterou se dá útočit, nabízí ten server. Na straně programu asi žádný otevřený komunikační kanál nebude k dispozici.

Nevím, jestli jsem to napsal aspoň trošku srozumitelně.
Zbyněk Burget
zburget

Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Další

Zpět na Dotazy a rady