MyHeritage

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

MyHeritage

Příspěvekod werry » úte bře 20, 2012 21:53

Dobrý den,
jsem naprostý začátečník s MyHeritage, rodokmen sestavuji již nějakou dobu, ale zatím jen v psané podobě.
Zaregistrovala jsem se a začala vytvářet strom on-line, tím jak jsem se tím probírala a zkoušela různé možnosti, jsem samozřejmě narazila na Family Tree Builder, myslela jsem, že to potřebuji mít. Stáhla jsem to do kompu a po složitém pátrání (pro mne - jsem velký amatér) zjistila jak přetáhnu informace z MyHeritage do FTB, no a teď nastal můj problém. Více se mi líbí pracovat v MyHeritage, ale teď už mi tam nejdou zadávat data, pouze v FTB. Snažila jsem se nějak najít abych zvolila MyHeritage jako prioritní a data zadávala tam, ale nepochodila jsem. Můžete mi prosím někdo poradit. A ještě jedna otázka (opravdu se v tom teprve učím), potřebuji mít FTB a nebo mi stačí pouze Myheritage? A dokážu si data zalohovat jinak než za to zaplatit jako službu? Pokud jsem to dobře pochopila tak z FTB exportuji data do excelu a tím pádem mám svou zálohu.
Předem děkuji za pomoc.
werry
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte bře 20, 2012 21:09

Re: MyHeritage

Příspěvekod TKempny » stř bře 21, 2012 1:26

to co chcete možné je, ale osobně vám to nedoporučuji protože pokud nezaplatíte tak váš rodokmen bude omezen do kapacity maximálně 250 osob. víc jich na rodinných stránkách zadarmo mít nemůžete. zato ve familytrfee builderu jich můžete mít kolik chcete a zadarmo.


pokud jsem vás nepřesědčil tak návod je tady:
ve familytreebuilderu byste ted měla mít aktuální verzi rodokmenu. klikněte na soubor, export GEDCOM a soubor si uložte někam, kde jej snadno najdete.
přihlašte se na rodinné stránky na Myheritage, klikněte na záložku rodokmen a pod tím na spravovat rodokmeny. na další stránce uvidíte tabulku se všemi rodokmeny které na stránkách máte (asi tam bude jen jeden). klikněte odstranit.
pak klikněte přidat rodokmen, zvolte třetí možnost (rodokmen už mám z jiného programu) a na další stránce po kliknutí procházet najděte dříve uložený soubor gedkom. klikněte Upload a mělo by být hotovo

pokud byste se někde zasekla tak se ozvěte.
Uživatelský avatar
TKempny
 
Příspěvky: 566
Registrován: čtv zář 02, 2010 22:41

Re: MyHeritage

Příspěvekod werry » stř bře 21, 2012 13:30

Děkuji za radu.
Myslela jsem, že ohledně množství osob jsem na tom stejně, jak u MyH. tak u FTB.
Podívala jsem se na Váš rodokmen, a pokud bych mohla mít nějaké technické dotazy, ráda bych se zeptala a tím využila Vaše zkušenosti s programem, vzhledem k množství osob, které tam máte, musí být značné.
Předpokládám, že si platíte rozšířenější verzi a tak se chci zeptat jestli je pro Vás lepší pracovat s MyH. a nebo FTB? Jsme velká rodina a jen s informacema, které poskládám bez složitého pátrání, se brzy dostanu na více jak 250 lidí. Dále jsem si všimla, že ve vašem rodokmenu používáte u žen mužského tvaru příjmení, je to jen z důvodu, že tak jste se rozhodl to dělat a nebo to má nějaké výhody vzhledem k možnostem párování lidí a hledání shod? Pokud Vám nevadí, že z Vás tahám informace, ráda si nechám poradit.
Ještě jednou děkuji.
werry
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte bře 20, 2012 21:09

Re: MyHeritage

Příspěvekod TKempny » stř bře 21, 2012 15:38

používám Ftb z kterého pak zveřejňuji rodokmen na rodinné stránky. premiovou verzi mám protože pomáhám s překladem myheritage do českého jazyka.

pokud budete mít více než 250 osob máte 3 možnosti
1) používat ftb s tím že na webu bude maximálně 250,
2) zaplatit si premium a pak sim můžete vybrat jestli se vám budou informace lépe vkládat přes program nebo na internetu.
3) zkusit si rodokmen udělat jinde

já bych vám osobně doporučil dělat si rodokmen ve ftb a pak jej zveřejňovat na stránky tak jako já. pokud budete tvořit přímo na stránkách, pozvete si tam další členy rodiny, a nezakážete jim možnost editace, hrozí, že vám tam udělají paseku. takhle z ftb k datům máte přístup jen vy a nikdo vám je nebude měnit.

u žen používám nepřechýlená příjmení proto, že myheritage je automaticky doplňuje podle rodičů atd. takže bych je pak musel složitě přepisovat na přechýlený tvar. takhle mám všude mužský tvar a odpadají s tím starosti. co se týče shod tak to funguje spíše naopak, protože bohužel spousta lidí používá přechýlený tvar. jedná se čistě o osobní preferenci.
Uživatelský avatar
TKempny
 
Příspěvky: 566
Registrován: čtv zář 02, 2010 22:41

Re: MyHeritage

Příspěvekod Jandy » stř bře 21, 2012 18:17

Dobrý den,
Omluvám se, že vpadám do tématu, ale nadalo mi to...
Nemáte k dispozici nějaký užší kontakt na vývoj FTB než skrze fórum?
Několikrát jsem se pokoušel vyřešit například problémy s grafickým výstupem a automatickým rovnáním v grafu, ale je to celkem bez odezvy...
Díky
Jandy
 
Příspěvky: 35
Registrován: čtv kvě 13, 2010 16:28

Re: MyHeritage

Příspěvekod TKempny » stř bře 21, 2012 20:31

psal jste to anglicky? mi teda na foru odpověděli pokažde velmi rychle na cokoliv. napište mi do sz co přesně je za problem a ja to zkusim poslat na bug. jinak nějaky interni kontakt mam akorat na vedouciho prekladatelskeho tymu.
Uživatelský avatar
TKempny
 
Příspěvky: 566
Registrován: čtv zář 02, 2010 22:41

Re: MyHeritage

Příspěvekod Jandy » čtv bře 22, 2012 10:04

TKempny píše:psal jste to anglicky? mi teda na foru odpověděli pokažde velmi rychle na cokoliv. napište mi do sz co přesně je za problem a ja to zkusim poslat na bug. jinak nějaky interni kontakt mam akorat na vedouciho prekladatelskeho tymu.

Jistě že ano, z fóra se to přesunulo na komunikaci e-mailem ale většinou to skončí "I have forwarded this bug to our development team for checking and debugging."
až budu mít čas, tak je zkusím znovu uhánět
Jandy
 
Příspěvky: 35
Registrován: čtv kvě 13, 2010 16:28

Re: MyHeritage

Příspěvekod werry » pon bře 26, 2012 20:58

Děkuji za odpověď a hlavně za vysvětlení, Vaše varianta - dělat v FTB a pak zveřejnit a tím pádem do toho nemůže nikdo zasahovat je velice dobrá, tohle mi vůbec nedošlo. A pokud mohu, tak mám opětně navazující otázku. Pokud si teda dělám rodokmen ve ftb a mám v něm více jak 250 osob, ale v MyH bych chtěla zveřejnit max těch 250 ať zatím využívám možnost bezplatné verze a později se rozhodnu, tak to tak lze?
Opravdu teprve začínám, takže kolikrát to je stylem "víc škody jak užitku". Jak jsem psala již dříve, nejprve jsem začala v MyH, pak jsem si nainstalovala ftb, následně do něj stáhla již zadané informace z Myh a provedla nějaké změny, chtěla jsem, aby se tyto změny objevily v Myh a tak jsem je dala zveřejnit a výsledek byl ten, že mám v Myh znásobený počet osob - počátek 75 a po zveřejnění 150 a i v informacích se mi objevují dvakrát. Už jsem si říkala, že začnu znova, že tohle bylo jen počáteční seznamování s prostředím, ale chci se zeptat, jak tedy zveřejňovat v MyH? A jak udělat, aby jen vybrané?
Předem opětně moc děkuji za ochotu a pomoc v začátku.
werry
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte bře 20, 2012 21:09

Re: MyHeritage

Příspěvekod Rozina » pon bře 26, 2012 22:33

Také se mě to stalo, ale to jsem tam měla již přes 1000 osob a spoustu fotek, ale teď nevím zda česky nebo německy. Oni mě to jednou vymazali.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Re: MyHeritage

Příspěvekod TKempny » úte bře 27, 2012 0:11

podívejte se na rodinných stránkách do záložky rodokmen/ spravovat rodokmeny a smažte je tam oba, poté dejte znovu publikovat z ftb a mělo by to být v pořádku.

pokud máte ve ftb více než 250 osob a chcete zveřejnit jen určite osoby tak je to zatim omezene co se tyče vyběru, buď date zveřejnit všechny osoby a ono si to tak nějak vybere samo, většinou to zveřejni ty co tam chcete. druha možnost je si vybrat konkretni osobu a k ni si mužete vybrat buď partnery a předky a potomky a nebo všechno dohromady.

v nove(budouci) verzi by mělo jit primo u kazde osoby odkliknout jestli chcete aby se zverejnila na stránkách nebo ne.
Uživatelský avatar
TKempny
 
Příspěvky: 566
Registrován: čtv zář 02, 2010 22:41

Re: MyHeritage

Příspěvekod werry » úte bře 27, 2012 20:17

Úžasné, díky.
A kdy by ta nová (budoucí) verze asi mohla býti? Tahle možnost je velmi zajímavá. Předpokládám, že Vy o tom určitě něco víte! :)
werry
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte bře 20, 2012 21:09

členové stránek a zadávání dat

Příspěvekod mvs » stř dub 18, 2012 20:48

Dobrý den, jsem správcem rodokmenu na MyHeritage a v rodokmenu jsou i členové stránek. Chtěl bych v nastavení umožnit členům možnost zadávat data do rodokmenu, ale mám obavu že nějaký člen nekontrolovatelně bude mazat nebo upravovat data a bude tam psát třeba i nepravdivé údaje. Dá se někde nastavit, aby člen mohl zadávat data, ale aktualizaci bych musel následně schválit?
mvs
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř dub 18, 2012 20:24

Re: MyHeritage

Příspěvekod magdalka » stř dub 18, 2012 21:55

mvs píše:Dobrý den, jsem správcem rodokmenu na MyHeritage a v rodokmenu jsou i členové stránek. Chtěl bych v nastavení umožnit členům možnost zadávat data do rodokmenu, ale mám obavu že nějaký člen nekontrolovatelně bude mazat nebo upravovat data a bude tam psát třeba i nepravdivé údaje. Dá se někde nastavit, aby člen mohl zadávat data, ale aktualizaci bych musel následně schválit?

Jako správce si můžete zajistit, že dostanete na mail informace o všech aktualizacích. Případné nesprávné informace pak asi budete muset soukromě s dotyčným probrat a opravit. Dělám to taky tak. Třeba existuje ještě nějaký lepší způsob. Uvidíme.
magdalka
 
Příspěvky: 37
Registrován: úte dub 17, 2012 15:55
Bydliště: Svitavsko

Re: MyHeritage

Příspěvekod Rozina » stř dub 18, 2012 22:14

Já jsem členům doplňování nepovolila, protože mám rodokmen na Family Tree Builder z kterého se automaticky provádí aktualizace na MyHeritage. Opačně to nejde a těžko se dá uhlídat co tam kdo dá. Když někdo chce něco doplnit tak mě to pošle emailem. Může si tam dělat diagramy, ale je třeba, aby, si ho stáhl do svého počítače a na MyHeritage ho vymazal, protože to se načítají MB a najednou po mně chtěli, abych zaplatila vyšší verzi.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Re: MyHeritage

Příspěvekod mvs » pát dub 20, 2012 8:47

[/quote]
Jako správce si můžete zajistit, že dostanete na mail informace o všech aktualizacích. Případné nesprávné informace pak asi budete muset soukromě s dotyčným probrat a opravit. Dělám to taky tak. Třeba existuje ještě nějaký lepší způsob. Uvidíme.[/quote]
Ok díky, ještě jestli mi můžete poradit kde se to dá nastavit ? Nikde jsem to nenašel!
mvs
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř dub 18, 2012 20:24

Další

Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků