Obnova dát

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

Obnova dát

Příspěvekod Dreisig » sob kvě 13, 2017 13:14

Aktualizujem svoj rodokmeň na MH Family Tree Builder a platím si aj MH Premium (webová stránka). Stala sa mi nepríjemná vec, padlo mi PC a prišiel som o komplet dáta v rodokmeni . Natiahol som si MH Family Tree Builder nanovo a chcel by som dáta obnoviť pomocou MH Premiu z webovej stránky. Neviem ako na to a niekoľko pokusov o radu na server MH zlyhalo, stále je ich kontakt nedostupný. Ako sa kontaktujete s MH, prípadne poradí niekto ako obnoviť dáta ?

J.D.
Dreisig
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob led 22, 2011 13:11
Bydliště: Martin

Re: Obnova dát

Příspěvekod ozana » sob kvě 13, 2017 17:36

Aplikace FTB, Soubor, Obnovit projekt, Obnovit projekt ze souboru na disku (automaticky vytvářená záloha) NEBO Obnovit projekt z rodinných online stránek.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Obnova dát

Příspěvekod Dreisig » ned kvě 14, 2017 12:40

Ďakujem
Dreisig
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob led 22, 2011 13:11
Bydliště: Martin

Re: Obnova dát

Příspěvekod Peters » ned kvě 14, 2017 17:26

Další možnost je na webu Spravovat rodokmeny -> Stažení do Family Tree Builderu
Peters
 
Příspěvky: 445
Registrován: ned lis 29, 2009 22:39

Re: Obnova dát

Příspěvekod Dreisig » ned kvě 14, 2017 19:01

Ďakujem.
Skúsil som obnoviť projekt z rodinných online stránok. Postupoval som nasledovne :
- Natiahol som MH Family Tree Builder
- Po opýtaní či obnoviť z disku zo zálohy, alebo z online stránok, volil som z online stránok.
Oznámilo mi, že sťahovanie bolo úspešné a obnovilo dáta 520 osôb. V MH Family Tree Builder sa ale obnovené dáta neaktualizovali. Neviem kde sa to uložilo. Prehľadal som celý počítač ale žiadne úložisko som neobjavil. Pri opakovaných sťahovania mi oznamovalo, že dáta už boli stiahnuté. Čo robím zle ?
Dreisig
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob led 22, 2011 13:11
Bydliště: Martin

Re: Obnova dát

Příspěvekod duros » ned kvě 14, 2017 20:31

Dreisig píše:.... Neviem kde sa to uložilo. Prehľadal som celý počítač ale žiadne úložisko som neobjavil. Pri opakovaných sťahovania mi oznamovalo, že dáta už boli stiahnuté. Čo robím zle ?

FTB si vytvara v zlozke Dokumenty svoj folder s nazvom MyHeritage, kde vytvara podfoldre s nazvami jednotlivych projektov a tam vsetko uklada.
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Re: Obnova dát

Příspěvekod Dreisig » úte kvě 30, 2017 14:31

Vážení priatelia.
V prvom rade ďakujem za doterajšiu pomoc, ale. Postupoval som podľa Vašich rád a zvolil som obnovu dát z rodinných online stránok. Dostal som správu, že projekt bol obnovený s 520 osobami. FTB si vytvorilo v zložke dokumenty folder MyHeritage ale z neho nedokážem dáta obnoviť. Keď som opätovne urobil obnovu, dostal som správu, že obnova bola vykonaná. Veľkosť folderu je 1,81 MB čo už samo o sebe je malá veľkosť na moje údaje o 520 osobách s cca 1000 fotografiami osôb a ich dokumentov. Čo robím zle ?
Ďalej. Keď sa chcem kontaktovať so spoločnosťou MyHeritage, tak na žiadny mail neodpovedajú. Uvádzajú len telefónne čísla pre iné lokality spoplatnené, ale ani jednu mailovú adresu. Viete niekto mailový kontakt cez ktorý by som s nimi komunikoval ?
Som zúfalý, lebo stratiť niekoľkoročnú prácu mi pripadá ako ťažká strata. Aby som nezaťažoval ostatných tu dávam priamy kontakt na mňa jandreisig26@gmail.com
Ďakujem
Dreisig
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob led 22, 2011 13:11
Bydliště: Martin

Re: Obnova dát

Příspěvekod Dagmar8 » úte kvě 30, 2017 20:03

já nejsem počítačový mág, ale uvažuji v tomto směru jednoduše a takhle bych to udělala já - sice oklikou, ale úspěch zaručen

Tak obejděte stažení do do Family Tree Builderu, v Myheritage zaklikněte ---- Exportovat do GEDCOMu
a soubor Gedcom si otevřete v nějakém jednoduchém, - ale podle mne dobrém programu třeba Ancestry - a tam uvidíte přesně všechny vaše údaje. Pokud bude vše v pořádku tak si můžete stáhnout do Family....
Ancestry https://ancestry.nethar.cz/
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Obnova dát

Příspěvekod Dreisig » čtv čer 01, 2017 15:05

Ozana, Dagmar

Funguje to, databáza obnovená.

Srdečná vďaka
Dreisig
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob led 22, 2011 13:11
Bydliště: Martin

Re: Obnova dát

Příspěvekod Dreisig » pon zář 25, 2017 10:46

Priatelia dobrý deň.
Mám ešte prosbu(y). Ako som spomínal, končí mi po viacročnom predplatnom tohtoročné v októbri. Chcem sa s nimi dojednať na výške predplatného ale neviem kde im poslať môj návrh mailom. Centrum pomoci (stránka) sa nedá otvoriť a atakujú ma telefonicky. Keďže neviem anglicky nereagujem, ale dal som si svoju ponuku preložiť do angličtiny priateľovi. Potrebujem však mailovú adresu na kontakt ktorý o tom rozhoduje. Jedna doplňujúca otázka. Existuje manuál pre Family Tree Builder alebo Premium plus v češtine alebo slovenčine ? Ak áno prosím odkaz na adresu kde ho získať. Všetkým vám vopred ďakuje. Vaše reakcie sú obdivuhodné čo sa týka rýchlosti a zrozumiteľnosti rady.

Dreisig
Dreisig
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob led 22, 2011 13:11
Bydliště: Martin

Re: Obnova dát

Příspěvekod ozana » úte zář 26, 2017 6:38

Myslím si, že na žádný Váš návrh nebudou reagovat. Řekl bych, že budete muset čekat, s jakou nabídkou přijdou oni.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov


Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků