animace rodokmenu na mapě

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

animace rodokmenu na mapě

Příspěvekod ArtyF » úte dub 18, 2017 15:30

Dobrý den, píši diplomovou práci, jejíž úkolem je vytvořit animovanou mapu rodokmenu. Chci se zeptat, zda víte o nějakém softwaru, který něco takového umí. děkuji.
ArtyF
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte dub 18, 2017 15:27

Re: animace rodokmenu na mapě

Příspěvekod Zora » úte dub 18, 2017 15:57

já tedy netuším, co se skrývá pod slovy - animovaná mapa rodokmenu.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: animace rodokmenu na mapě

Příspěvekod Jan Vodička » úte dub 18, 2017 19:54

Hezký večer, jestli správně rozumín dotazu (vytvoření hýbajícího se obrázku), dal by se na to použít freeware grafický program GIMP a uložit to jako animovaný gif. Udělat si pokaždé tečku na mapě, to si člověk musí udělat sám. Samozřejmě se u té tečky dá v Gimpu napsat i libovolný text. Návod na vytvoření animace v Gimpu je např. tady: http://www.itnetwork.cz/grafika-gimp-sn ... ch-animaci

Mapové podklady pro jednotlivé vrstvy by se asi daly vytvořit v programu GoogleEarth. A nebo prostě online na nějakém mapovém serveru.

Jo, jestli chcete najít nějaký program, který sám vytvoří mapku... na to asi žádný vyloženě genealogický software vybaven nebude. Můžu se mýlit.

Ať se věc vydaří!
Honza
ty Honza a ty Petr
Jan Vodička
 
Příspěvky: 56
Registrován: čtv led 23, 2014 12:08

Re: animace rodokmenu na mapě

Příspěvekod Semik » stř dub 19, 2017 5:56

Třeba by to mohlo být něco takového, co jsem před několika lety objevil zde?
Semik
 
Příspěvky: 410
Registrován: ned říj 23, 2011 22:20
Oblast pátrání: Smrdov
Sázavka
Ovesná Lhota
Bačkov
Leština u Světlé

Re: animace rodokmenu na mapě

Příspěvekod Zora » čtv dub 20, 2017 7:17

Semik píše:Třeba by to mohlo být něco takového, co jsem před několika lety objevil zde?


i já díky za objasnění. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: animace rodokmenu na mapě

Příspěvekod Jan Vodička » čtv dub 20, 2017 20:14

Já jsem to vnímal tak, že je to jen dílčí úkol. Nějaká prezentace výstupů. Nechápu, proč by třeba absolvent pedagogické fakulty, který bude na střední škole učit dějepis a výtvarku, měl při obhajování diplomové práce o historii nějkého zapadlého rodu z jižních Čech napsat vlastní program...
Mapka, na kterou odkazuje Semik, je hezkou ilustrací toho, jak to může (pěkně) vypadat. Nedá se nic dělat, grafika prostě prodává. :)
ty Honza a ty Petr
Jan Vodička
 
Příspěvky: 56
Registrován: čtv led 23, 2014 12:08

Re: animace rodokmenu na mapě

Příspěvekod duros » pát dub 21, 2017 5:41

Inak toto mam najradsej. Zada otazku, clenovia fora sa idu pretrhnut, aby pomohli, ale ze by sa ozval a odpovedal na doplnujuce otazky, ani nahodou. Takze vsetci vestia z kristalovej gule.
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Re: animace rodokmenu na mapě

Příspěvekod reta » pát dub 21, 2017 7:08

Vždyť ten ArtyF, od doby co napsal otázku, tady nebyl, tak jak by mohl něco doplnit.
Uživatelský avatar
reta
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon zář 17, 2012 11:20
Oblast pátrání: České Meziříčí, Králova Lhota, Skršice
Sklené, Račín a Nová Ves vše u Žďáru nad Sázavou

Re: animace rodokmenu na mapě

Příspěvekod ArtyF » sob dub 22, 2017 23:56

Všem moc díky za diskuzi a omlouvám se, že jsem se zde od položení dotazu neukázal. Měl jsem hodně učení na zkoušku, takže jsem tady na svůj dotaz tak trochu pozapomněl, omlouvám se.

Abych trochu více vysvětlil mou diplomku. Studiji geoinformatiku, takže samozřejmě mám za úkol naprogramovat vlastní aplikaci. Ta má za úkol umožnit uživateli importovat GEDCOM, z něj vytáhne všechny důležité informace o členech rodokmenu (jméno, místa bydliště a časy bydliště) a na základě toho pak vytvoří animovanou mapu. Pod tím si můžete představit, že máte před sebou mapovy podklad, třeba ČR, a vidíte, jak se postupně v čase rodily jednotlivé osoby rodokmenu, stěhovaly se z místa v místo a poté umiraly. Součástí je i časová osa, aby byl přehled.

Pokud by to někoho zajímalo, na tvorbu animace využívám formát svg a aplikaci programuju pomocí pythonu.

A proč jsem se vlastně ptal na nějaký software, který to dokáže (animaci z rodokmenu)? Součástí práce je i reserse, ve které musí být, jestli nějaká podobná aplikace uz existuje. Pokud není, tím lépe, alespoň přijdu s něčím novým. Pokud bude zájem, určitě moji aplikaci můžu někde vystavit, až bude úplně vyladena a plně funkční.

Snad už jsem můj dotaz teď lépe specifikoval. Pokud by ještě někoho něco zajímalo, tak se klidně ptejte, odpovím tentokrát dříve, slibuju.
ArtyF
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte dub 18, 2017 15:27

Re: animace rodokmenu na mapě

Příspěvekod reta » ned dub 23, 2017 8:51

Taky přeji úspěch. Tak, já dělám genealogii cca 20 let ve svém rodokmenu pokud bych spojil vše co mám i od vzdálených příbuzných je asi 5 000 lidiček. Zatím jsem žádný software na výrobu animace rodokmenu neobjevil. Pravda moc intenzivně nehledám ale pořád si myslím, že by to byl nejlepší způsob jak prezentovat svůj rodokmen známým a přátelům. Papír, obrazovka (zkusil jsem i promítací plátno 2x3m) dobrý ale chtělo by to něco lepšího. No a nakonec přemýšlím o animovaném filmu. :)
Uživatelský avatar
reta
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon zář 17, 2012 11:20
Oblast pátrání: České Meziříčí, Králova Lhota, Skršice
Sklené, Račín a Nová Ves vše u Žďáru nad Sázavou


Re: animace rodokmenu na mapě

Příspěvekod ArtyF » ned dub 23, 2017 20:49

Díky. Něco z toho jsem měl už prošlé, na zbytek se podívám.
ArtyF
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte dub 18, 2017 15:27


Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků