Dotaz ohledně ceny a plné moci

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

Dotaz ohledně ceny a plné moci

Příspěvekod Rooka » čtv lis 03, 2011 20:22

Dobry den, nejspíš to tu někde již bude, ale nenašel jsem to, proto jsem si dovolil založit danej příspěvek.

Jedná se mi o dohledání dcery mé babičky a dědy, z vyprávění měla zemřít v utlém věku na katark po mateřském mlíce, někde u příbuzných, ale u kterych nevím. V současné době jsem zjistil svadbu mojí tety kterou měli v okolí Benešova. Ale zde je problém že nejsem přímej příbuznej tak mi nemohou poskytnout dané udaje kde svadba byla a kde v dané době 1926 bydleli. Volal jsem vnučce dané tety, a říkal jsem že bych od ní potřeboval plnou moc z ověřeným podpisem, ktery musí bejt ověřen notářem. Jen nevím na kolik takova plná moc příjde a nakolik vyjde platba ověřeného podpisu kterej nutně od vnučky dané tety potřebuji, abych mohl nadále bádat, a tak se dostat k mojí větvi. Proto bych Vas timto poprosil jestli máte zkušenosti jak takova plná moc vypada :( Předem všem děkuji za jakoukoliv pomoc a rady
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Příspěvekod bursica.d » čtv lis 03, 2011 21:44

Co vím, tak ověření podpisu bylo možné také na matrice obecního úřadu podle místa bydliště a stálo pajdu. Bylo by to ... paní ta a ta(datum narození,rodné číslo, bydliště) zplnomocňuje
toto a toho(jméno, příjmení, datum narození, rodné číslo a bydliště) ve věci té a té..."; napsat datum. Nezapomenout, že plnou moc má podepsat až před úředníkem a ne doma !!!
Uživatelský avatar
bursica.d
 
Příspěvky: 525
Registrován: pát čer 27, 2008 16:16

Příspěvekod Rooka » čtv lis 03, 2011 21:49

děkuji moc za pomoc, stejně nejspíš budu muset u toho bejt také je to tak? Nebo to není podmínkou. Michal
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Příspěvekod bursica.d » čtv lis 03, 2011 21:51

U ověření podpisu být nemusíte, to může Vaše příbuzná vyřídit sama. Vy jí jen musíte dodat svá osobní data nebo, což bude asi nejlepší, doručit jí už napsanou plnou moc. Text plné moci si můžete stáhnout kdekoliv na internetu, jedná se o všeobecnou plnou moc.
Uživatelský avatar
bursica.d
 
Příspěvky: 525
Registrován: pát čer 27, 2008 16:16

Příspěvekod bursica.d » čtv lis 03, 2011 21:54

Vzor je třeba zde: http://plna-moc.cz/
jen tam nebudou ty právní úkony, ale např. genealogický výzkum, nahlížení do matrik nebo pořizování výpisů z matrik, nebude tam ani platnost plné moci, to že ji přijímáte a nebude tam ani Váš podpis.
Uživatelský avatar
bursica.d
 
Příspěvky: 525
Registrován: pát čer 27, 2008 16:16

Příspěvekod Rooka » čtv lis 03, 2011 22:02

bursica.d píše:Vzor je třeba zde: http://plna-moc.cz/
jen tam nebudou ty právní úkony, ale např. genealogický výzkum, nahlížení do matrik nebo pořizování výpisů z matrik, nebude tam ani platnost plné moci, to že ji přijímáte a nebude tam ani Váš podpis.


Ještě jednou moc děkuji, také jsem šel hledat daný vzor - Plné moci ale tento od Vas je postačující, tak ja si ho zkopíruji a opíšu co je potřeba a pošlu tetě v emailu jen nevím, zda nebudou na dané matrice chtít vidět rodný list její maminky, ktera byla dcerou. Tety, ktera byla sestrou mé babičky?
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Příspěvekod bursica.d » čtv lis 03, 2011 22:05

Úřednici může být jedno k jakému genalogickému výzkumu Vaše teta uděluje plnou moc. Spíše to bude zajímat úřednici až Vy půjdete bádat; tam bych si kopii rodného listu nebo dostupných dokladů raději vzala.
Uživatelský avatar
bursica.d
 
Příspěvky: 525
Registrován: pát čer 27, 2008 16:16


Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků